تحصیل در دبیرستان های انگلستان

تحصیل در دبیرستان های انگلستان به قصد مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در دبیرستانهای انگلستان  راه بسیار خوبی است که افراد برای مهاجرت فرزندانشان به انگلستان انتخاب می کنند. امکانات و سیستم آموزش و پرورش انگلستان برای تدریس و یادگیری به صورت جهانی است و از نظام آموزشی قوی و کیفیت بالای آزمایشگاهی و امکاناتی برخوردار است.این مدارس در انگلستان با نظام آموزشی سایر کشورهای اروپایی و توسعه یافته قابل مقایسه است.

بسیاری از دانش آموزان در انگلستان تحصیل می کنند تا شانس خود را برای کسب جایگاه در اولین دانشگاه انتخابی خود در این کشور بالا ببرند.

اغلب دانش آموزان در انگلستان برای بهبود زبان انگلیسی خود تحصیل می کنند. در کشور انگلستان دانش آموزان می توانند با بودن در محیط، واژگان و لغات را با گوش کردن و صحبت کردن با افراد انگلیسی زبان  به سرعت یاد بگیرند. دانش آموزانی که بتوانند مهارت های زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشند، آینده شغلی بهتری دارند.

تفاوت بین یک مدرسه ششم و یک کالج ششم؟

سن این دانش آموزان معمولا سن 16 سالگی یا بیشتر است، هرچند تعدادی از دانش آموزان برای دوره های( General Certificate of Secondary Education)

 GCSE  چهارده ساله هستند. فعالیت های ورزشی و  فوق العاده ای برای دانش آموزان تدارک دیده اند که یکی از آنها سوارکاری می باشد.

دانش آموزان بعد از به اتمام رساندن دوره های GCSE  وارد دوره A-Level میشوند که مدت این دوره دو سال است و تاریخ آغاز  آن شهریور و دی ماه میباشد. دوره A-Level به دو سال پایانی دبیرستان در انگلستان گفته می شود که دانش آموزان بعد از اتمام این دوره وارد دانشگاه های انگلستان میشوند. حداقل سن برای ورود 16 سال باید باشد و دانش آموز موظف است سال دوم دبیرستان را در کشور ایران پاس کند. دانش آموزانی که قصد دارند در دانشگاه های رتبه یک انگلستان تحصیل کنند از قبیل آکسفورد ، کمبریج و یا ایمپریال کالج لندن، می بایست مدرک دبیرستان خود را از مدارس انگلستان دریافت کرده باشند.

دیدن مطلب
لیست دانشگاه های کانادا/رنکینگ دانشگاه های کانادا/فهرست و رتبه بندی

مدرک A-Level مورد تایید و پذیرش تمام دانشگاه های سراسر دنیاست.در نتیجه دانش آموزان با پایان رساندن مقطع دبیرستان و کسب مدرک A _ LEVEL میتوانند برای ادامه تحصیل به کشور هایی مانند: آمریکا، استرالیا ، کانادا و سایر کشورهای اروپایی مهاجرت نمایند.

لازم بذکر است دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی در انگلستان را دارند، گذراندن دوره A-Level برای آنها اجباریست.

روش های پذیرش تحصیل در دبیرستان های انگلستان

هر مدرسه قوانین مربوط به پذیرش خود را دارد و نمی توان گفت در مدارس خصوصی انگلستان یک استاندارد کلی وجود دارد. درتمام مدارس شما می بایست فرم ثبت نام را پر کرده و پرداخت هزینه ثبت نام را انجام دهید که غیر قابل استرداد است. به مبلغ 100پوند تا 300 پوند. ثبت نام در مدارس خصوصی ، حداقل یک سال قبل از ورود و آغاز سال تحصیلی باید انجام شود. تعدادی از مدارس هستند که تا زمان تکمیل ظرفیت ثبت نام ادامه دارد.

بیشتر این مدارس برای تعیین سطح از متقاضی آزمایشی قبل از ورود می گیرند که در این آزمایش شما نیاز به نمره بالا دارید. کودکان زیر 7 سال نیز توسط مدرسه آمادگی با مصاحبه مورد ارزیابی قرار می گیرند. بعد از 7 سالگی آزمایش بدین صورت است که از آنها می خواهند به سوءلات انگلیسی و ریاضی مطرح شده به صورت استدلال کلامی و غیر کلامی پاسخ دهند. که در سن 11 یا 13 سالگی ،شرایط تست ها سخت تر می شود و گستره وسیعی از موضوعات مانند علوم و زبان ها اضافه می شود.

در صورتی که فرزند شما توسط یک مدرسه پذیرفته شود، به شما یک پیشنهاد کتبی فرستاده خواهد شدو یک دوره ثابت (به عنوان مثال 2 یا 3 هفته) که در آن شما باید این پیشنهاد را قبول و یا رد کنید.  سپس از شما میخواهند که شهریه اول و یا هر دو را پرداخت نمایید. کودکان خارج از اتحادیه اروپا نیاز به ویزا برای تحصیل در انگلستان را دارا هستند. آنها نیز باید برای اینگونه مدارس نمره قابل قبول یعنی سطح 4 را اتخاذ نمایند.

دیدن مطلب
بورسیه تحصیلی استرالیا

شهریه تحصیل در دبیرستان های انگلستان

مدارس انگلستان مانند مراکز آموزش علمی این کشور خصوصی هستند و جزو بهترین و برترین کالج ها و دبیرستان های دنیا محسوب می شوند. شهریه اینگونه مدارس نسبتا بالاست و از 1000 پوند شروع می شود و تا 25000 پوند هم میرسد. ولی نگران نباشید، مدارس و دبیرستان های دولتی نیز  در این کشور است  که نسبتا هزینه های پایین تری دارند که حدود شهریه بین 4000 پوند تا 8000 پوند میباشد که بستگی به جایگاه مدارس و کالج ها دارد. به طور کلی انگلستان جزء کشورهای گران اروپا و دنیا است و می بینید که هزینه تحصیل در انگلستان در حدود 50% بالاتر است.توجه نمایید که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان، دبیرستان هایی که شهریه ی پایین تری نسبت به دیگر مدارس دارند ، شانس ویزای پایینی دارا هستند.

 

نتیجه گیری

برای تحصیلات تکمیلی، کشور انگلستان نسبت به تمام کشورهای دنیا موقعیت مناسب تری به لحاظ علمی داراست. تحصیل در دبیرستان های انگلستان و آماده سازی برای تحصیلات عالیه در کشور انگلستان مطمئنا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه نوباوران تماس حاصل نمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل