بیمه دانشجویی در اتریش

تمام دانشجویانی که وارد اتریش می شوند تحت بیمه درمانی قرار می گیرند. این بیمه درمانی برای تمامی دانشجویان اجباری است. و برای تمدید اقامت دانشجویی اتریش الزامی میباشد. دانشجویان بین المللی می بایست پس از ثبت نام دوره های زبان یا ثبت نام دانشگاه با دردست داشتن مدارکی نظیر گواهی ثبت نام دانشگاه، گواهی محل سکونت، به اداره بیمه مراجعه کنند و درخواست بیمه درمانی دهند. کارت بیمه ظرف چند هفته به آدرس محل سکونتتان ارسال خواهد شد.

بیمه دانشجویی اتریش

هزینه بیمه دانشجویی در اتریش ماهیانه در حدود 50 یورو می باشد. البته دانشجویانی که برای دوره زبان وارد اتریش می شوند فقط 4 ترم تحت بیمه دانشجویی قرار می گیرند و پس از آن باید به صورت خصوصی خود را بیمه نمایند که هزینه آن بین 400 تا 350 یورو میباشد. دانشجویان دارای بیمه دانشجویی موظفند در ابتدای هر سال برگه تاییدیه ثبت نام خود را به اداره بیمه ارائه دهند در غیر اینصورت از پوشش بیمه ای خارج میشوند.

از آنجایی که هزینه های پزشکی و درمان در اتریش بالاست٬ لذا داشتن پوشش بیمه ای مناسب تا هزاران دلار در هزینه ها صرفه جویی می کند.

همچنین در کشور اتریش بیمه های خصوصی نیز ارائه می شود که افراد می توانند از این بیمه های خصوصی نیز استفاده نمایند . بیمه خصوصی مواردی از قبیل انتخاب آزادانه دکتر ، انتخاب آزادانه اتاق با حمام و … را پشتیبانی می کند. همچنین بیمه های خصوصی اتریش هزینه های اضافی افراد را برای دندان یا بهداشت با استفاده از درمان جایگزین پوشش خواهد داد . به علاوه بیمه های خصوصی از قبیل بیمه حوادث ، بیمه اتومبیل و … در کشور اتریش ارائه می شوند .

دیدن مطلب
دانشگاههای ایتالیا

عدم پوشش خدمات بیمه دانشجویی در اتریش

برخی موارد درمانی تحت پوشش خدمات بیمه ای دانشجویی قرار نمی گیرند که عبارتند از:
  • خدمات درمانی خارج  از خاک اتریش
  • جراحی های زیبایی (در صورتی که از لحاظ درمانی الزامی نباشد)
  • خدمات دندانپزشکی.
  • خدمات ناباروری و نازایی.

برای راهنمایی های بیشتر در خصوص تحصیل در اتریش و بیمه دانشجویی در اتریش با موسسه نوباوران در تماس باشید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *