تحصیل در دانشگاه های روسیه

دانشگاه های روسیه دارای تراز علمی بسیار قوی هستند و  دارای اعتبار بالای جهانی می باشند.

در تمام رشته ها از قبیل علوم پایه، علوم ریاضی فیزیک، علوم شیمی، هوا و فضا، فنی مهندسی، نانو تکنولوژی، علوم هنر و موسیقی، کلاسها را ارائه میدهد.

تحصیل در دانشگاه های روسیه از نظر تراز علمی و آموزشی در سطح بالایی از رنکینگ جهانی قرار دارند، چرا که متد آموزشی آنها، اساتید مجربی که در این مراکز علمی فعالیت میکنند. همچنین کسب رتبه های جهانی توسط دانشجویان در این دانشگاه از دلایلی است که این مراکز علمی را به افتخارات بالایی رسانده است.

معرفی دانشگاه های روسیه

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ : این دانشگاه قدیمی‌ترین و یکی از قدرتمندترین دانشگاه‌های روسی است و در رتبه‌بندی EECA سال ۲۰۱۸ جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه اسلامی روسیه : این دانشگاه یک دانشگاه دینی اسلامی است که در شهر کازان روسیه واقع شده است که به چهار دانشکده حقوق اسلامی، اسلام شناسی، انسان دوستی و الهیات تقسیم میشود.

دانشگاه دولتی تومسک :  با رتبه ۱۱ در رتبه بندی EECA، که از رتبه ۲۰ در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به این رتبه ارتقا یافته است. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه بخش آسیایی روسیه و در سال ۱۸۸۰ تأسیس شده است.

دانشگاه دولتی مسکو : یکی از زیباترین دانشگاه های مسکو است که در همین شهر هم واقع شده.سیستم آموزشی منحصر به‌ فردی دارد که دانشجویان تز تحقیقاتی خود را عموماً در خارج از دانشگاه سپری می کنند. اولین دانشگاه روسیه میباشد.

دانشگاه دوستی ملل روسیه : این دانشگاه در شهر مسکو قرار دارد و از نظر علمی هم در سطح بالایی است.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در فنلاند

دانشگاه اف اس بی : این دانشگاه به دستور رئیس جمهور وقت در سال 1992 به تاسیس رسید.

دانشگاه قازان : این دانشگاه در سال 1804 و در شهر قازان روسیه بنا شد.

دانشگاه دولتی فیزیک و فناوری مسکو : این دانشگاه از این نظر معروف است که دانشجویان مدت زیاری از تحصیل خود را باید در بیرون از محیط دانشگاه به تحقیق بپردازند.

دانشگاه دولتی کشاورزی روسیه : این دانشگاه در سال 1865 تاسیس و بر پایه علوم گیاه شناسی و کشاورزی بنا شد که یکی از قدیمی ترین مراکز علمی در این زمینه به شمار میرود.

دانشگاه کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی : این دانشگاه در شهر مسکو است.

دانشگاه کنسرواتوار سن پترزبورگ : این دانشگاه از قدیمی ترین مراکز علمی در زمینه موسیقی است.

دانشگاه هوانوردی مسکو : این دانشگاه در شهر مسکو واقع شده و از به نام ترین مراکز علمی در زمینه هوایی است.

چگونگی تحصیل در دانشگاه های روسیه

1- دانشگاه دولتی مسکو ، برای علاقمندان به رشته های حقوق و علوم سیاسی توصیه می شود.

2- یادگیری زبان روسی در روسیه بسیار هزینه بر است ، در حدود 3 هزار دلار. توصیه می شود برای تحصیل در روسیه، بخشی از زبان مورد نیاز را در ایران فرا بگیرید.

3-  فرصت های اقامتی در دانشگاه های روسیه فراهم است، لذا حتما با دانشگاه مقصد مکاتبه نمایید.

4- اساتید دانشگاه های روسیه و همچنین دانش آموختگان و دانشجویان فعلی دانشگاه مقصد را برای کسب اطلاعات بیشتر در فیسبوک دنبال نمایید.

جهت دریافت اطلاعات لازم در مورد تحصیل در دانشگاه های روسیه و مهاجرت به روسیه با مشاوران ما در موسسه نوباوران تماس حاصل نمایید.

دیدن مطلب
شرایط و مدارک برای تحصیل در ایتالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *