بورسیه تحصیل در روسیه

کشور روسیه با داشتن بهترین و عالیترین دانشگاه های جهان و از نظر پیشرفت علمی توانسته جایگاه خوبی برای خود رقم زند.روسیه توانسته است بسیاری از دانشجویان کشورهای دیگر را به سوی خود جذب کند؛ هرسالانه شاهد مهاجرت های بسیاری از افراد و دانشجویان به این کشورهستیم که  که هر سال نیز به تعداد این افراد نیز افزوده می شود.

تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه

دانشگاه های روسیه از اعتبار زیادی برخوردار هستند، 160 دانشگاه این کشور در دنیا شناخته شده است و از اعتبار جهانی برخوردار می باشند. با توجه به نزدیکی کشور روسیه به ایران و روابط خوب میان این دو کشور بسیاری از ایرانیان برای تحصیل ترجیح می دهند در این کشور ادامه تحصیل دهند.

برای ورود به دانشگاه های روسیه نیازی به شرکت در آزمون نیست، دانشجویان ایرانی باید توجه نمایند که مدارک دانشگاه های ایران مورد تایید دانشگاه ها و موسسات آموزشی روسیه می باشد. همچنین مدارک تحصیلی برخی از دانشگاه های کشور روسیه مورد تایید وزارت علوم ایران است.  دانشگاه های روسیه و بخصوص دولت روسیه در مسیر جذب حداکثر دانشجویان خارجی اقدام به اعطای بورس های مختلف به دانشجویان خارجی می کنند. زیرا هرچه دانشجویان خارجی بیشتری به دانشگاه های روسیه راه پیدا کنند میزان پول و سرمایه ای که از این طریق وارد کشورشان می شود بیشتر خواهد شد.

شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی روسیه

در سال های اخیر دانشجویان ایرانی بسیاری تمایل دارند بورسیه تحصیلی این کشور را کسب نمایند. با توجه به تمایل زیاد هموطنان ایرانی برای تحصیل در کشورهای خارجی و دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر و سیستم آموزشی بسیار قوی و هزینه های زندگی به صرفه گرایش برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه افزایش داشته است.

دیدن مطلب
دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس

بورسیه تحصیلی کشور روسیه این امکان را به دانشجویان می دهد که علاوه بر تحصیل در یک سیستم آموزشی قوی و زندگی در کشوری پیشرفته هزینه کمتری برای تحصیل پرداخت نمایند و از کیفیت بالاتری برخوردار شوند. متقاضیان توجه داشته باشند که در بیشتر رشته های تحصیلی و مقاطع تحصیلی امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای متقاضیان وجود دارد.

در برخی دیگر از رشته های تحصیلی متقاضیان بعد از سپری شدن یک یا دو ترم تحصیلی و اخذ معدل بالا می توانند بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. معمولا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این شرایط وجود دارد ولی برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری شرایط آسان تر است. شرط سنی یکی از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی می باشد به عنوان مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس سن دانشجو باید بالای بیست و سه سال باشد، همچنین متقاضی باید در مقطع پیش دانشگاهی و دیپلم معدل بالایی کسب نماید.

بورسیه تحصیلی روسیه بصورت دولتی

دولت کشور روسیه هر ساله بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرد. این بورسیه مواردی نظیر: هزینه خوابگاه دانشجویی، تحصیل رایگان، کمک هزینه های درمانی را پوشش می دهد. مبلغی که برای این بورس در نظر گرفته شده است ماهانه 1630 روبل می باشد. قابل توجه است که بورسیه تحصیلی هزینه های مربوط به سفر به دانشگاه، هزینه های مربوط به زندگی و بیمه های داوطلبانه درمانی را تحت پوشش قرار نمی دهد.

بورسیه های غیر دولتی در روسیه

بورسیه های غیر دولتی روسیه برای دانشجویان بین المللی عبارتند از :

  • بورسیه پژوهشی شرکت نفت و گاز بریتانیا در روسیه : این بورسیه به مبلغ ماهانه ۱۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ روبل به دانشجویان بین المللی در رشته‌ های مربوط به انرژی و اقتصاد در یکی از دانشگاه‌  ای کشور روسیه توسط شعبه روسی شرکت نفت و گاز بریتانیا (BP) اعطا می شود. این مبلغ از حقوق اساتید دانشگاه‌ های روسی پرداخت می شود و دانشجویان باید نمره‌ های بالا کسب کرده باشد .متقاضیان برای دریافت این بورسیه باشد بر روی موضوعات ذکر شده پژوهش کنند.
  • مدرسه مطالعات روسیه و آسیا (SRAS) : این مدرسه بورسیه‌ های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان متقاضی به تحصیل در کشور روسیه و کشورهای استقلال یافته از شوروی سابق ارائه می‌دهد . برخی از این بورسیه ‌ها به طور انحصاری برای دانشجویان کشور آمریکا در نظر گرفته شده است.
  • بورسیه بنجامبن گیلمن: این بورسیه برای شهروندان کشور روسیه است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کار آموزی در خارج از کشور را دارند. همچنین این بورسیه به داوطلبانی که در حال تحصیل به یک زبان خارجی مثل روسی می باشند اعطا می شود این در حالی است که فرد زبان مادری اش روسی نباشد.
  • بورسیه شورا کشور آمریکا: این بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی می باشد که جهت تحقیقات برای مدت 3 تا 8 ماه در یکی از کشورهای انتخاب شده در آسیا، شرق قاره اروپا من جمله کشور روسیه به این کشور ها مراجعه می کنند.
دیدن مطلب
شرایط و مدارک ازدواج با یک شهروند اتریشی

بورسیه تحصیلی روسیه در دانشگاه های خاص

بورسیه تحصیلی روسیه که برای دانشگاه های خاص این کشور در نظر گرفته شده است بیشتر به دانشجویان مقطع فوق لیسانس اعطاء می گردد.

دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه که مشغول تحصیل به زبان انگلیسی می باشند می توانند این بورسیه را دریافت نمایند. این بورسیه می تواند در غالب شهریه تحصیلی برای یک یا دو ترم تحصیلی و یا محل اقامت در خوابگاه و یا محل اقامت به دانشجو ارائه شود.

بورسیه تحصیلی رشته پزشکی در روسیه

بورسیه تحصیلی رشته پزشکی برای دانشجویان بین الملل کشورهای در حال توسعه ارائه می شود. بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای دانشجویان  بین الملل متقاضی در رشته  پزشکی ارائه می شود. بورسیه تحصیلی دوره کارشناسی دانشکده پزشکی، بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانشکده پزشکی، بورسیه تحصیلی B.C.H.B، بورسیه تحصیلی M.BBS، بورسیه تحصیلی، .B.D.S، بورسیه تحصیلی B.P.H.A.R.M.

BOEHRINGER INGELBEIM FOND به دانشجویان ممتاز رشته پزشکی کمک هزینه MD اهدا می کند. این کمک هزینه به دانشجویان اجازه می دهد که حداقل برای 10 ماه تحصیل خود را متوقف کنند و به انجام پروژه های تحقیقاتی در زمینه علوم پایه پزشکی در آزمایشگاه های اروپایی بپردازند. برای دانشجویان پزشکی با استعداد جوان امکان انجام پروژه های تحقیقاتی در آزمایشگاه های مشهو بین المللی ایجاد می شود.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما درموسسه حقوقی نوباوران  تماس حاصل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *