5/5 - (1 امتیاز)

بورسهای تحصیلی در جمهوری چک

  • قوانین و شرایط بورسیه تحصیلی در جمهوری چک در سال ۲۰۱۸ چگونه است؟
  • چگونه میتوان بورسیه تحصیلی در جمهوری چک را اخذ کرد؟
  • آیا میتوان از راه تحصیل اقامت جمهوری چک را بدست آورد؟

بورسهای تحصیلی در جمهوری چک – علاقمند به تحصیل در جمهوری چک اما نگران هزینه ها است؟ در اینجا مهمترین فرصت های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در جمهوری چک است که باید بررسی کنید.

دانشگاه های جمهوری چک به 3 نوع دسته بندی می شوند 1-پلی تکنیک 2- دانشگاه دولتی 3- دانشگاه خصوصی و در مجموع 27 دانشگاه دولتی دارد که 9 دانشگاه آن مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی است.

بورسهای تحصیلی در جمهوری چک

دولت جمهوری چک سالانه کمک های مالی را در برنامه کمک خارجی توسعه خود ارائه می دهد. این کمکهای مالی به اصطلاح دولتی از دانش آموزان کشورهای غیر اروپایی پشتیبانی می کند که مایل به تحصیل در دانشگاه های دولتی جمهوری چک می باشند که دوره ی تحصیل در این دانشگاه ها 3 تا 5 سال بوده است و رشته های، علوم انسانی ، تجارت ، اقتصاد ، پزشکی و حقوق در این دانشگاه ها ارائه می گردد.

دانشگاه های دولتی جمهوری چک، کمک هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا اعطاء می کند. متقاضیان همچنین می توانند برای مدت یک سال زبان و دوره آمادگی، کمک مالی دریافت کنند. بورس تحصیلی برای برنامه های تحصیلی در زبان انگلیسی فقط در برنامه های تحصیلی انتخاب شده اعطا می شود.

برنامه های کمک هزینه تحصیلی فقط به صورت آنلاین انجام میشود. مهلت ارائه برنامه های 2018/2019 منقضی شده است 30 سپتامبر 2017 و ثبت نام آنلاین بوده است.برای سال تحصیلی 2019/2020 کمک هزینه تحصیلی اعطاء خواهد شد یعنی در نیمه دوم تیرماه 2018.

بورسهای تحصیلی در جمهوری چک تحت موافقت نامه های بین المللی دو جانبه

وزارت آموزش و پرورش، ورزش و جوانان جمهوری چک در سال تحصیلی جدید، بورسیه تحصیلی به اتباع خارجی در چارچوب برنامه های تبادل بین دولتی مرتب با تعدادی از کشورها ارائه می دهد که  این بورسیه ها را تنها می توان به نامزدهای رسمی توسط مقامات مربوطه در کشورهای واجد شرایط که جمع آوری برنامه های کاربردی توصیه می شود اعطا کرد.

دیدن مطلب
دانشگاه های پزشکی اروپا

از این نوع بورسهای تحصیلی در جمهوری چک تنها میتوان برای فارغ التحصیلان و داوطلبان دکتری که مایل به انجام مطالعه و تحقیق بازدیدکننده هستند، در یکی از دانشگاه های دولتی چک طراحی کرد.که دوره تحصیلات معمولا 2 تا 10 ماه است.

بورس تحصیلی 

بورسهای تحصیلی در جمهوری چک یکی از روش های تحصیل ارزان قیمت در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور می باشد. به خصوص در بازار پرتلاطم سال ۹۷ که ارز آزاد قیمت بالایی داشته و خرید و فروش آن تااطلاع ثانوی ممنوع است پس در نتیجه تحصیل بدون شهریه در دانشگاه های خارج از کشور یکی از اولویت های نخست دانشجویان متقاضی می باشد.

 

بورسهای تحصیلی در جمهوری چک – مرکز مرابای جنوبی برای تحرک بین المللی

این طرح بورس تحصیلی از دانشجویان خارجی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا حمایت می کند که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی و دکترا در دانشگاه های برنو هستند.

برنامه های تحصیلی در علوم فنی و طبیعی ترجیح داده می شود. انتظار می رود که متقاضیان دانش خوبی از زبان چک را به عنوان آنها باید در دانشگاه انتخاب قادر به آزمون ورودی پاس شود و شروع به تحصیل در چک. برنامه های کمک هزینه تحصیلی تا پایان ماه ژانویه پذیرفته می شوند.

برنامه اراسموس 

Erasmus + برنامه ی اتحادیه اروپا برای حمایت از آموزش، آموزش، جوانان و ورزش است. این فرصت های مالی را برای دانش آموزان از سراسر جهان به ارمغان می آورد:

تحصیل در خارج دوره برای دانش آموزان در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در اراسموس + کشورها برنامه و به و از کشورهای شریک؛
دوره های کارآموزی در خارج از کشور (محل های کار، کارآموزی و غیره) برای دانشجویانی که در تحصیلات عالی در کشور برنامه اراسموس + ثبت نام کرده اند؛
Erasmus Mundus دوره های کارشناسی ارشد مشترک (EMJMD) برنامه های عالی تحصیلی هستند که توسط کنسرسیوم بین المللی موسسات آموزش عالی اجرا می شود. با EMJMD، می توانید یک مدرک تحصیلی کامل برای چنین برنامه تحصیلی بین المللی در سطح عالی دریافت کنید. دانشگاه های چک در چندین مدرک کارشناسی ارشد مشترک Erasmus Mundus و لیست در اینجا حضور دارند.
اراسموس + مدرک تحصیلی وام ها وام های تضمین شده اتحادیه اروپا است که می تواند به شما کمک کند که یک دوره کارشناسی ارشد در یک کشور برنامه Erasmus + را تامین کند.

دیدن مطلب
فوق لیسانس در آلمان

برنامه فولبرایت

برنامه معتبر Fulbright که توسط ایالات متحده آمریکا حمایت می شود. و دولت های چکی U.S. .. و شهروندان چک با فرصت مطالعه، آموزش و یا انجام تحقیقات در کشور شریک زندگی می کنند. ایالات متحده آمریکا کاندیداها باید از طریق سازمانهای شریک برنامهی فولبرایت در ایالات متحده اعمال شوند که آنها همچنین می توانند جزئیات برنامه و برنامه را بیابند.

برنامه CEEPUS

CEEPUS یک برنامه تبادلات مرکزی اروپا برای مطالعات دانشگاه است و از همکاری های منطقه ای در چارچوب شبکه های دانشگاهی حمایت می کند. کشورهای عضو کنونی عبارتند از آلبانی، اتریش، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، مقدونیه، مولدووا، مونته نگرو، لهستان، رومانی، صربستان، جمهوری اسلواکی و اسلوونی است. Pristtina / Kosovo نیز شرکت می کند.

بورسهای تحصیلی در جمهوری چک برای تحصیل در خارج دوره 3-10 ماه به ویژه برای دانشجویان دانشگاه های درگیر در برنامه CEEPUS موجود، تک تک دانش آموزان در خارج از شبکه دانشگاه (freemovers)، با این حال، همچنین به عنوان متقاضیان واجد شرایط در نظر گرفته.

AKTION جمهوری چک – اتریش

برنامه AKTION از طریق کمک های مالی و پروژه های مشترک، از همکاری دوجانبه بین جمهوری چک و اتریش در بخش سوم پشتیبانی می کند. برای افراد، سمینارهایی برای مطالعه و تحقیق در دسترس است. دانش آموزان چک و اتریش نیز می توانند برای تحصیل در دوره های تابستانی و مدارس تابستانی شرکت کنند. اطلاعات در مورد کمک هزینه تحصیلی به زبان انگلیسی در اینجا موجود است.

مدارس تابستانی مطالعات اسالونی

هر ساله، وزارت آموزش و پرورش، جوانان و ورزش چک، کمک هزینه تحصیلی برای مشارکت در مدارس تابستانی مطالعات اسلاوی را ارائه می دهد. این دوره ها زبان چک توسط چند دانشگاه های دولتی در جمهوری چک سازمان یافته و برای دانشجویان خارجی، معلمان، مترجمان و مفسران و کارشناسان دیگر فعال در حوزه مطالعات چک / اسلاوی طراحی شده است.
مدرک تحصیلی گروه خارج از کشور چک و دانشکده هنر، دانشگاه ماساریک (برنو)

رئیس دانشکده هنر، جوایز دانشگاه ماساریک شش و گروه چک برای خارجی ها جوایز شش بورسیه سه ماه، هر یک به ارزش 8.000، – CZK در هر ماه برای مطالعه زبان چک، ادبیات و فرهنگ.

دیدن مطلب
کار در کانادا

این کمک هزینه تحصیلی برای دوره ای از اکتبر تا دسامبر سال جاری اعطا می شود و برای دانشجویان دانشگاه های خارجی (ترجیحا دانشجویان مطالعات چک) است.

متقاضیان بورس تحصیلی باید دانش خوب زبان چک را داشته باشند تا بتوانند به دنبال سخنرانی و شرکت در سمینارهای برگزار شده در چک باشند.

روانشناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات آلمانی، زبان های عاشقانه و ادبیات، تاریخ هنر، و غیره: در موارد استثنایی این بورس تحصیلی ممکن است به دانش آموزان از زمینه های زیر مطالعه اهدا

دارندگان بورس تحصیلی می توانند در آشپزخانه دانش آموز بخوابند و در خوابگاه زندگی کنند. هزینه یک تخت در اتاق دو نفره تقریبا. 4.500، – CZK در ماه.

بورس تحصیلی شامل بیمه درمانی نیست.

درخواست بورس تحصیلی (از جمله توجیهی) با یک CV کوتاه و حداقل یک توصیه نامه از یک آموزگار زبان چک از دانشگاه به خانه باید به وزارت چک برای خارجی ها از طریق پست الکترونیکی (eva@phil.muni.cz ارسال ) یا پست (A. Nováka 1، 602 00 Brno) بعد از 30 آوریل سال جاری.

شما در مورد نتایج در 30 ژوئن سال جاری مطلع خواهید شد.

 

بورس تحصیلی آژانس علمی بایرن-چک

آکادمی باواریا- بورس تحصیلی برای دانش آموزان ، معلمان و دانشمندان ارائه می دهد و از دانشگاه های عمومی بایرن برای دوره های زبان چک، کارآموزی و تحصیل و پژوهش در جمهوری چک است.

در این مقاله مراحل و چگونگی دریافت بورسهای تحصیلی در جمهوری چک برای شما عزیزان ارائه شد. حقوقدانان و کارشناسان موسسه نوباوران در امر مشاوره ، می توانند مشاوره تضمینی را به شما پیشنهاد دهند تا بتوانید درست ترین و سریع ترین روش را برای مهاجرت اخذ نمایید.

 

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.