بهترین شهرها برای دانشجویان در سوئد در 2020

شهر استکهلم

نخستین شهر،در شهرهای مناسب سوئد برای دانشجو ها استکهلم است که پایتخت این کشور نیز محسوب میشود.

استکهلم بیشترین جمعیت و تعداد دانشگاه ها را در کشور سوئد دارد.استکهلم در حماسه های اسکاندیناوی به نام آگنافبت نام برده شده است.

این شهر دارای جمعیت 1.4میلیون نفری است وشهر برروی 14جزیره که با پل پیوند دارد تاسیس شده است.85درصد ساکنان استکهلم شاغل در صنایع خدماتی ومشاغل بانکی هستند.

بیشتر دانشجویان این شهر در این چهار دانشگاه تحصیل میکنند:

  • دانشگاه استکهلم
  • مؤسسه فناوری سلطنتی KTH
  • دانشکده اقتصاد استکهلم
  • دانشگاه کارولینسکا

هر یک از این دانشگاه ها،رشته های خاص خود را دارند.برای مثال دانشجویان رشته پزشکی به دانشگاه انستیتوی کارولینسکا ودانشجویان علاقه مند در رشته اقتصاد وتجارت در دانشگاه اقتصاد استکهلم تحصیل میکنند

شهر لوند

شهر زیبایی لوند از دیگر شهرهای مناسب برای دانشجویان است.این شهر در جنوب غربی سوئد واقع شده است.تنها در یک دانشگاه لوند توانسته است 90.000دانشجو پذیرش کند.بیش تر از 300رشته در این دانشگاه تدریس میشود.دانشگاه لوند سوئد، یکی از بهترین دانشگاه های سوئد است که دارای رتبه60بر اساس آمارQSمیباشد.به جز این دانشگاه چندین دانشگاه عالی دیگر در این شهر است.

دیدن مطلب
سرمایه گذاری در سوئد

شهر گوتنبرگ

شهر گوتنبرگ بعد از استکهلم بزرگترین شهر سوئد است.و از بهترین شهرهای سوئد و از برترین شهر های جهان برای دانشجویان است که بیشتر جمعیت آن دانشجویان هستند،این شهر محیطی آرام و دور از شلوغی است یکی از بهترین ها برای ادامه تحصیل است.

دانشگاهای گوتنبرگ از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در سوئد است،بهترین این دانشگاه ها،دانشگاه گوتنبرگ است که دارای رتبه 6کشوری و رتبه 198جهانی در سال 2018 است

شهر اومئو

یکی دیگر از شهرهای دانشجویی شهر اومئو است.اومئودر شمالی ترین نقطه کشور سوئد واقع شده است.این شهر دانشجویی در سال 2014میلادی،به عنوان پایتخت فرهنگی قاره اروپا شناخته شده است و دارای دو دانشگاه معروف به نام اومئو و دانشگاه علوم کشاورزی است.این دو دانشگاه،سالانه حدود39.000 دانشجو پذیرش میکند.

شهر اوپسالا

چهارمین شهر بزرگ سوئد،اوپسالا نام دارد که شهر مناسب برای دانشجویان است.این شهر دارای قلعه های تاریخی،و در موقعیت جغرافیایی شمال سوئد واقع شده است،این شهر برای کسانی که با سرما رابطه خوبی ندارند،مناسب نیست بخاطر اینکه هوای سردی دارد دانشگاه های این شهر بیشتر از کشورهای اروپایی دانشجو جذب میکند.

دانشگاه اوپسالا که در سال 1477تاسیس شده قدیمی ترین دانشگاه سوئد است که در این شهر واقع شده است.این دانشگاه دارای رتبه 2کشوری و رتبه86جهانی است و سه مقطع تحصیلی با 70دوره کارشناسی دارد.افراد معروفی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند پرنسس ویکتوریا سوئد،در سال 2009وآلفرد نوبل در سال 1893میلادی است.

شهر لینشوپینگ

از دیگر های های دانشجویی سوئد لینشوپیینگ است این شهر در استان اوستگوتلند در جنوب سوئد واقع شده است،و آن را مرکز فرهنگی مینامند.لینشوپینگ به دلیل صنعتی بودن و دانشگاه های ممتاز،بسیار طرفدار دارد.معروف ترین دانشگاه این شهر دانشگاه لینشوپینگ است،که دانشگاه خوبی برای تحصیل در رشته اقتصاد و تجارت مناسب است.

دیدن مطلب
ویزای شینگن سوئد

شهر یوله

یوله از دیگر شهرهای مناسب دانشجویی در سوئد است.یوله سیزدهمین شهر بزرگ سوئد است،اما توسط اتحادیه ملی دانشجویان سوئد به عنوان بهترین شهر دانشجویی سوئد در سال 2019-2020شده است.معروفترین دانشگاه این شهر دانشگاه یوله است که سالانه 17.000دانشجو را پذیرش میکند.

با بدست آورد ویزای شینگن تحصیلی سوئد،شما میتوانید به تمام کشورهای عو اتحادیه شینگن سر کرده و حتی بعد اتمام تحصیل در این کشورر، برای اقامت اروپا اقدام نمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *