4.6/5 - (94 امتیاز)

تحصیل در سوئد

سوئد یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانس کورس های زبان زیادی برای دانشجویان خارجی ارائه میکنده های سوئد ارائه می شود و طبق علاقه ی خود می توانید یکی از این رشته ها را انتخاب نمایید.

تحصیل در کشور سوئد به زبان سوئدی و انگلیسی ارائه میشود. همچنین تعداد زیادی از شرکتها در کشور سوئد به زبان انگلیسی صحبت میکنند. با این وجود شما می توانید با تسلط به زبان انگلیسی در این شرکت ها مشغول به کار شوید.

کشور سوئد

سوئد کشوری است در شمال اروپا در منطقه اسکاندیناوی. با کشورهای نروژ، دانمارک و فنلاند همسایه است و پایتخت این کشور نیز شهر استکهلم میباشد.

تحصیل در مقطع دبیرستان

مدارک لازم که شامل مدارک تحصیلی ،مدرک زبان، توصیه نامه از دبیرستان سابق، مدارک شناسایی و مدارکی دال بر اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی است. هزینه تحصیل در کالج های سوئد تقریبا در حدود سالیانه 13 تا 15 هزار یورو و شامل هزینه های زندگی و تحصیل می باشد.

تحصیل در مقطع  لیسانس در کشور سوئد

دوره‌ی کارشناسی در سوئد نیز مانند کشورهای دیگر 4 سال به طول می‌انجامد که به‌طور متوسط 180 واحد درسی باید گذرانده شود و دانشجو در ترم 6 پایان نامه خود را ارایه می‌نماید . معمولاً دوره‌ی کارشناسی به زبان سوئدی برگزار می‌شود و فقط در بعضی از دانشگاه‌ها برای برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی ارایه می‌شود . دوره‌ی لیسانس در سوئد ترکیبی از مطالب تئوری و عملی می باشد.

 تحصیل درمقطع فوق لیسانس در کشور سوئد

مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد در همه رشته ها بین ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد و هزینه های تحصیل در هر سال به صورت سالیانه بین 12.000 تا 15.000 یورو می باشد.

دیدن مطلب
بورسیه تحصیلی استرالیا

دانشجویانی که از مدارج علمی بالایی برخوردار هستند نظیر داشتن مقاله ی بین المللی، معدل بالا می توانند شانس بالاتری برای اخذ بورسیه های تحصیلی در کشور سوئد را داشته باشند.

 تحصیل در مقطع دکترا در کشور سوئد

تحصیل در مقطع دکترا در سوئد به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی  و تحصیل بدون بورسیه دسته بندی میشود. اگر تحصیل در سوئد در مقطع دکتری به صورت بورسیه باشد حقوقی ماهیانه  تقریبا 2.000 دلار  دانشجو دریافت میکند. در غیر اینصورت دانشجو خود شهریه ی دانشگاه پرداخت  می کند. زبان تدریس در این مقطع انگلیسی ارائه میشود و تحصیل در دانشگاه سوئد بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد.

دانشجویان مقطع دکترا در کشور سوئد مجوز کار در حدود ۳۰ ساعت در هفته را دارا می باشند و تقریبا حقوقی بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت دریافت میکنند. کشور سوئد همانند سایر کشورهای پیشتاز در تحصیل ، به دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد.

به طور کلی مخارج زندگی و شهریه در کشور سوئد مقرون به صرفه است و همچنین بورسیه ها و کمک هزینه های  فراوانی برای سهل کردن تحصیل و زندگی دانشجویان در این کشور وجود دارد.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
25 دانشگاه برتر آلمان در سال 2019