بهترین دانشگاه های سوئد 2020

بهترین دانشگاه های سوئد

بهترین دانشگاه های سوئد

با دانشگاه های برتر سوئد بر اساس داده های رتبه بندی دانشگاه جهانی Times Higher Education ، آشنا شوید.

سوئد یک کشور اسکاندیناوی است که به دلیل داشتن مناطق دیدنی ، تاریخ و فرهنگ خیره کننده مشهور است. مناظر آن مملو از دریاچه ها ، کوه ها و جنگل ها است و در مناطق شهری بیشتر ، ساختمانهای با شکوه معماری با چشم اندازهای ساحلی چشمگیر. همچنین علاوه بر گالری های جالب ، موزه ها و پارک تفریحی لیزبورگ ، مکانهای دیدنی زیادی به بار می آورند.

جمعیت سوئد در حدود 10 میلیون نفر است که در مناطق مختلف سوئد تقسیم شده است: نوردلند در شمال ، سولالند در مرکز ، و گوتالند در جنوب. صدها جزیره با قایق به راحتی قابل دسترسی هستند و مجمع الجزایر گوتنبرگ یک جاذبه توریستی مورد علاقه است.

برای تحصیل در سوئد به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، باید از طریق وب سایت پذیرش سوئد با یک فرم درخواست ، شواهدی از واجد شرایط بودن و مهارت خود به زبان انگلیسی اقدام کنید و بتوانید شرایط ورود به دانشگاه و مدارک تحصیلی را برآورده کنید. شما می توانید حداکثر چهار برنامه لیسانس را انتخاب کنید تا بتوانید در آن شرکت کنید. اطمینان حاصل کنید که برای مراحل و مهلت های درخواست ، با دانشگاه های مختلف مشورت کنید.

اینها بهترین دانشگاههای سوئد بر اساس   رتبه بندی دانشگاههای جهانی Times Times 2020 دانشگاه هستند .

5 دانشگاه برتر سوئد

1. موسسه کارولینسکا

 موسسه کارولینسکا به تحقیقات پزشکی در سطح جهانی افتخار می کند. این دانشگاه اغلب به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته پزشکی رتبه بندی می شود.

این دانشگاه که در سلنا واقع شده است ، در نزدیکی شهر استکهلم ، در سال 1810 برای آموزش جراحان ارتش تاسیس شد. از آن زمان تاکنون گسترش یافته و شامل دو دانشگاه است – دوم در Flemingsberg ، در جنوب جنوب استکهلم.

این دانشگاه طیف وسیعی از مدارک علوم بهداشت و زندگی و مدارک تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد. برای دانشجویان ، این شامل پزشکی ، روانشناسی ، روان درمانی ، دندانپزشکی ، مامایی ، پرستاری ، شنوایی شناسی ، اپتومتری ، فیزیوتراپی ، رادیوگرافی ، کاردرمانی و آسیب شناسی گفتار و زبان در بین دیگران است.

بیمارستان دانشگاه کارولینسکا ، که دانشجویان در آن آموزش و تحقیق می کنند ، در نزدیکی آن واقع شده است. برنامه های تبادل با سایر دانشگاه ها در سطح بین المللی ، از جمله در استرالیا ، چین ، دانمارک ، فنلاند و هلند نیز در حال اجرا است.

مجمع نوبل در دانشگاه از جمله افرادی است که می توانند نامزد دریافت جایزه نوبل برای فیزیولوژی / پزشکی شوند. از هشت سوئدی که این جایزه را دریافت کرده اند ، پنج نفر در کارولینسکا تحصیل کرده اند.

از جمله این افراد می توان به جایزه نوبل و نوروفیزیولوژیست Torsten Nils Wiesel ، برنده جایزه نوبل و فیزیولوژیست اولف فون اویلر ، و برنده جایزه نوبل در پزشکی و دانشمند هوگو اونول اشاره کرد. سایر فارغ التحصیلان مشهور عبارتند از: پزشک لارس لکسل ، مخترع جراحی رادیو ، و سیاستمداران سوئدی Ewa Bjorling و Bengt Westerberg.

2. دانشگاه لوند

دانشگاه لوند یک دانشگاه دولتی در سوئد است که در شهر لوند واقع شده است و همچنین دارای پردیس هایی در مالمو و هلسینگبورگ است.

این دانشگاه بیش از 27000 دانشجو دارد.

کتابخانه دانشگاه لوند در سال 1668 – همان سال دانشگاه – تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کتابخانه های سوئد است. این دانشگاه همچنین در بیش از 20 مرکز تحقیق و پژوهشکده سازماندهی شده است.

قدمت شهر لوند به سال 990 بر می گردد ، به این معنی که بیش از 1000 سال تاریخ در بین خیابان های سنگفرش و در کنار رستوران ها ، مغازه ها و سالن های مدرن وجود دارد.

3. دانشگاه اوپسالا

 دانشگاه اوپسالا که در سال 1477 تأسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه سوئد است و با تأکید جدی بر کلام شروع شد. وقتی افتتاح شد فقط 50 دانشجو داشت. زمینه های تاریخی گذشته آن با پردیس های بسیار مدرن در شهر اوپسالا واقع شده است.

در دانشگاه سه رشته وجود دارد: هنر و علوم اجتماعی ، پزشکی و داروسازی و علم و فناوری با حدود 70 دوره کارشناسی. قانون ، پزشکی و روانشناسی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان جدید است.

با افزایش تعداد درخواست ها در اوپسالا ، دانشگاه در روند پذیرش خود انتخابی تر می شود. همچنین با بیش از 400 دانشگاه در سراسر جهان توافق های مبادله ای برقرار کرده است.

با انعکاس آغاز های مذهبی دانشگاه ، زنگ کلیسای جامع در مراسم های کلیدی آکادمیک زنگ زده است. یکی دیگر از آداب و رسوم دانشگاه ، کلاه سفید دانشجویی آن است که برای اولین بار در دهه 1840 توسط دانشجویان Uppsala پوشیده شد تا خود را شناسایی کنند ، و در تاریخ 30 آوریل “Walpurgis Eve” هدیه می شود ، هر سال برای جشن رسیدن بهار.

این دانشگاه همچنین خانه قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی کشور است که بیش از 9000 گونه گیاه دارد. باغها بخشی از قلعه سلطنتی بوده و توسط پادشاه گوستاو سوم اهدا شده است.

ولیعهد ولیعهد ویکتوریا از سوئد در سال 2009 از دانشگاه با لیسانس هنر فارغ التحصیل شد ، در حالی که آلفرد نوبل در سال 1893 دکترا افتخاری از آنجا دریافت کرد.

هشت برنده جایزه نوبل وابسته به دانشگاه هستند.

4- دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم در سال 1878 به عنوان دانشکده تاسیس شد و از سال 1960 تاکنون دارای وضعیت دانشگاه بوده است و بیش از 27000 دانشجو دارد.

این دانشگاه در وسط پارک ملی شهر واقع شده است و با جنگل های وسیع ، گیاهان و درختان ، از جمله حدود 800 گونه گیاه گل و بیش از 100 گونه پرنده احاطه شده است ، با ورودی دریای بالتیک Brunnsviken و سواحل شمال آن.

با این حال این دانشگاه همچنین یک قطار کوتاه با مترو از مرکز شهر است تا دانشجویان بتوانند جاذبه های فرهنگی این شهر را تجربه کنند.

5- دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه گوتنبرگ دومین دانشگاه سوئد است و همچنین از سومین و قدیمیترین.

این دانشگاه دارای هشت دانشکده و 38 دانشکده است و این بدان معنی است که یکی از گسترده ترین دانشگاه های سوئد است.

این دانشگاه تعدادی فارغ التحصیل چشمگیر از جمله اروید کارلسون دارد که در سال 2000 برنده ی جایزه نوبل پزشکی ، جان الیاسون ، یک دیپلمات و سیاستمدار ، و یوناس جوناسون ، نویسنده مشهور بین المللی شد.

دانشگاه های برتر سوئد 2020

برای مشاهده  نتایج  کامل University World Rankings 2020 آن ، روی هر موسسه کلیک کنید

رتبه سوئد 2020WUR رتبه 2020دانشگاهشهر
141موسسه کارولینسکااستکهلم
2= 96دانشگاه لوندلوند
3= 102دانشگاه اوپسالااوپسالا
4= 175دانشگاه استکهلماستکهلم
5= 186دانشگاه گوتنبرگگوتنبرگ
6201-250موسسه فناوری سلطنتی KTHاستکهلم
7251-300دانشگاه تکنولوژی چالمرزگوتنبرگ
= 8301-350دانشگاه علوم کشاورزی سوئداوپسالا
= 8301-350دانشگاه UmeåUmeå
10351-400دانشگاه brrebrobrrebro
11401-500دانشگاه Linköpingپیوند دادن
12801-1000دانشگاه کارلستادکارلستاد

تحصیل در سوئد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *