بهترین دانشگاه های گرجستان

دانشگاه ایلیا

دانشگاه ایلیا در سال2006پایه گذاری شد،این دانشگاه یکی از مراکز آموزش عالی غیر انتفاعی گرجستان است که در محدوده شهر تفلیس قرار دارد.

این دانشگاه دارای 15000دانشجو است. در این دانشگاه مقاطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا تدریس میشود .

سیاست این دانشگاه برای دانشجویان بدین صورت است که برا اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی گذشته دانشجویان را پذیرش میکند و جزء بهترین دانشگاه های گرجستان است این دانشگاه دارای رتبه 1کشوری است.

دانشگاه ایوان جاواکیشویلی

این دانشگاه در سال 1918 در محدوده شهر تفلیس تاسیس شد و یک دانشگاه دولتی استت دانشگاه ایوان جاواکیشویلی دارای یک پردیس بنام ایوان ایواناویشویلی تفلیس (TSUاست.

در این دانشگاه مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا تدریس میشود.این دانشگاه دارای 120سال قدمت است مقطع دکترا در این دانشگاه در رشته های مختلفی تدریس میشود.

این دانشگاه بر اساس امتحانات ورودی دانشجویان خود را پذیرش میکند.این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های گرجستان است و توانسته رتبه 2کشوری را از آن خود کند.

دانشگاه فنی گرجستان

این دانشگاه که در شهر تفلیش واقع شده است دارای 16000دانشجو است این دانشگاه دولتی در سال 1922تاسیس شد در دانشگاه فنی گرجستان دوره ها و برنامه های ارائه میشود که دانشجو بعد از گذاراندن آن موفق به دریافت گواهینامه،دیپلم و مدرک کاردانی میشود .

دیدن مطلب
خرید ملک در گرجستان

به غیر از این دوره ها مقاطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا در رشته های مختلف در این دانشگاه تدریس میشود.نحوه اخذ پذیرش این دانشگاه امتحانات ورودی است.این دانشگاه سومین دانشگاه برتر گرجستان و جزء بهترین دانشگاه های گرجستان است.

دانشگاه بین المللی دریای سیاه

این دانشگاه در سال 1995تاسیس و یک دانشگاه خصوصی است این دانشگاه دارای 25سال سابقه است. که توانسته با سطح بالای آموزشی خود دانشجویان زیادی را جذب کند در این دانشگاه همه مقاطع تحصیلی وجود دارد و مدارک آن از اعبار بالایی برخوردار است.

این دانشگاه هم مثل دیگر دانشگاه های گرجستان دانشجویان خود را از طریق امتحانات ورودی پذیرش میکند این دانشگاه چهارمین دانشگاه برتر گرجستان و جز< بهترین دانشگاهای گرجستان است.

دانشگاه جورجیا

این دانشگاه دولتی دارای رتبه 5کشوری است که در سال 2004 تاسیس شده است.این دانشگاه دارای پردیسی بنام باتومی است این دانشگاه 16ساله توانسته است با ارائه کیفیت آموزش بالا به دانشجویانش جزء بهترین دانشگاه های گرجستان باشد.

همه مقاطع تحصیلی در این دانشگاه تدریس میشود و مدارک این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است.این دانشگاه واقع شده در تفلیس دانشجویان خود را بر اساس امتحانات ورودی پذیرش میکند.

دانشگاه قفقاز

دانشگاه خصوصی قفقاز در سال 2004 در اطراف شهر تفلیس تاسیس شد.این دانشگاه دارای سطح بالای آموزشی است این دانشگاه دارای دوره های مختلف تحصیلی است.

این دانشگاه امکانات خوبی برای دانشجویان خود فراهم دیده است از جمله این امکانات، کتابخانه مجهز،مسکن و امکانات ورزشی است.

این دانشگاه دارای دانشکده های هنر و علوم انسانی ،تجارت و علوم اجتماعی ،زبان و فرهنگی ،پزشکی و بهداشت،مهندسی وعلم و فناوری است.

دیدن مطلب
مهاجرت تحصیلی به گرجستان

دانشگاه اروپای شرقی

دانشگاه اروپای شرقی یا EEU یک دانشگاه خصوصی معتبر در گرجستان است که تلاش می کند تا استانداردهای آموزشی بین المللی را در زمینه تدریس و تحقیق و همچنین ایجاد مرکز مبتنی بر آرمان های دموکراسی و انسان ایجاد کند.

این دانشگاه خصوصی یکی از بهترین دانشگاه های گرجستان است که دارای سطح علمی بالایی است.این دانشگاه در رشته های اقتصاد،علوم اجتماعی،بهداشت و درمان و حقوق تدریس میکند.

این دانشگاه با ارائه برنامه های زبان انگلیسیBBA وMBA به دانشجویان خود فرصت خوبی را برای گرفتن مدرک امور تجاری فرانسه و انگلیس میدهد.

مهاجرت به کانادا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *