شرایط زندگی و تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

  • شرایط پذیرش تحصیل در بلژیک چگونه است ؟
  • چگونگی اخذ ویزای بلژیک کدامند؟
  • مدارک مورد نیاز برای تحصیل در بلژیک چیست؟

تحصیل در بلژیک در چندسال اخیر در بین کشورها به قصد مهاجرت رواج بسیاری یافته است.

بسیاری از جوانان قصد دارند به کشورهای مختلف دنیا مهاجرت کنند که یکی از این کشورها بلژیک می باشد. موسسه حقوقی نوباوران با داشتن وکلا و کارشناسان در امر مهاجرت، می تواند پاسخگوی تمام نیازهای شما در زمینه تحصیل در بلژیک باشند.

کشور بلژیک

بلژیک کشوری است در غرب اروپا و جزء یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. پایتخت آن بروکسل است. بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال همسایه است. بلژیک به دلیل داشتن تنوع فرهنگی زیاد در دنیا بسار در بین خارجی ها محبوب است.
بلژیک از دانشگاه های معتبر در دنیا بهره مند است. از نظر آموزش های آکادمیک در سطح قوی و آزمایشگاه ها با تکنولوژی بالا، می توانید خیال خودتان را در بلژیک آسوده نمایید.

زبان تدریس در دانشگاههای بلژیک

کشور بلژیک‌ به‌ دو منطقه‌ فرانسوی‌ زبان‌ و هلندی‌ زبان‌ تقسیم‌ می‌شود که‌ می توان گفت در دانشگاه‌ها نیزتدریس‌ به‌زبان فرانسوی و هلندی یا آلمانی ارائه می گردد. نگران نباشید! تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان و یا تحصیل در بلژیک به زبان انگلیسی در بعضی از دانشگاههای بلژیک امکان پذیر است. پس میبایست مدرک زبان IELTS  یا TOFEL برای پذیرش در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور بلژیک داشته باشید.

کار حین تحصیل

دانشجویان می توانند جهت انجام کار در حین تحصیل در تمامی مقاطع: لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در بلژیک به ترتیب از ۱۰ ، ۲۰ و ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و میانگین حقوق این دانشجویان حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که کفاف هزینه های زندگی ، خوراک …افراد را می دهد.

هزینه های زندگی و تحصیل در بلژیک

هزینه زندگی و تحصیل در بلژیک حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو به صورت ماهانه متغیر است. این هزینه شامل تمامی مخارج زندگی شخص متقاضی مانند مسکن ، خوراک ، پوشاک و حمل و نقل می باشد .

هزینه های تحصیل در بلژیک حدود ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال است که با توجه به رشته تحصیلی و خدمات دانشگاه تغییر میکند.

تحصیل در فوق لیسانس بلژیک این مقطع تحصیلی در بلژیک استاد محور نیست و بر اساس تلاشهای دانشجو که شامل پایان نامه و پروژه های تحقیقاتی و گذراندن واحدهای درسی است می بلاشد و ارایه یک پایان نامه تحقیقاتی و پاس کردن چند واحد درسی میباشد.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی بلژیک

در مرحله ی نخست برای اخذ ویزای تحصیل در بلژیک می بایست در ابتدا از یک دانشگاه معتبر در این کشور پذیرش بگیرید. هر دانشگاه شرایط و قوانین مشخص خود را برای پذیرش دانشجویان غیر اروپایی دارد که با رعایت تمام آنها می توان موفق به اخذ پذیرش در رشته دلخواه خود شد. این دانشگاه ها یک دوره یک ساله را به صورت اجباری برای دانشجویان خارجی برگزار می کنند و دانشجویان با گذراندن این دوره می توانند برای ورود به دانشگاه اقدام نمایند. تحصیل در تمام مقاطع و رشته های تحصیلی در دانشگاه های بلژیک امکان پذیر است و طول اقامت شما در این کشور منوط به به مدت زمان ویزای تحصیلی شما می باشد.

مدارک تحصیلی برای اخذ پذیرش

  • پرکردن فرم درخواست جهت تحصیل در بلژیک
  • پاسپورت با حداقل ۱۲ ماه اعتبار و دو صفحه خالی جهت دریافت پذیرش تحصیلی در بلژیک
  • مدارک تمکن مالی یا ارائه پرینت بانکی جهت تحصیل در بلژیک
  • مدارک پزشکی داوطلب جهت تحصیل در بلژیک
  • گواهی عدم سوء سابقه متقاضی در کشور خود جهت تحصیل در بلژیک
  • اصل و کپی مدرک دیپلم جهت دریافت پذیرش تحصیلی در بلژیک
  • گواهی و مدرک تحصیلی از آموزشگاه دوره متوسطه

سفارت بلژیک در تهران 
آدرس ولیعصر- خیابان  ‏فیاضی”فرشته”- پلاک  ‏‏۱۵۵‏
تلفن سفارت بلژیک در تهران  ‏۲۲۰۴۹۲۴۷‏، ‏۲۲۰۴۱۶۱۷‏
فکس سفارت بلژیک در تهران   ‏۲۲۰۴۴۶۰۸‏
روز و ساعت کاری
یکشنبه تا پنجشنبه ۱۴- ۹‏

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *