معرفی بهترین شهرهای هند برای تحصیل دانشجویان

بهترین شهرهای هند برای تحصیل دانشجویان

بهترین شهرهای هند برای تحصیل دانشجویان

آیا شما به دنبال تحصیلات عالی در هند هستید؟ اگر جواب شما بله است ، پس به جای مناسب رسیدید. هند یکی از بهترین کشورها برای تحصیلات عالی برای دانشجویان است. دانشکده ها ، دانشگاه ها و موسسات زیادی در هند وجود دارد که بهترین آموزش را به دانشجویان ارائه می دهند.

اگرچه همه شهرها دانشگاهها و مؤسسات آموزشی خوبی ندارند ، اما بعضی از شهرها بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی هند را در اختیار دارند. بنابراین در اینجا چند شهر وجود دارد که می توانید تحصیلات عالی خود را در هند برنامه ریزی کنید.

کلکته

کلکته پایتخت بنگال غربی است و در زمینه آموزش نقش مهمی دارد. این دانشگاه دارای بسیاری از دانشگاه های خصوصی و مؤسسات آموزشی آموزش عالی است. اگر تصمیم به انجام مطالعات عالی گرفتید ، بهترین شهر است. این شهر دارای بسیاری از مؤسسات آموزشی معتبر است. بنابراین در اینجا برخی از بهترین مؤسسات آموزشی در این شهر وجود دارد.

1. موسسه مدیریت هند

IIM Calcutta یک مدرسه تجارت عمومی است که در هند واقع شده است. این اولین موسسه مدیریت هند است که توسط دولت هند تأسیس شده است. IIM Calcutta در بین 3 مدرسه برتر B در هند قرار گرفته است. اگر برای انجام مطالعات مدیریتی برنامه ریزی کرده اید ، بهترین موسسه در هند است. این برنامه عمدتاً شامل پنج برنامه مدیریت تمام وقت می باشد. این برنامه PGDM (دیپلم تحصیلات تکمیلی در مدیریت) ، FPM (برنامه مدیریت در مدیریت) ، PGPEX (برنامه کارشناسی ارشد برای کارمندان) ، PGPEX- VLM (برنامه تحصیلات تکمیلی برای مدیران برای رهبری بصری در ساخت) و PGDBA (دیپلم تحصیلات تکمیلی در تجزیه و تحلیل تجارت).

2. دانشگاه آمیتی ، کلکته

این یک دانشگاه خصوصی در کلکته است. این دانشگاه برنامه های بسیاری را ارائه می دهد که شامل دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا می شود. این برنامه ها را در زمینه های مدیریت ، مهندسی ، بیوتکنولوژی ، علوم کاربردی ، علوم پزشکی قانونی ، محیط زیست ، علوم پزشکی پزشکی و متفقین ، پرستاری ، روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی ، هنرهای لیبرال ، علوم کامپیوتر ، زبان خارجی ، حقوق ، معماری ، پزشکی ، پزشکی ، بازرگانی ارائه می دهد. ، علاوه بر ارائه مدرک دکترا در بسیاری از این رشته ها ، اقتصاد ، مد ، هنرهای زیبا ، مدیریت هتل چه در مقطع کارشناسی و چه کارشناسی ارشد.

3. انستیتوی آموزش و تحقیقات علوم هند ، کلکته

همچنین به IISER-Kolkata معروف است. این یک موسسه تحقیق و آموزش علمی در هند است. پذیرش بر اساس 3 کانالانجام می شود. این کانال ها شامل کانال KVPY ، کانال اصلی JEE / Advance و کانال SCB  است.

بنگلور

 بنگلور یکی از بهترین مراکز آموزشی هند است. دارای مؤسسات آموزشی و پژوهشی بسیاری است. این امر در آموزش و پیشرفت مهارت دانش آموزان نقش بسزایی دارد. دانش آموزان بنگلور را از کلیه شهرهای هند به دلیل دامنه تحصیلات خود ترجیح می دهند. بنگلور مملو از فرصت هایی است که فرد می تواند حرفه خود را در اینجا رقم بزند. بنابراین در اینجا بهترین مؤسسات آموزشی در بنگلور وجود دارد.

1. انستیتوی ملی فناوری مد ، بنگلور

این موسسه ای برای طراحی ، فناوری و مدیریت است.این مرکز برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه طراحی ، فناوری و مدیریت ارائه می دهد. NIFT تست های پذیرش را از دانشجویان می گیرد. این نرم افزار BFTech (کارشناسی فناوری مد) ، MFTech (کارشناسی ارشد فناوری مد) و MFM (کارشناسی ارشد مدیریت مد) را ارائه می دهد.

2. موسسه مدیریت هند ، بنگلور

این یک مدرسه مدیریت عمومی است که در هند واقع شده است. برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا را در مدیریت ارائه می دهد. این بهترین مدرسه مدیریت هند است. این مرکز بیشتر برای برنامه های مدیریت شناخته شده است. اگر می خواهید دوره مدیریت را دنبال کنید ، به این موسسه مراجعه کنید.

3. انستیتوی بین المللی فناوری اطلاعات ، بنگلور

این موسسه فناوری اطلاعات است. این برنامه ها M.Tech ، MS (تحقیق) و دکترا را در زمینه فناوری اطلاعات ارائه می دهد.
همچنین برخی از مدرکهای PG را ارائه می دهد. اگر می خواهید تحصیلات خود را در زمینه فناوری اطلاعات دنبال کنید ، این کالج بهترین است.

دیدن مطلب
سیستم بازنشستگی هلند

احمدآباد

 احمدآباد یکی از بهترین مرکز آموزش برای تحصیلات عالی در هند به حساب می آید. اگر می خواهید تحصیلات عالی را در زمینه مدیریت ، طراحی مد ، پزشکی ، مطالعات محیطی و مطالعات ارتباطی دنبال کنید ، بهترین مکان برای تحصیل در اینجا است. همچنین یک سازمان تحقیقات فضایی هند وجود دارد. برخی از بهترین موسسات برای مطالعات عالی وجود دارد که در اینجا ذکر شده است:

1. دانشکده پزشکی BJ ، احمدآباد

BJMC یک کالج پزشکی است که در هند واقع شده است. BJMC یکی از بزرگترین دانشکده های پزشکی در کشور است. این کالج توسط سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده است. این پذیرش را برای دانشجویان در MBBS ، MD ، MS ، دوره های فوق العاده تخصصی DM ، M.Ch ، دوره های دیپلم تحصیلات تکمیلی و بسیاری از مدرک های مراقبت های بهداشتی دیگر فراهم می کند.

2. مرکز برنامه ریزی و فناوری محیط زیست ، احمدآباد

همچنین به عنوان دانشگاه CEPT شناخته می شود. این یک موسسه دانشگاهی برای مطالعات محیط زیست است. این موسسه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه محیط طبیعی و توسعه یافته جامعه بشری و زمینه های مرتبط ارائه می دهد. این رشته در مراکز مطالعاتی در رشته های زیر تأسیس شده است. موسسات عبارتند از:

بنیاد تحقیق و توسعه CEPT (CRDF)
مرکز سرمایه شهری (CUE)
مرکز تحقیقات پیشرفته در علم ساختمان و انرژی (CARBSE)
مرکز نوآوری و کارآفرینی منابع طراحی (DICRC) و مرکز تعالی حمل و نقل شهری (CoE).

3. موسسه ملی طراحی ، احمدآباد

این یک مدرسه طراحی در هند است. NID به عنوان یک سازمان تحقیقاتی طراحی علمی و صنعتی شناخته می شود. اگر می خواهید تحصیلات خود را در این زمینه دنبال کنید ، بهترین موسسه در هند است.

4- موسسه ارتباطات مودرا ، احمدآباد

به MICA نیز معروف است. این موسسه آموزشی بازاریابی استراتژیک و مهارت های ارتباطی در هند است. این برنامه دارای برنامه های مختلف گواهی نامه تحصیلات تکمیلی در زمینه ارتباطات استراتژیک و بازاریابی است. شما می توانید این دوره ها را به صورت یک برنامه کاملاً مسکونی یا برنامه های آنلاین انجام دهید. همچنین برنامه های سطح دکترا را ارائه می دهد.

5- موسسه مدیریت هند ، احمدآباد

همچنین به IIM احمدآباد یا IIMA معروف است. این یک مدرسه تجارت عمومی است که در هند واقع شده است. این برنامه ها برنامه های دیپلم کارشناسی ارشد را در مدیریت ، برنامه های کمک هزینه تحصیلی و برنامه های آموزش اجرایی ارائه می دهد. این یک مدرسه عالی مدیریتی در هند است.

لاکنو

این شهر تعداد زیادی از مدارس ، کالج ها ، دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی در لاکن را دارد. اگر قصد دارید تحصیلات عالی را در زمینه پزشکی ، مدیریت ، فناوری ، معماری و تحقیقات دنبال کنید ، لاکنو بهترین مکان برای مطالعه است. برخی از مؤسسات آموزشی برتر در اینجا ذکر شده اند.

1. انستیتوی مدیریت هند ، لاکنو

همچنین به IIM Lucknow یا IIM-L معروف است. این یک مدرسه تجارت عمومی است. این برنامه های دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه مدیریت ارائه می دهد. این یک مدرسه عالی مدیریتی در هند است.

2. انستیتوی مهندسی و فناوری ، لاکنو

همچنین به IET Lucknow معروف است. این کالج مهندسی دولتی در هند است. این کارشناسی لیسانس فناوری ، کارشناسی ارشد برنامه های رایانه ای ، کارشناسی ارشد فناوری و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی را ارائه می دهد. این شرکت B.Tech را در زمینه علوم کامپیوتر و مهندسی ، فناوری اطلاعات ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، الکترونیک و مهندسی ارتباطات ، مهندسی برق ، الکترونیک و ابزار دقیق و مهندسی شیمی ارائه می دهد. پذیرش براساس رتبه در امتحانات به دانشجویان داده می شود.

پونه

پونه بهترین شهر برای مطالعات عالی در هند است. دارای مؤسسات آموزشی و پژوهشی بسیاری است. پونه بهترین مرکز آموزشی هند است. برخی از بهترین مؤسسات آموزشی در زیر ذکر شده است.

1. انستیتوی تحصیلات تکمیلی و کالج دکان

همچنین به کالج دککان معروف است. این موسسه تحصیلات تکمیلی باستان شناسی ، زبانشناسی و سانسکریت و لغت نامه است. این یکی از قدیمی ترین موسسات پونه است. اگر قصد دارید تحصیلات عالی داشته باشید ، باید این کالج را در پونه در نظر بگیرید.

دیدن مطلب
کار در فنلاند

2. MIT- دانشگاه صلح جهانی ، پونه

این یک دانشگاه خصوصی دولتی در پونه است. این موضوع موضوعات مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. این شامل مهندسی ، مدیریت ، هنرهای لیبرال ، تجارت و علم ، طراحی ، داروسازی ، حقوق و اقتصاد و عکاسی است.

کانپور

کانپور یکی از قطب های آموزش فنی در هند به حساب می آید. اگر قصد دارید برنامه فنی یا پزشکی را مطالعه کنید ، باید Kanpur را در هند در نظر بگیرید. در Kanpur بسیاری از فناوری ها و مؤسسات پزشکی ، آموزشی وجود دارد. برخی از آنها در اینجا فهرست شده اند.

1. موسسه فناوری هند ، Kanpur

همچنین به IIT Kanpur یا IITK معروف است. این یک موسسه مهندسی عمومی در هند است. B.Tech را در چهار سال ارائه می دهد. برنامه در مهندسی هوافضا ، علوم زیست شناسی و مهندسی زیستی ، مهندسی شیمی ، علوم کامپیوتر و مهندسی ، مهندسی برق ، علوم مواد و مهندسی و مهندسی مکانیک. همچنین برنامه های BS را در علوم ناب و کاربردی ، علوم زمین و اقتصاد ارائه می دهد.
این دانشگاه همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری (M.Tech.) ، کارشناسی ارشد (R) و مقاطع دکترا است. همچنین M.Des. ، MBA و M.Sc.

2. انستیتوی دبیران شرکت هند ، Kanpur

همچنین به عنوان ICSI شناخته می شود. این یک نهاد حرفه ای قانونی در هند برای ارتقا ، تنظیم و توسعه حرفه دبیران شرکت در هند است. پذیرش دانشجویان در این انستیتو بر اساس امتحانات ورودی انجام می شود.

3. موسسه حسابداران خبره هند ، كانپور

همچنین به عنوان ICAI شناخته می شود. این نهاد حسابداری حرفه ای ملی هند است. این دومین موسسه حرفه ای حسابداری و امور مالی در جهان است. صلاحیت درخواست عضویت با گذراندن امتحانات توسط ICAI و آموزش عملی است.

4. موسسه ملی قند ، Kanpur

همچنین به NSI معروف است. این مؤسسه برای تحقیقات ، آموزش و خدمات مشاوره ای در صنعت قند و متحدین است. این آموزش فنی و آموزش در زمینه تحقیقات در زمینه شیمی قند ، فناوری قند ، مهندسی قند و زمینه های متحدین را ارائه می دهد. این موسسه دوره های دیپلم تحصیلات تکمیلی را در زمینه فناوری قند ، مهندسی قند و تخمیر صنعتی و فناوری الکل ارائه می دهد.

وراناسی

Varanasi یک مرکز آموزش در هند است. این دانشگاه دانش آموزان از همه نقاط کشور را به خود جلب می کند. این دانشگاه بزرگترین دانشگاههای مسکونی هند را دارد. این موسسات آموزشی بسیاری دارد که می توانید در اینجا دنبال کنید. برخی از آنها در اینجا فهرست شده اند.

1. دانشگاه Banaras هندو ، Varanasi

همچنین به BHU معروف است. این یک دانشگاه دولتی مرکزی است که در هند واقع شده است. این بزرگترین دانشگاه مسکونی آسیا است. این آموزش در مهندسی ، علوم ، علوم کشاورزی ، علوم پزشکی ، توسعه محیط زیست و مطالعات مدیریت ارائه می دهد. پذیرش براساس لیست شایستگی در امتحانات ورودی به دانشجویان داده می شود.

2. مهاتما گاندی کاشی ویدیاپیت ، وراناسی

این یک دانشگاه دولتی در Varanasi است. این یکی از بزرگترین دانشگاه اوتار پرادش است. این دوره های مختلف حرفه ای و دانشگاهی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. این شامل هنر، تجارت ، علم ، حقوق ، محاسبات و مدیریت است.

دهلی

دهلی یکی از قطب های آموزشی عالی در هند است. دارای مؤسسات آموزشی و پژوهشی بسیاری است. اگر قصد دارید مطالعات عالی در هند را انجام دهید ، انتخاب گزینه دهلی به عنوان یک محل تحصیل گزینه خوبی است. برخی از بهترین مؤسسات آموزشی در اینجا ذکر شده است.

1. موسسه ارتباطات جمعی هند ، دهلی

این مرکز رسانه ای هندی در دهلی است. این مؤسسه رشته های مختلفی را ارائه می دهد که شامل روزنامه نگاری چاپی ، فوتو ژورنالیسم ، روزنامه نگاری رادیویی ، روزنامه نگاری تلویزیونی ، ارتباطات توسعه ، تحقیقات ارتباطی ، تبلیغات و روابط عمومی است. پذیرش در این موسسه بر اساس امتحانات ورودی است. همچنین برخی از دوره های دیپلم را ارائه می دهد.

2. موسسه فناوری هند ، دهلی

همچنین به IIT Delhi یا IITD معروف است. این یک موسسه مهندسی عمومی در دهلی است. برنامه های کارشناسی فناوری را در زمینه های مختلف ارائه می دهد. این دارای درجه دوگانه B.Tech. ، M.Tech است. برنامه ها. پذیرش این دوره ها از طریق آزمون ورودی مشترک داده شده – پیشرفته. این برنامه همچنین برنامه های کارشناسی ارشد مانند M.Tech (توسط دوره آموزشی) ، کارشناسی ارشد (با تحقیق) ، کارشناسی ارشد ، M.Des ارائه می دهد. و پذیرش MBA در M.Tech. و M.Des. این برنامه بر اساس GATE (آزمون استعداد تحصیلات تکمیلی در مهندسی) ارائه می شود. کارشناسی ارشد پذیرش براساس آزمون پذیرش مشترک برای کارشناسی ارشد (JAM) انجام می شود. پذیرش MBA براساس CAT (آزمون پذیرش متداول) انجام می شود.

دیدن مطلب
بهترین دانشگاه های نروژ

3. انستیتوی ملی فناوری مد ، دهلی

همچنین به NIFT معروف است. این گروه از موسسه مد در هند است. این موسسه طراحی ، مدیریت و فناوری است. این برنامه چهار ساله دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دو ساله را در زمینه طراحی ، مدیریت و فناوری ارائه می دهد. برای تضمین پذیرش در B.Des. و M.Des. دانشجویان باید دو امتحان کتبی را بگذرانند: آزمون مهارت خلاقیت (CAT) و آزمون توانایی عمومی (GAT). برای پذیرش در مقطع لیسانس فناوری مد (BFTech) ، کارشناسی ارشد فناوری مد (MFTech) و کارشناسی ارشد مدیریت مد (MFM) – دانشجویان باید در آزمون ورودی سطح ملی واجد شرایط باشند. دوره هایی که تحت لیسانس طراحی ارائه می شوند عبارتند از: طراحی لوازم جانبی ، ارتباطات مد ، طراحی مد ، طراحی لباس بافتنی ، طراحی چرم و طراحی پارچه.

4. دانشگاه گورو Gobind Singh Indraprastha

دانشگاه گورو Gobind Singh Indraprastha در سال 1998 توسط دولت دولتی NCT دهلی تاسیس شد تا
بتواند مدرک حرفه ای ، مهندسی و پزشکی را در زمینه علم و فناوری ارائه دهد. GGSIPU کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. بیش از 70 کالج خصوصی وابسته به دانشگاه هستند و دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را تحت نظارت GGSIPU ارائه می دهند.

بمبئی

بمبئی یک مرکز مهم برای آموزش در هند است. این آموزش با کیفیت را به دانشجویان خود ارائه می دهد. دارای مؤسسات آموزشی و پژوهشی بسیاری است. اگر قصد تحصیل در دوره های بالاتر را دارید ، بمبئی گزینه خوبی در هند است. برخی از بهترین مؤسسات در اینجا ذکر شده است.

1. انستیتوی Narsee Monjee دانشگاه مطالعات مدیریت ، بمبئی

NMIMS یک دانشگاه معتبر در هند است. این آموزش در چندین رشته ارائه می دهد که شامل مدیریت ، مهندسی ، داروسازی ، معماری ، تجارت ، اقتصاد تجارت ، علوم ، حقوق ، حمل و نقل هوایی ، هنرهای لیبرال و طراحی و آموزش از راه دور می باشد.

2. موسسه فناوری هند ، بمبئی

همچنین به IIT Bombay یا IITB معروف است. این یک موسسه مهندسی عمومی در هند است. IIT Bombay مدرک دکترا در علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات را ارائه می دهد. همچنین طراحی ، مدیریت و علوم انسانی را ارائه می دهد. این موسسه لیسانس فناوری (B. Tech.) ، مدرک دوگانه (B.Tech و M.Tech را در 5 سال) ، کارشناسی ارشد علوم ( کارشناسی ارشد) ، کارشناسی ارشد فناوری (MTech) ، کارشناسی طراحی ( B.Des) ، کارشناسی ارشد طراحی (MDes) ، کارشناسی ارشد مدیریت (MMgmt.) ، کارشناسی ارشد فلسفه (MPhil.) و دکتر فلسفه (PhD.) در بسیاری از رشته ها.

3. موسسه فناوری شیمیایی ، بمبئی

این دانشگاه تحقیقاتی فناوری شیمیایی در بمبئی است. این پژوهشکده بر آموزش و پژوهش در مهندسی شیمی ، فناوری شیمیایی و داروسازی تمرکز دارد. این دانشگاه دارای مدرک کارشناسی در کارشناسی فنی ، لیسانس مهندسی شیمی و لیسانس داروسازی است. این سطح کارشناسی ارشد را در مهندسی شیمی ، فناوری شیمیایی و داروسازی ارائه می دهد.

4. دانشگاه حقوق ملی ماهاراشترا ، بمبئی

همچنین به MNLU ، بمبئی معروف است. این یک دانشگاه ملی حقوق در هند است. این دوره 5 ساله BA LL.B. (Hons.) یکپارچه دوره را ارائه می دهد. پذیرش بر اساس آزمون پذیرش قانون مشترک انجام می شود. همچنین یک سال LL نیز ارائه می دهد.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *