بهترین شهرهای دانشجویی چین

شانگهای

شانگهای یکی از پرجمعیت ترین شهرهای چین است که جمعیت آن رو به افزایش است.شانگهای با داشتن بزرگترین و مهم ترین مراکز تجاری توانسته است سهم بزرگی در اقتصاد قدرتمند چین ایفا کند.

از این رو این شهر با داشتن فرصت های شغلی مناسب توانسته جزء بهترین شهرهای دانشجویی چین باشد.

شانگهای با داشتن شلوغ ترین بندر کانتیر جهان و افتتاح بزرگترین فرودگاه جهان در سال 2019 و داشتن مکان های تفریحی و تاریخی نقش پررنگی را در چین و جهان ایفا میکند.

پکن

شهر پکن قرن هاست که مقر حکومت چین بوده یکی از مکان های دیدنی این شهر وجود خانه سابق خانواده امپریالیستی است.

شهر پکن جاذبه های منحصر بفردی دارد که ثبت یونسکو شده اند این شهر با وجود شرکت های بزرگ تجاری و کارخانه های بزرگ توانسته از شهر های بزرگ صنعتی چین به حساب بیایید.

پکن همچنین دارای آسمان خراش های بسیاری و شگفتی های معماری مدرن مانند مرکز ملی هنرهای نمایشی است و یکی از سیستم های کارآمد مترو در جهان نیز دارد.و توانسته جزء بهترین شهرهای چین برای دانشجویان هم باشد.

هانگزو

شهر هانگزو را با زیبایی مناظر آن میشناسند این شهر زمانی جزء مرفه ترین شهرهای چین بود.به این خاطر که این شهر دارای زیر ساخت های خوبی بود.

دیدن مطلب
درآمد 10 درجه ای از ایالات متحده در چین

شهر هانگزو تولید ناخالص داخلی بسیار بالایی دارد.دانشگاه ژجیانگ این شهر چهارمین دانشگاه چین است.

شهر هانگزو با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از هفت پایتخت باستانی چین به شمار می آید.این شهر با داشتن دانشگاه های معتبر و فرصت های شغلی مناسب جزء بهترین شهرهای دانشجویی چین است.

چنگدو

شهر چنگدو پایتخت استان سیچوان در غرب چین است.چنگدو شهری مدرن و رو به پیشرفت است.چنگدو را میتوان جزء بهترین شهرهای دانشجویی چین نامید به این خاطر که دارای دانشگاه های مناسب و محیط آرام برای تحصیل است.

شهر چنگدو را با پاندا های آن میشناسند که 80درصد از پانداهای غول پیکر جهان در آن جا قرار دارند و یکی از جاذبه های دیدنی این شهر هستند.

هنگ کنگ

هنگ کنگ دارای فرهنگ های متفاوتی است این تنوع بخاطر وحود استعمار انگلیس بر این شهر بوده که حتی در حال حاضر هم نام برخی از ایستگاه های مترو این شهر از نام شخصیت ها و الفاظ انگلیسی است.

هنگ کنگ در سال 1997 به یک استان خود مختار چین تبدیل شد این شهر دارای آزادترین اقتصاد جهان است.

هنگ کنگ دارای آسمان خراش های فراوان،پارک ها،موزه ها تاریخی،رستوران ها و تئاترهای عالی است.این شهر با داشتن دانشگاه های معتبر جزء بهترین شهرهای دانشجویی چین است.

هنگ کنگ از لحاظ فنی منطقه ویژه اداری چین یا “SAR” است این موضوع باعث شده است که هنگ کنگ خود مختار شود .هنگ کنگ که خود دارای ارز است و ارز آن سومین ارز معاملاتی جهان است.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در چین

زبان غالب آن ها چینی است اما خوب به زبان انگلیسی هم صحبت میکنند.شما در هنگ کنگ میتوانید به زبان های دیگری هم صحبت کنید هم پشنهاد میکنیم چند عبارت اصلی وپرکاربرد چینی را هم یاد بگیرید.

تحصیل در چین

شرایط مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *