تحصیل در رشته داروسازی ایتالیا

 داروسازی به عنوان یکی از رشته های مهم در حوزه سلامت در تمام کشورها بخصوص تحصیل در ایتالیا مطرح بوده و در سالهای اخیر به عنوان یکی از رشته های پرتقاضا در بازار کار در داخل و خارج از کشور همواره دارای اهمیت ویژه ای است. با توجه به رقابت سخت کنکور سراسری در داخل کشور، هر ساله دانشجویان زیادی جهت تحصیل در این رشته در دانشگاههای خارج از کشور مشغول به تحصیل می شوند.در این میان کشور ایتالیا با توجه به شرایط مناسب بورسیه استانی ایتالیا و شرایط ویزه این بورسیه برای دانشجویان ایرانی به عنوان یکی از مقاصد محبوب دانشجویان مطرح بوده است.

تحصیل در رشته داروسازی در تمام دانشگاه های ایتالیا بین ۵ الی ۶ سال به طول می انجامد که کوتاه ترین دوره های داروسازی در این کشور معمولا ۵ ساله است و دانشجو بعد از اتمام واحدها ملزم به گذراندن یک دوره ی یک ساله( کارآموزی )می باشد. انتخاب و ادامه ی تحصیل در این رشته به نسبت سایر رشته های پزشکی دیگر در کشور ایتالیا، مقرون به صرفه تر می باشد.

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

هزینه تحصیل در رشته داروسازی ایتالیا بسیار مناسب است. به طور معمول هزینه تحصیل داروسازی در کشور ایتالیا سالانه مبلغی در حدود 2۰۰۰ یورو می باشد که این شهریه در چند قسط پرداخت می شود. دانشجویان پس از قبولی در آزمون ورودی قسط اول خود را پرداخت می کنند. هزینه زندگی در کشور ایتالیا برای دانشجویان ماهیانه مبلغی حدود ۶۰۰ یا ۸۰۰ یورو  در ماه برآورد میشود.

دیدن مطلب
تحصیلات عالی و تحصیلات تکمیلی در کانادا

دانشگاه بولونیا

از دانشگاه های معتبر در ایتالیا می توان دانشگاه بواونیا را نام برد. برای دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در کشور ایتالیا هستند امکان اخذ بورسیه با شانس بالایی در این دانشگاه وجود دارد.در صورت دریافت بورسیه ۹۰% از شهریه دانشگاه شامل تخفیف می گردد. خوابگاه دانشجو رایگان است و سالانه حدود ۳۰۰۰ یورو نیز به حساب دانشجویان واریز میشود.
در صورت نداشتن بورسیه، برای تحصیل در رشته ی داروسازی هزینه در دوره ی کارشناسی ارشد و دکترا به طور میانگین ۲۰۰۰ یورو  برای هر سال می باشد. که امکان پرداخت قسطی برای دانشجویان وجود دارد.
هزینه زندگی در کشور ایتالیا برای دانشجویان ماهیانه مبلغی حدود ۶۰۰ یا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد.
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *