تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

دليل انتخاب انگلستان براي تحصيل چيست ؟

زمان كمتر براي طول دوره – مراكز دانشگاهي معتبر – تنوع رشته – امكان كار بعد از فارغ التحصيلي در رشته مامايي با توجه به درخواست انجمن NMC انگلستان از نظام پزشكي ايران

چرا تحصیل در انگلستان ؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که همه ساله هزاران دانشجو به منظور تحصیل راهی انگلیس می شوند که تنها چند مورد از این دلایل در اینجا ذکر می شود

اعتبار جهانی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی انگلستان

برخی از مشهورترین دانشگاههای جهان، از جمله دانشگاه کمبریج و آکسفورد در بریتانیا قرار دارند. موسسات آموزشی بریتانیا نیز به سبب کیفیت بالا و رعایت استانداردهای بالای آموزشی اعتبار و شهرت جهانی به دست آورده اند. با تحصیل در بریتانیا شما نیز بخشی از آن میراث فرهنگ آموزشی محسوب می شوید

قدرتمندی بریتانیا

بریتانیا کشوری است دارای فرهنگهای متنوع و از جاها و مکانهای زیادی برای دیدن و فرصتهای زیادی  برای انجام کارهای متنوع برخوردار است. شما وقت آزاد زیادی برای رفت و آمد کردن با دوستان جدید و گشتن این کشور خواهید داشت. این تجربه برای شما پربار و ارزشمند بوده و زندگی شما را عوض خواهد کرد

به چه دليل موسسه حقوقی نوباوران را جهت ادامه تحصيل در انگلستان انتخاب كرده ايد ؟

زيرا اين موسسه نماينده يكي از بهترين دانشگاههاي كشور انگلستان در ايران است و داراي سابقه عالي در اين زمينه مي باشد و در ضمن در مشاوره اي كه با نمايندگان اين موسسه داشتم از راهنمايي هاي بسيار مفيد و كاملي برخوردار شدم

افزایش امید و احتمال یافتن کار

مدارک تحصیلی دانشگاههای انگلیس در سراسر جهان اعتبار داشته و به رسمیت شناخته شده اند. با تحصیل در انگلیس شما تجربه ارزشمندی از صحبت کردن به زبان انگلیسی در کشوری که زبان بومی آن انگليس است به دست می آورید و می توانید به استخدام کنندگان آینده استقلال زبانی و انگیزه و علاقه شخصی خودتان را نشان دهید.

هزینه های تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلیس مزایای زیادی دارد و هزینه های تحصیل در این کشور در بسیاری موارد از کشورهایی همانند آمریکا و کانادا پایین تر است .
شهرهای مختلف، موسسات متنوع رشته‌های گوناگون این امكان را فراهم می‌نماید كه گزینه‌های مختلفی با شرایط و هزینه‌های متفاوت مطرح گردد و امكان انتخاب را برای كلیه متقاضیان بیشتر نماید. بدیهی است یکی از مهمترین مسائل در ارائه این گزینه‌ها، اعتبار موسسات و دانشگاههای معرفی شده و قابل ارزشیابی بودن مدارك اخذ شده از آنها توسط وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری می‌‌باشد.
هزینه تحصیل در رشته ها و مقاطع مختلف با توجه به کیفیت و رده کالجها و داشگاهها بسیار متغیر می باشد،حدود هزیه ها(فقط هزینه پرداختی جهت تحصیل) را می توان به طور تقریبی طبق جدول زیر تخمین زد:

دوره هاي كارشناسيهنر و علوم انساني 6000-9000  پوند در سال
مهندسی و ریاضیات 7000-12000  پوند در سال
باليني 10000-14000 پوند در سال
سه تا چهار سال
(5 سال براي گروههاي پزشكي)
سال تحصيلي 9 ماه مي باشد
دوره هاي كارشناسي ارشدهنر و علوم انساني 8000-12000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد
مهندسی و ریاضیات9000-14000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد
باليني 10000-20000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد
کل دوره فوق لیسانس با احتساب پایان نامه 12 ماه میباشد
دوره هاي دكترا10000-15000 پوند در سالدوره دکترا معمولا 3 سال میباشد
MBA9000 پوند به بالايك سال و در بعضی از دانشگاهها تا 18 ماه

در مقایسه با بیشتر کشورهای دنیا- از جمله ایران- که دوره لیسانس 4 سال است، مدرک لیسانس در انگلستان تنها 3 سال طول می کشد.فوق‌لیسانس تنها1 سال به درازا می‌کشد.این مساله از لحاظ شهریه و هزینه زندگی به نفع شما است.

تقریباً برای تمام دانشجویان خارجی بیمه درمانی رایگان است

*لازم به ذکر است هزینه های  فوق تقریبی بوده و امکان دارد در دانشگاههای درجه یک تفاوت زیادی در قیمت مشهود باشد.

*برخی دوره های دانشگاهی (مانندMBA) در کالجها زیر نظر داشگاه برگزار می شود، که در این موارد   هزینه ها بسیار کمتر نسبت به دانشگاهها می باشد

20 ساعت اجازه کار در هفته به دانشجویان

تحصیل پزشکی در انگلستان

 رشته پزشکی در انگلستان همانند دیگر کشورهای دنیا جز سرآمدترین رشته تحصیلی است. با ادامه تحصیل در این رشته آینده بسیار روشنی برای خود فراهم خواهید کرد.

از آنجایی که برای ورود به دانشگاه های انگلستان از خارج از اتحادیه اروپا تعداد افراد محدود است، لذا باید رزومه تحصیلی خود را قوی تر به این دانشگاه ها ارائه نمایید.

مدت دوره تحصیل پزشکی در انگلستان

مدت دوره تحصیل پزشکی در انگلستان ۵ ساله است.  به دو مرحله پیش بالینی و بالینی تقسیم می شود که به تفکیک ۲ سال و ۳ سال تحصیلی به طول می انجامد.

تمام مهارت ها و آموزش های مرحله پیش بالینی در محیط دانشگاهی و زیر نظر اساتید مجرب و حرفه ای برگزار می شود و آموزش های مرحله بالینی نیز در بیمارستان ها زیر نظر دکتر در کشور انگلستان برگزار خواهد شد. گذراندن دوره های GCSE -General Certificate Secondary Education برای دانشجو قبل از تحصیل پزشکی در انگلستان الزامی است . برای درخواست پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود، شما پس از طی کردن دوره های ذکرشده بایستی در آزمون Ukcat یا BMAT شرکت کنید و نمره قبولی را کسب نمایید که البته هر دانشگاه شرایط خاص خود را در گزینش و انتخاب دانشجو اعمال می کنند.

دوره GCSE انگلستان

این دوره ها معادل سال اول و دوم دبیرستان در مدارس ایران می باشد، در صورتی که سن شما زیر 17 سال است و به قصد تحصیل پزشکی در انگلستان وارد این کشور می شوید، لازم است بدانید که دوره های GCSE و یا A-Level یا Foundation جزء پیش شرط ها برای ورود به رشته پزشکی است. فراگیری ده ماده درسی از جمله دروس ریاضی، زیست، شیمی، زبان و … از جمله دروسی هستند که شما الزام به خواندن آن دراین دوره می باشید.

سیستم نمره دهی در دوره GCSE از AتاG است که اگر شما نمرهA تا Cرا در حداقل 5 ماده درسی کسب کنید وارد دوره دو ساله خواهید شد که شامل کورس های A-Level ، AS –Level ، Level Vocational A می باشد. همچنین A-Level سطحی پیشرفته است که با مطالعه مواد درسی مضاعف در AS-Level که سطح متمم پیشرفته می باشد می توانید دانش خود را ارتقا دهید. دانش آموزان پس از پایان این دوره ، در آزمون های کتبی و شفاهی جهت قبولی و ورود به سال تحصیلی شرکت می کنند.

دوره A-Level انگلستان 

دوره A-Levels  یک دوره اصلی عمومی برای دانش آموزان در انگلستان و ولز برای ادامه تحصیل در رشته های پر رقابت مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به منظور ورود به دانشگاه های عالی در انگلستان است. طول این دوره به صورت معمول دو سال به طول می انجامد.

سال اول این دوره به اسم AS معروف بوده که به طور معمول 4 تا 5 درس را انتخاب می نمایند. سال دوم آن را A2 می نامند که معمولا 3 تا 4 درس را انتخاب می نمایند. حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۶ سال تمام می باشد.  دانش آموزانی که دوره GCSE را که در بالا به آن اشاره شد با موفقیت به پایان برسانند وارد این دوره می شوند.

معمولا برای ورود به رشته و دانشگاه خوب باید ۸ درس انتخاب شود که هر درس نمره اش از ۴ می باشد پس نمره Alevels از ۳۲ محاسبه می شود که این ۸ درس۴ موضوع درسی است و دروسی را که در سال اول بر می دارد و در سال دوم نیز همان دروس را بر می دارد پس دانش آموز ۴ تا درس در هر سال امتحان داده می شود .

دوره Foundation انگلستان

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلیس نیازمند گذراندن دوره ی یک ساله ی آمادگی دانشگاه هستند.

Foundation در سال دو مرتبه و در ماه های شهریور و دی برگزار می شود این دوره به پیشرفت زبان انگلیسی آکادمیک شما کمک خواهد کرد و نیز به فهم درس هایی که در طول دوره ی لیسانس در انگلیس نیاز خواهید داشت، کمک می کند.

همچنین می تواند مهارت شما را در موضوعاتی نظیر راه های تحقیق کردن، روش های نوت برداری، راه های کنفرانس دادن که از پایه های اساسی سیستم آموزشی هستند را ارتقا دهد.

پس از اتمام این دوره، شما هم مانند دانشجویان انگلیسی با سیستم آموزشی مقطع لیسانس در کشور انگلیس آشنا خواهید بود و می توانید به راحتی از عهده ی تحصیل در انگلیس برآیید.

با توجه به رشته ای که انتخاب می کنید باید در دوره های  Foundation program  شرکت نمایید.

  • دوره ی آمادگی رشته های هنر و طراحی
  • دوره های آمادگی رشته های تجارت، اقتصاد و مدیریت
  • دوره های آمادگی رشته های مهندسی
  • دوره های آمادگی رشته های حقوق
  • دوره های آمادگی رشته های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  • دوره های آمادگی رشته های رسانه
  • دوره های آمادگی رشته های طب و داروسازی

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی انگلستان حداقل سالی 18 تا 20 هزار پوند می باشد و هزینه های زندگی بسته به شهر محل زندگی و شیوه زندگی هر فردی متغییر است. هزینه زندگی در شهر لندن با دیگر شهر های کشور انگلستان متفاوت است، که این هزینه ماهی 800 تا 1000 پوند متغییر است.

تحصیل در انگلستان,تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان,تحصیل در انگلستان هزینه,تحصیل در انگلستان+کارشناسی ارشد,تحصیل در انگلستان پزشکی,تحصیل در انگلستان موسسه حقوقی نوباوران ,تحصیل در انگلستان وزارت علوم,تحصیل در انگلستان دکترا,تحصیل در انگلستان Applyabroad,تحصيل در انگلستان هزينه,تحصيل در انگلستان بدون مدرك زبان,تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان,تحصیل دکتری در انگلستان بدون مدرک زبان,تحصیل در انگلستان بدون نیاز به مدرک زبان,ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان,ادامه تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان,تحصیل رایگان در انگلستان بدون مدرک زبان,ویزای تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان,هزینه تحصیل در انگلستان 2018,هزینه تحصیل در انگلستان 2018,هزینه تحصیل در انگلستان 2018,هزینه های تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس,هزینه سالیانه تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان,هزینه تحصیل دکتری در انگلستان,تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد,شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد,شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان,هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان,تحصیل در انگلیس پزشکی,تحصیل در انگلستان دندان پزشکی,تحصیل در انگلستان در رشته پزشکی,هزینه تحصیل در پزشکی انگلستان,تحصیل پزشکی انگلستان,تحصیل تخصص پزشکی در انگلستان,تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان,شرایط تحصیل در انگلستان در رشته پزشکی,تحصیل پزشکی عمومی در انگلستان,تحصیل پزشکی در انگلستان ملک پور,تحصیل در انگلیس دکترا,تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا,هزینه تحصیل دکترا در انگلستان,شرایط تحصیل دکترا پزشکی در انگلستان,ادامه تحصیل دکترا در انگلستان,هزينه ي تحصيل در انگلستان,هزينه تحصيل پزشكي در انگلستان جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی نوباوران تماس حاصل فرمائید

سئو

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] تحصیل در انگلستان : هزینه و شرایط تحصیل در انگلیس و … […]

  2. […] تحصیل در انگلستان : هزینه و شرایط تحصیل در انگلیس و … […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *