بهترین دانشگاه های سوئیس

موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ

این مرکز یکی از  بهترین دانشگاه های سوئیس ، برای تحصیل در رشته های مهندسی است.این دانشگاه در سال 1855 پایه گذاری شده است. و توانسته است جایگاه 10جهانی را در بین دانشگاه های غیر انگلیسی از آن خود کند.

این دانشگاه با توجه به پیشرفت های اخیری که در رشته های مهندسی داشته،موفق به کسب21 جایزه نوبل توسط دانش آموختگانش شده است.آموزش در دوره لیسانس این دانشگاه بیشتر به زبان آلمانی است و دوره فوق لیسانس آن به زبان انگلیسی تدریس میشود.

این دانشگاه موفق به کسب رتبه 5ام و 6امQS در رشته های علوم طبیعی و مهندسی شده است.

مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne)

شهر لوزان شهریست که زبان مردمش فرانسوی است اگر قصد تحصیل و یا زندگی در این شهر را دارید باید به زبان فرانسوی مسلط باشد.این شهر در 230کیلومتری زوریخ است.این دانشگاه برتر توانسته است در رنکینگ QS جایگاه 12 را از آن خود کند.

این دانشگاه دومین موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس است.بیشتر زبان تحصیلی دانشگاه زبان فرانسوی است اما دوره های زبان انگلیسی هم در آن تدریس میشود.از دیگر موفقیت های این دانشگاه اینست که توانسته درQS رتبه های 11 و 12 را در رشته های علوم طبیعی و مهندسی از آن خود کند.

دانشگاه زوریخ (University of Zurich)

این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه های سوئیس بیشترین تنوع در رشته ها را دارد. جایگاه این دانشگاه در رنکینگ جهانی رتبه 73است. این دانشگاه دانشکده های مختلفی همچون دانشکده ریاضیات،علوم طبیعی،حقوق،الهیات،دامپزشکی را دارد که در کل شهرزوریخ پراکنده هستند.

دیدن مطلب
شهرهای دانشجویی سوئیس

این دانشگاه را میتوان با پذیرش 25هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه در زوریخ نامید.این دانشگاه کارای فرهنگی زیادی از جمله برگزاری کتابخانه های عمومی،برنامه های آموزشی و موزه های فرهنگی برگزار میکند.

دوره کارشناسی آن بیشتر با زبان آلمانی تدریس میشود و دوره های زبان انگلیسی را هم دارد. در دوره های کارشناسی ارشد در دانشکده علوم به زبان انگلیسی تدریس میشود.

دانشگاه ژنو(University of Geneva)

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های سوئیس است.به این خاطر که توانسته است رتبه 98جهانی را از آن خود کند. این دانشگاه در سال 1559تاسیس شده و دارای دانشکده های مختلفی همچون اقتصاد و مدیریت،الهیات،روانشناسی،علوم اجتماعی،پزشکی است.

این دانشگاه در شهر ژنو که دومین شهر بزرگ سوییس در فاصله 280 کیلومتری زوریخ است واقع شده و مقطع کارشناسی آن بیشتر به زبان فرانسوی تدریس میشود و کارشناسی ارشد آن هم به زبان انگلیسی تدریس میشود.

دانشگاه لوزان (University of Lausanne)

در این دانشگاه ساختمان های زیاد فضای سبزی زیادی وجود دارد.در کتابخانه اصلی این دانشگاه چشم انداز خوبی از کوه های الپ وجود دارد. این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس است.این دانشگاه  توانسه جزء 150 دانشگاه برتر جهان شود.

دانشگاه لوزان دارای 13 هزار دانشجو و 7 دانشکده است که شامل دانشکده، اقتصاد،علوم زمین شناسی،الهیات،زیست شناسی، هنر،پزشکی و تجارت است.

تحصیل در سوئیس

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در سوئیس