بهترین دانشگاه های لهستان

دانشگاه یاگلونیان لهستان

Jagiellonian University

این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه کشور لهستان است و در شهر کراکف واقع و در سال 1364پایه گذاری شده است.قدمت این دانشگاه 600سال است.این دانشگاه دارای چندین دانشکده در رشته های علوم اجتماعی،علوم طبیعی و علوم پزشکی است.

این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های لهستان است.جالب است بدانید که این دانشگاه بزرگترین کتابخانه دارنده نسخه های خطی قرون وسطا و و گنجینه کاملی از ادبیات سیاسی جهان را دارد.

در این دانشگاه بیش از 111رشته مختلف تدریس میشود. و توانسته است بهترین دانشگاه کشور لهستان شود.

دانشگاه علوم مهندسی ورشو

University of warsaw

این دانشگاه جزء معتبر ترین و بهترین دانشگاه های لهستان است.بیشتر رشته های تحصیلی به زبان لهستانی تدریس میشوند ولی حدود 20%این رشته ها برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی تدریس میشود.

رشته های تحصیلی این دانشگاه شامل علوم سیاسی،علوم مهندسی و اقتصاد است.دانشکده اصلی در شهر ورشو است و بقیه دانشکده هم در شهرهای مختلف است.

این دانشگاه در سال 1826پایه گذاری شده است.این دانشگاه توانسته است 32هزار دانشجو را پذیرش کند.و بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته های علوم است.بخصوص عمران، فارالتحصیلان این دانشگاه،فیزیکدان برجستهو Menachem Begin ،Joseph Rotbalt

دانشگاه آدام پوزنان

این دانشگاه در سال 1611پایه گذاری شد.نام اصلی این دانشگاه بعد از سراییدن شعر زیبای شاعر لهستانی در سال 1955نامگذاری شد.این دانشگاه که جزء بهترین دانشگاه های لهستان است در شهر پوزنام قرار گرفته است.

دیدن مطلب
ویزای شینگن

از افرادی معروفی که در این دانشگاه به شهرت رسیده اند میتوان به Henryk Zygalski, Marian Rejewski و Jeryz Rozyckiاشاره کرد.چهار تن از دانشجویان این دانشگاه موفق به گرفتن جایزه نوبل شده اند.

این دانشگاه در مقطع های مختلف به زبان های مختلفی تدریس میکند. به طور مثال در کارشناسی به زبان های انگلیسی،آلمانی و لهستانی و در کارشناسی ارشد به زبان های ترکیه ای،آلمانی و دیگر زبان ها تحصیل میکنند. ودر مقطع دکترا هم به زبان های مختلفی تدریس میشود.

دانشگاه علوم مهندسی جی دانسک

Gdansk University of Technology

ساختمان این دانشگاه در اوایل قرن20 پایه گذاری شد و سبک رنسانس است.این دانشگاه از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های لهستان است.

به این خاطر که درمدرک های رشته های علوم مهندسی این دانشگاه در دنیا بسیار معتبر هستند و دارای دانشکده های مختلفی دارند از جمله این دانشکده ها،عمران،مهندسی اقیانوس،مدیریت و اقتصاد،محیط زیست است.

دانشگاه اقتصادی وروستواو

Wroclaw University of Economics

این دانشگاه توانسته است 1500دانشجو را پذیرش کند. در حال حاضر این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های لهستان و دانشگاه های برتر در زمینه اقتصاد است.

این دانشگاه دارای چهار دانشکده است و 8 رشته را به زبان انگلیسی تدریس میکند.رشته های این دانشگاه شامل رشته اقتصاد ملی،اقتصاد و توریسم،اقتصاد و مهندسی و مدیریت و حسابداری است.

دانشگاه آ.گ.چ

AGH University of science and Technology

این دانشگاه قدیمی به عنوان بهترین و بزرگترین دانشگاه فنی مهندسی لهستان است.این دانشگاه توانسته است،35000دانشجو را پذیرش کند. این دانشگاه گزینه خوبی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا است.

به این دلیل که با داشتن 11 دانشکده در زمینه های علوم فنی،علوم زمین شناسی،علوم اقتصاد،علوم فیزیک است.این دانشگاه رشته الکترونیک را هم دارد ولی تحصیل در این رشته گران است.

دیدن مطلب
پنج دلیل برای تحصیل در لهستان

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.