تحصیل در اوکراین – رشته ها و دانشگاه های هنر

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولا از طریق مهاجرت تحصیلی اقدام می کنند، که پس از اخذ پذیرش رشته هنرو کار در این رشته، می توانند نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی خود اقدام کنند که البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته هنر می باشد. روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته هنر و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته هنر نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی دانشگاه های هنر و زیرشاخه های ارائه شده  در رشته هنر در کشور اوکراین می پردازد.

دانشگاه هنر چایکوفسکی

آکادمی ملی موسیقی چایکوفسکی در سال ۱۹۱۳ میلادی تاسیس شد . در تاسیس این دانشگاه موسیقی دانان بزرگ روسی مانند روبینشتن، چایکوفسکی، رحمانیدوف، گلازونوفو استاد مجرب و مدیر چندین ساله هنرستان پوخالسکی شرکت داشته اند. می توان گفت متخصصین بسیاری با شهرت های جهانی از این مرکز فارغ التحصیل شدند. در کشور اوکراین ۳۸ مرکز و موسسه آموزش موسیقی فعالیت دارند که در این بین ۳۳ موسسه دارای رتبه ارزشیابی رده ۲-۱ بوده و ۵ موسسه رتبه ۴-۳ کسب کرده اند. برای ورود به این دانشگاه شما ملزم هستید که در امتحان ورودی قبول شوید. معمولا در رشته موسیقی، امتحان به صورت ۲۰ دقیقه تک نوازی می باشد. ارائه دروس به زبان روسی و اوکراینی امکانپذیر است.

در دانشگاه موسیقی چایکوفسکی کیف (مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات ایران) تمامی رشته های مربوط به موسیقی و سبک های کلاسیک و مدرن، تمامی شاخه های اصلی و فرعی موسیقی و تمامی گرایشات مرتبط در دانشگاه موسیقی چایکوفسکی کیف تدریس می شود.

  1. Musical pedagogies and education
  2. Musical art
  3. Culture studies
  4. Dramatic art
دیدن مطلب
درباره آلمان

شهریه این دانشگاه بسته به دوره انتخابی بین ۱۵۰۰ الی ۳۵۰۰ دلار در هر ترم می باشد،هزینه خوابگاه بسته به کیفیت ساختمان خوابگاه بین ۵۰ الی ۱۲۰ دلار می باشد که جزء گرانترین دانشگاههای اوکراین و اروپا است.

دانشگاه طراحی و دیزاین کیف

دانشگاه پلی تکنیک کیف” رتبه 38 در EECA  است. یکی از معتبرترین دانشگاههای کشور اوکراین محسوب میشود. این دانشگاه  به بیش از ۲۶،۰۰۰ دانش آموزان  از ۵۷ کشور جهان است که در سال 1930 تاسیس شده است و دانشکده های تشکیل دهنده این دانشگاه شامل  طراحی، تکنولوژی تجهیزات فنی صنایع سبک، تکنولوژ ی شیمیایی و غیره بوده که درآنها می توان به صورت حضوری، غیر حضوری و مجازی تحصیل نمود. طراحی لباس، طراحي مبلمان،تئوری و تاریخ طراحی، طراحی و فن آوری کفش، الیاف طبیعی و مصنوعی، طراحی و فن آوری پارچه و تریکوناژ، فن آوری صنعت نساجی، سیستم های الکترونیکی، فن اندازه گیری، کیفیت و استاندارد، علوم اقتصادی، بازاريابي، تجارت، حسابداري از دیگر رشته های این دانشگاه است .

شهریه دانشگاه بین ۱۵۰۰ الی ۱۸۰۰ دلار در هر ترم کی باشد که بسته به نوع رشته، خوابگاه ماهیانه بین ۶۰ الی ۱۲۰ دلار متغیر است.

دانشگاه سینما و تاتر کیف

شهریه دانشگاه ترمی بین ۱۵۰۰ الی ۱۸۰۰ دلار بسته به نوع رشته،فقط به زبان روسی و اوکراینی ارائه می شود.

خوابگاه ماهیانه بین ۶۰ الی ۱۲۰ دلار بسته به کیفیت خوابگاه.

دانشگاه فرهنگ و هنر کیف

شهریه دانشگاه ترمی بین ۱۵۰۰ الی ۱۸۰۰ دلار بسته به نوع رشته،فط به زبان روسی و اوکراینی ارائه می شود.

خوابگاه ماهیانه بین ۶۰ الی ۱۲۰ دلار بسته به کیفیت خوابگاه.

دیدن مطلب
تحصیل رایگان در روسیه

برای کسب آگاهی از موارد دیگر شامل چگونگی تحصیل در اوکراین و انواع طرق مهاجرت به کشور اوکراین و کشورهای دیگر، می توانید با وکلای مجرب ما  از طریق شماره تلفن های ارائه شده تماس حاصل نمایید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *