4/5 - (1 امتیاز)

کارشناسی ارشد در استرالیا

برای تحصیل در استرالیامقطع کارشناسی ارشد در استرالیا چه کار باید کرد ؟؟
کارشناسی ارشد در استرالیا جزو سطح Postgraduate می باشد که بعد از مقطع کارشناسی قرار می گیرد. تقریبا در تمام دانشگاههای استرالیا مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود و رشته های علوم انسانی و هنر، فنی و مهندسی ، علوم بهداشت و پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم پایه تدریس می شود.

انواع مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا:
کارشناسی ارشد غیر تحقیقاتی: کارشناسی ارشد غیر تحقیقاتی یا Master by Coursework نوعی از کارشناسی ارشد که واحد محور می باشد و دانشجو باید کل دوره را را با حضور در کلاس گذراند ه .این دوره همانند کارشناسی ارشد ایران است ولی پایان نامه ندارد.طول این دوره بین 1 تا 2 سال می باشد که بسته به نوع دانشگاه و رشته متفاوت هست.

کارشناسی ارشد تحقیقاتی : کارشناسی ارشد تحقیقاتی یا Master by Research برای دو دسته متقاضیان به کار می رود. دسته اول متقاضیانی که مدرک لیسانس دارند ودارای رزومه تحقیقاتی مانند مقاله و پروژه هستند. دسته دوم شامل دانشجویان کارشناسی ارشدی می باشند که دارای رزومه تحقیقاتی قوی برای تحصیل در مقطع دکترا ندارند. برای تحصیلل در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی حتما با استاد مکاتبه شود و استادی به عنوان سوپروایزر انتخاب شود. طول این دوره بین 1 تا 3 سال می باشد که بسته به نوع دانشگاه و رشته متفاوت هست.

Master of Philosophy:  این نوع کارشناسی ارشد معمولا زمانی اتفاق می افتد که دانشجو برای تحصیل درمقطع دکترا شرایط لازم را نداشته باشد و شخص استاد تشخیص می دهد که متقاضی یک سال قبل از ورود به دوره PhD این مدل دوره کارشناسی ارشد بگذراند. طول این دوره معمولا یک ساله می باشد.
شهریه های کارشناسی ارشد
همه انواع کارشناسی ارشد سالیانه حدودا از سالی 24 هزار تا شروع می شود و در بعضی از دانشگاهها به 45 هزار دلار هم می رسد.

دیدن مطلب
ارزشیابی مدارک تحصیلی در چک

بورسیه های کارشناسی ارشد استرالیا:
بورسیه های رقابتی : معمولا برای هر سه مدل کارشناسی ارشد بورسیه های سالیانه 5 تا 10 هزار دلاری موجود است. که بسته به معدل نمره زبان دانشجو موفق به اخذ آن می شود.
بورسیه های تحقیقاتی: معمولا برای نوع 1 و 2 کارشناسی ارشد می باشد که یا استاد ارائه می دهد یا گروه تحقیقاتی . این نوع بورسیه ها معمولا کل شهریه را پوشش می دهد و بسیار رقابتی می باشد.

بورسیه های غیر رقابتی یا گرنت ها: این نوع بورسیه ها معمولا به همه کسانی که کارشناسی ارشد غیر تحقیقاتی (نوع اول ) را انتخاب می کنند ارائه می شود و اصلا رقابتی نیست. معمولا نیمی از دانشگاههای استرالیا این نوع بورسیه را دارند. دانشگاه موناش(Monash University) بیشترین تعداد از این نوع بورسیه را دارد.
بورسیه مخصوص دانشجویان ایرانی : در حال حاضر تنها دانشگاهی که بورسیه فقط به خاطر ملیت ایرانی دانشجو ها ارائه میدهد دانشگاه مک کواری(Macquarie University) می باشد. این بورسیه سالیانه 5 هزار دلار استرالیا می باشد و فقط به مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی ارائه می گردد.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.