تحصيل در روسيه دندانپزشكي

تحصيل در روسيه دندانپزشكي
کشور روسیه هم از نظر امکانات پزشکی و هم علم پزشکی در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی داشته است ، از این رو برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در زمینه پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی را دارند تحصیل در دانشگاه های روسیه که از نظر علمی و رتبه جهانی از جایگاه های خوبی برخوردارند، میتواند انتخاب خوبی باشد.
دانشگاه دندانپزشکی مسکو یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه ی دندانپزشکی است و کسانی که در این دانشگاه تحصیل میکنند، آینده بسیار روشنی در این رشته دارند.
دوره های دندانپزشکی در روسیه پنج تا شش سال به طول می انجامد که فرد بعد از گذراندن این دوره میتواند در همان کشور و یا کشور های دیگر مشغول به کار شود، مدارک دانشگاه های روسیه مورد تایید کشورهای دنیاست و حتی وزارت علوم کشور خودمان هم  مدارک دانشگاه های معتبر روسیه را به رسمیت میشناسد.
هزینه تحصیل در دوره های دندانپزشکی در روسیه بین ده تا دوازده هزار دلار در سال میباشد.
تحصیل دندانپزشکی در روسیه یکی از بهترین و به صرفه ترین راه های تحصیل در این رشته برای دانشجویان است.
این رشته در روسیه به زبان های روسی، انگلیسی و فرانسه تدریس میشود و برای پذیرش در آنها احتیاج به هیچ مدرک بین المللی  نیست. البته که اگر شما دارای مدارک بین المللی زبان باشید شرایط بهتری دارید. کسانی هم که مدارک بین المللی ندارند در ابتدا از آنها با انجام مصاحبه ای ، میزان سطح زبان دانشجو را ارزیابی میکنند، اگر دانشجو از این ارزیابی سربلند بیرون بیاید میتواند بدون دوره های مقدماتی زبان در کلاس های خود شرکت کند، در غیر اینصورت باید دوره های آماده سازی زبان را بگذراند.
در مورد هزینه ها هم هر دانشجو به طور معمول در ماه 400 تا 500 دلار هزینه دارد که نکته قابل توجه این است که دانشجویان میتوانند 20 تا 30 ساعت از زمان خود را کار کند تا از این راه هم مخارج خود را تامین کند و هم تجربه ای برای خود کسب کند.
در آخر باید گفت که تحصیل در روسیه فرصتی طلایی برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند.

دیدن مطلب
دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *