تحصیل در اوکراین – دروه پیش دانشگاهی(پاتفک)

تحصیل در اوکراین

چرا کشور اوکراین؟

اوکراین آخرین کشور اروپای شرقی می باشد که نامزد عضویت در اتحادیه اروپا است و در آینده نه چندان دور عضو کشور های شینگن اتحادیه آروپا میشود.

هزینه پایین تحصیل و مورد تایید بودن مدرک آن توسط  آمریکا،کانادا و اتحادیه اروپا باعث جذب عظیم دانشجویان از کشور های مختلفی مثل آمریکا و اروپا به اوکراین شده است.

پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل،بالا بودن کیفیت آموزشی  دانشگاه ها،امنیت بالای این کشورباعث محبوبیت اوکراین در بین کشور های متقاضی تحصیل در اوکراین شده است.

زندگی و تحصیل در اوکراین جذابیت های خاص خود را دارد،وجود شهر های توریستی بی شمار و برگذاری های کمپ های دانشجویی، کنفرانس های سالانه علمی، وجود پایگاه های بی شمار دانشگاهی آروپایی و آمریکایی برای جذب دانشجو های نخبه برای بورس، پرنامه ریزی و پرورش فکری داشجویان توسط دانشگاه ها ،خدمات ویژه کارت های دانشجویی برای رفت آمد رایگان با مترو،اوتوبوس و ترانوا، گرفتن و تخصیص تخفیف های ۳ تا ۵۰ درصدی در مراکز طرف قرارداد با دانشگاه ها جزو معدود مزیت های تحصیل در اوکراین می باشد.

قبل از ورود به دانشگاه دانشجو ابتدا باید دروره پیش دانشگاهی یا پاتفک را که شامل دروس پیش نیاز رشته تحصیلی دانشجو می باشد را بگذراند. بعد از اتمام این این دوره دانشجو بدون امتحان ورودی وارد دانشگاه در دروه های کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا میشود.

دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو(دانشگاه سرخ کیف)

این دانشگاه گرانترین و بهترین دانشگاه اوگراین می باشد و دارای کادر آموزشی فوق العاده مجرب برای دانشجویان جدید است

شهزینه این دانشگاه  که شامل شهریه  دوره پیش دانشگاهی،یک سال خوابگاه، بیمه خوابگاه،بیمه درمانی،صدور دفترچه دانشجویی،ریجستر و اقامت ۱ ساله و هزینه نماینده شرکت  ۶۰۰۰ دلار برای یک سال می باشد
دانشگاه ریاست جمهوری کیف (مائوپ)

شهزینه این دانشگاه  که شامل شهریه  دوره پیش دانشگاهی،یک سال خوابگاه، بیمه خوابگاه،بیمه درمانی،صدور دفترچه دانشجویی،ریجستر و اقامت ۱ ساله و هزینه نماینده شرکت  ۴۵۰۰ دلار برای یک سال می باشد
دانشگاه اروپائی کیف – یوروپسکی

شهزینه این دانشگاه  که شامل شهریه  دوره پیش دانشگاهی،یک سال خوابگاه، بیمه خوابگاه،بیمه درمانی،صدور دفترچه دانشجویی،ریجستر و اقامت ۱ ساله و هزینه نماینده شرکت  ۴۲۰۰ دلار برای یک سال می باشد.لازم به ذکر است به علت مسافت زیادی که بین خوابگاه و دانشگاه وجود دارد،این دانشگاه به متغاضیان عزیز توصیه نمی شود.

دیدن مطلب
دانشگاه ویندزهایم هلند
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *