تحصیل در هلند و نحوه اخذ ویزای دانشجویی هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در کشور هلند

کشور هلند جزء کشورهای عضو شینگن است و یکی از کشورهای پیشرفته و ثروتمند جهان بشمار می رود. پایتخت کشور هلند آمستردام و واحد پول آن یورو می باشد.

متقاضیان ادامه تحصیل در هلند و کسانی که قصد دارند بعد از فارغ التحصیلی برای اقامت خود اقدام نمایند می توانند بعد از اتمام تحصیلاتشان به مدت یک سال شغل مناسبی پیدا نمایند، سپس به مدت طولانی تر یا حتی به طور دائم در کشور هلند اقامت داشته باشند.

نظام آموزش عالی هلند

در مورد نظام آموزش عالی هلند می شود ذکر کرد که در این کشور بیشتر از 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی وجود دارد که این تعداد دانشگاه در قیاس با دیگر کشورهای اروپایی بسیار قابل توجه است. باید دقت داشت که تنها نیمی از این مراکز آموزشی این کشور قابل تایید وزارت علوم ایران هستند.

تعداد زیادی از اشخاصی که قصد مهاجرت به هلند را دارند از طریق تحصیل در هلند اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت هلند از نوع تحصیلی، برای دریافت تابعیت هلندی اقدام نمایند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به هلند می باشد و راه های دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارد از جمله:

 • ویزای کار در هلند
 • سرمایه گذاری در هلند
 • ازدواج با تبعه هلندی
 •  از طریق تولد… می باشد.

مدارک مورد نیاز تحصیل در هلند

نظام آموزشی هلند تفاوت چندانی با سیستم تحصیلی دیگر کشورهای اروپایی ندارد و بنابراین برای تحصیل در هلند مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مدرک کارشناسی
 • مدارک کارشناسی ارشد
 • دکتری
 • تحقیقات بعد از دکتری
 • سیستم اعتباری هلندی (طرح ECTS)

مانند اکثر سیستمهای آموزشی اروپا ، حجم کار تحصیل در هلند با اعتبارات ECTS (سیستم انتقال اعتبار و تجمع اعتبار اروپا) اندازه گیری می شود.

در صورت آشنایی با طرح ECTS:

در زمان تحصیل حجم کار دانشجویی ، زمانی است که یک دانشجو به طور کلی ​​برای دستیابی به اهداف یک برنامه باید صرف کند. این شامل حضور در سخنرانی ، سمینار ، تکالیف ، کار آزمایشگاهی ، مطالعات مستقل و امتحانات است.
سیستم اعتباری ECTS برای مقایسه / ارزیابی دانشگاه های مختلف ، برنامه ها ، دوره ها ، ماژول ها ، پایان نامه ها یا حتی مدارک تحصیلی دانشجویان استفاده می شود.
اعتبارات تنها پس از اتمام دوره / برنامه اهدا می شود.

نمره دهی دانشگاه در هلند

سیستم نمره دهی در هلند از 1 (بسیار ضعیف) به 10 (عالی) می باشد. در زمان تحصیل در هلند 5،5 حداقل قبولی در دانشگاه است. در صورتی که مقیاس نمرات از 1 تا 10 در حال تغییر است ، نمرتات 1 تا 3 و 9 و 10 کمتر داده می شوند.

البته دقت کنید که نمرات به نوع رشته/ مقطع تحصیلی شما هم بستگی دارد. برای مثال نمره متوسط ​​7.5 امکان دارد برای مقطع کارشناسی ارشد کافی باشد اما برای دکتری نمیباشد.

شرایط ورود به دانشگاه های هلند

برای ادامه تحصیل در هلند ابتدا باید با دفتر بین المللی دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید تا بررسی کنید که آیا مدرک شما (مدرک اخذ شده در کشور شما) در هلند مورد تایید هست یا نه. زمانی که مدرک تحصیلی شما مورد تایید سیستم آموزشی هلند بود، امکان دارد شما به موارد زیر احتیاج داشته باشید:

 • در صورتی که عضو اتحادیه اروپا / EEA یا شهروند سوئیس نباشید ،به اجازه اقامت نیازدارید.
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی: TOEFL (حداقل 550 مقاله مبتنی بر ، 213 رایانه مبتنی بر رایانه) ، آیلتس (حداقل میانگین 6) GMAT یا GRE
  حداقل معدل 14- 15 (دیپلم )

برای قبول شدن در دانشگاه مد نظر در کشور هلند امکان دارد موسسات از شما بخواهند که  برخی از آزمونهای پذیرش را انجام دهید.
همینطور امکان دارد بسیاری دانشگاه ها دوره های هلندی را به عنوان زبان دوم به شما در زمان تحصیل در هلند ارائه دهند تا نشان دهید که دارای تسلط کافی بر زبان می باشید.
میانگین نمرات مورد نیاز برای قبولی با توجه به دانشگاه دارای تفاوت میباشد. همینطور توجه کنید که جهت بعضی از رشته ها تعداد افراد متقاضی بیشتر از صندلی های موجود است – در این وضعیت امتحانی برای انتخاب صورت می گیرد.

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

ویزای دانشجویی در هلند

اخذی ویزای تحصلیی هلند مانند دیگر کشورها، منوط به دریافت پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی معتبر در این کشور است.

متقاضی باید جهت تحصیل در هلند درخواست ویزا و یا اجازه اقامت موقت به نام MVV  دهد.

متقاضی باید تمام مدارک خواسته شده(مدارک دال بر ثبت ‌نام در یک دوره شامل شهریه ترم اول به همراه هزینه بیمه ، هزینه صدور اقامت و هزینه زندگی حداقل به مدت سه ماه را به حساب دانشگاه واریز نماید) را به زبان هلندی یا انگلیسی ارائه نماید.

تحصیل کارشناسی در هلند

یکی از شرایط  تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ،داشتن مدرک 12 ساله دیپلم می باشد.یکی از ملزومات داشتن آیلتس 6 می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال بطول می انجامد و زبان تدریس در این دوره زبان آلمانی است به همین دلیل متقاضیان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در هلند مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشند.

شهریه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه ها سالیانه حدود 7000 تا 11000 یورو می باشند. دانشجویان در مقطع لیسانس مجوز 10 ساعت کار در هفته را دارند. حقوق در حدود 80 تا 100 یورو در هفته میباشد.
دوره ها سالانه یک بار (سپتامبر)آغاز می شود، ولی در مواردی امکان شروع دوره از ترم دوم (فوریه) نیز وجود دارد.

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

بیشتر دوره های کارشناسی ارشد در هلند به زبان انگلیسی ارائه میشوند و طول دوره 1 تا 2 سال است که بستگی به دانشگاه و نوع رشته انتخابی دارد. برای ورود به این دوره ها مدرک کارشناسی صادره از دانشگاههای دولتی و غیردولتی ایران مورد تایید میباشد. دارا بودن آیلتس آکادمیک 6 یا 6.5 نیز الزامی است.

در هنگام تحصیل در هلند دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد هلند مجوز کار 20 ساعت در هفته را دارند که حقوق آنها هفتگی در حدود 160 تا 200 یورو می باشد.

تحصیل دکتری در هلند

یکی از بهترین فرصت‌های تحصیلی برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد، تحصیل در هلند در مقطع دکتری است، یک فرصت تحصیلی که می‌تواند یک فرصت شغلی و راهی برای گرفتن اقامت در کشور هلند نیز باشد.

تحصیل در هلند در مقطع دکتری 4 سال زمان میبرد که دانشجویان این مقطع تحصیلی می توانند از بورسیه تحصیلی هلند استفاده کنند و یا اینکه خودشان هزینه های تحصیل و دانشگاه را پرداخت نمایند.

دانشجویانی که موفق شوند بورسیه تحصیلی دکتری در هلند را دریافت کنند ، حدود 2000 دلار در هر ماه به آنها حقوق پرداخت میشود که این امر خود موجب رقابت بسیار زیاد برای اخذ بورسیه تحصیلی هلند میباشد.

دیدن مطلب
فوق لیسانس در آلمان

شرایط اخذ پذیرش دکتری از دانشگاه های هلند

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد
 • دارا بودن مدرک آیلتس 6.5 یا معادل آن در آزمون‌های تافل -آیلتس( در صورتی که نمره آیلتس متقاضی کمتر باشد می‌تواند در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند).
 • باید یک استاد مشاور برای پشتیبانی تز از دکترای خود داشته باشند.
 • داشتن رزومه قوی از جمله مقالات، چاپ کتاب، اختراعات….

برای بدست آوردن بورسیه تحصیلی مقطع دکتری ، دانشجویانی که دارای تمامی و یا اکثر این شرایط باشند، بخت بیشتری در دانشگاه های هلند را دارند.

کار برای دانشجویانی که تحصیل در هلند در مقطع دکتری را انتخاب کرده اند در هفته 10 ساعت میباشد.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

میتوان گفت تحصیل در هلند بدون مدرک زبان امکانپذیر نیست،ولی برای کسانی که آیلتس 6.5 را ندارند و متقاضی تحصیل در این کشور می باشند، دوره های زبان انگلیسی را برگزار کرده که البته متقاضی باید آیلتس 5.5 ارائه کند که بسیار راحت تر از نمره 6.5 است.

دوره زبان انگلیسی در هلند

هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان در اروپا بود که تحصیل به زبان انگلیسی را به دانشجویان ارائه نمود.

دوره های فشرده زبان انگلیسی، مهارت های دانشگاهی و همینطور مطالب کوتاهی در خصوص رشته انتخابی به دانشجویان جهت تحصیل در هلند ارائه خواهد کرد که موجب کمک به دانشجویان در هنگام تحصیل است.

دانشگاه های هلند

رشته های بسیاری در دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی تدریس میگردد. برای تحصیل در این کشور می توانید حدود 70 موسسه آموزش عالی در بسیاری از مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد را انتخاب کنید.

همچنین بیش از 112،000 دانشجو از سراسر جهان مشغول به تحصیل در هلند هستند. حدود 16٪ از کل دانشجویان از خارج از کشور می آیند – یکی از بالاترین نسبت ها در هر نقطه در اروپا.

مانند سایر کشورهای اروپایی ، دانشگاه های هلند معمولاً به عنوان “دانشگاه های تحقیقاتی” طبقه بندی می شوند و برنامه های دانشگاهی با محوریت پژوهشی یا “دانشگاه های علوم کاربردی” ارائه می دهند و برنامه های مطالعاتی با محوریت بیشتری ارائه می دهند.

شهریه تحصیل در هلند

شهریه تحصیل در هلند حدودا در حد بقیه کشورهای اروپا است.

چنانچه دانشجوی اتحادیه اروپا هستید ، باید سالانه در حدود 2،000 یورو پرداخت کنید.

میزان شهریه برای دانشجویان خارج اتحادیه اروپا در مراکز و دانشگاه های مختلف متفاوت است.

دوره کارشناسی تقریبا بین 6000 تا 15،000 یورو در هر سال هزینه دارد. دوره کارشناسی ارشد در هلند هم معمولاً بین 8000 تا 20،000 یورو در سال هزینه دارد.

فرصت های شغلی بعد از تحصیل در هلند

مذاکره کردن جزئ خصوصیات ذاتی مردم هلند میباشد. کشور هلند با تاریخ دریانوردی غنی همواره در تجارت کشوری مطرح بوده است. در این کشور مفهوم شرکت سهامی اختراع شد.

تعدادی از بزرگترین شرکت های جهان هلندی می باشند. طرز فکر بین المللی در فرهنگ این کشور جا افتاده و دانشجویان بعد از پایان تحصیل در هلند و اخذ مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد به راحتی میتوانند در این کشور کار پیدا کنند.

و این از شرایط ویژه در مورد دانشجویان خارجی که در هلند تحصیل میکنند به حساب می آید.

چرا تحصیل در هلند ؟

1. آموزش عالی و قیمت مناسب 

معنای تحصیل در هلند پیوستن به دانشگاه های معتبر و مطرح است. دانشگاه های این کشور هم در رده بندی دانشگاه های اروپا و هم دانشگاه های جهان می درخشند.

در سال 2017 ،دانشجویان 13 دانشگاه تحقیقاتی کشور هلند ، رتبه های برتر اروپا و 200 رتبه برتر جهان را به خود اختصاص دادند!
به سادگی امکان بررسی این که شهریه و هزینه های زندگی و تحصیل در هلند به میزان زیادی از انگلیس یا آمریکا پایین تر است.دانشجویان بین المللی ،توانند برای بورس های تحصیلی یا مشاغل نیمه وقت اقدام نمایند.

2. یک تجربه دانشجویی بین المللی عالی است

با سرازیر شدن دانشجویان خارجی از 164 کشور ،شما از تحصیل در هلند یک تجربه بین المللی عالی بدست خواهید آورد.

باز بودن شگفت انگیز جامعه هلندی و پیوندهای پیچیده اقتصادی آن با سایر نقاط جهان همراه با استفاده گسترده از زبان انگلیسی فرصت های نامتناهی برای شما ایجاد می کند تا بتوانید فرهنگ ها ، غذاها ، مردم ، روندها ، ایده ها را کشف کنید و جعبه ابزار خود را بسازید تا در یک جهانی موفق شوید جهان

3. کار گروهی ، استقلال و فردیت

در سیستم آموزش عالی تحصیل در هلند ، اهداف اصلی شامل تعامل ، حضور در فعالیت ها و مسئولیت هستند. تجربیات دانشجویی در هلند ، زمینه های آشنایی و رشد شخصیت اجتماعی شما را افزایش خواهد داد تا خلاقیت ، تفکر مستقل ، حل مسئله و کار تیمی را در شما تقویت کند.

4- کشوری امن و شاد با زیرساخت های برجسته و موقعیت مرکزی

هلند کشوری بسیار امن است و در رده بیستم فهرست شاخص صلح جهانی 2017 و ششم در گزارش کشور های شاد جهان 2019 قرار دارد. این کشور همینطور دارای پنجمین زیرساخت برتر جهان و بهشتی برای طرفداران دوچرخه سواری با 35000 کیلومتر مسیر دوچرخه است. مسیرهای دوچرخه سواری! جای تعجب نیست که دوچرخه بسیار مورد علاقه دانش آموزان است.
سیستم حمل و نقل هلند چیزی کم نظیر است و موقعیت مرکزی کشور باعث می شود در هنگام تحصیل در هلند سفر به اروپا مقرون به صرفه ، سریع و لذت بخش باشد.

5- دوره های آموزش زبان انگلیسی!

نه فقط خود هلندی ها به خوبی انگلیسی صحبت می کنند ، بلکه تنوع و تعداد برنامه های دانشگاهی که به زبان انگلیسی ارائه می شود ، بسیار زیاد است! به عنوان مثال ، 60 درصد دوره ها در دانشگاه های تحقیقاتی هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود و این درصد در بین مدارک کارشناسی ارشد حتی بیشتر است.

به همین دلیل تحصیل به زبان انگلیسی به راحتی در دسترس میباشد.

6. بهره وری از اماکن ورزشی و طبیعت در حین تحصیل در هلند

مسلما شما از تعداد زیاد اماکن طبیعی هلند که لذت بردن و تنفس و احساس آرامش را برای شما به ارمغان خواهد آورد به وجد خواهید آمد: پارک ها ، مناظر ، دریاچه ها و جزایر.

فعالیت های زیادی برای شما در زمان تحصیل در کشور هلند وجود خواهد داشت ،مثلا میتوانید در انجمن های ورزشی دانشگاه خود عضو شوید یا در یکی از باشگاه های ورزشی بیشمار شهرتان به ورزش کردن بپردازید.

7. فرهنگ هلند

کشور هلند دارای فرهنگ اروپای باستان می باشد که باید برای آشنایی با فرهنگ این کشور از آثار نقاشان قرن 17 و موزه های بیشماری آن بازدید کنید.

دیدن مطلب
تحصیل بدون شهریه

همچنین در حین تحصیل در هلند ،نمایش های تئاتر انگلیسی و هلندی زبان که در طول سال اجرا میگردد که البته خیلی هم محبوب هستند اقامت در این کشور را برای شما به یاد ماندنی میکنند.

8- فرصتهای کارآموزی بین المللی در حین و بعد از تحصیل در هلند

به این دلیل که اقتصاد هلند در اقتصاد جهانی حضور بسیار فعالی دارد، دانشگاه های هلند ارتباط محکمی با شرکتهای بین المللی دارند. به همین دلیل ،شانس بالایی برای کارآموزی در این شرکت ها در زمان تحصیل در هلند وجود دارد.

9- اجازه کار پس از پایان تحصیل در هلند 

پس ز اتمام درستان ، به شما یک سال اجازه جستجوی کار میدهند تا بتوانید کار مورد نیاز خود را در این کشور پیدا کنید.

10. آشنایی ادیان مختلف در زمان تحصیل در هلند

کشور هلند دارای جامعه ای با فرهنگ های متنوع است و این در خصوص مکانهای عبادتی نیز صدق میکند و این کشور از ادیان مختلف میزبانی میکند. به همین دلیل در این کشور هیچ مشکلی در خصوص مسائل دینی خود نخواهید داشت و همینطور دفتر امور دانشجویی دانشگاه نیز به شما در اماکن مذهبی کمک کند.

شرایط ادامه تحصیل در مدارس کشور هلند؟

امکان ادامه تحصیل در مدارس این کشور برای مقاطع ابتدایی و دبیرستان وجود دارد.محتوا برنامه تحصیلی شما امکان دارد با آن چه که در برنامه شما هست مطابقت نداشته باشد.

مقاطع پیش دبستانی وابتدایی از سن6سالگی در این کشور آغاز میشود وبه مدت زمان 6سال به طول می انجامد و بعد از این سطح دانش آموز باید وارد مقطع دبیرستان شود.دانش آموزان هم میتوانند به مدرسه های فنی حرفه ای بروند و 4 سال درس بخواند.

مابقی دانش آموزان هم باید به دبیرستان رفته و 5 سال درس بخوانند تا دیپلم این کشور را بگیرند بعد از گرفتن دیپلم باید یک سال آموزش مقدماتی دانشگاه را بگذرانند تا مجاز به ورود به دانشگاه شوند .با این که زبان انگلیسی در هلند به خوبی صحبت میشود اما برای مدارس باید مسلط به زبان هلندی باشید

مدارس خصوصی در هلند هستند که زبان انگلیسی است و حدود 16.000یورو تا 18.000یورو برای دانش آموز شهریه دارد. دانش آموز باید سرپرستی با خود به هلند بیاورد جدا از آموزش برنامه های تفریحی و آموزش فوق العاده.نکته مهم در مدارس هلند منشور اخلاقی آن است که باید توسط دانش آموز رعایت شود کلیه دانش آموزان از حیث نظر کلاس نژاد جنسیت وضیعیت مالی و….. در یک سطح قرار دارند.

نیاز به سرپرست زبان در کالج خصوصی زبان در کالج دولتی طول دوره عنوان :

 •  هلندی 6 سال مقطع ابتدایی (به سرپرست نیاز دارد)
 •  انگلیسی هلندی 4 سال فنی حرفه ای (به سرپرست نیاز دارد)
 •  انگلیسی هلندی 5 سال دبیرستان (به سرپرست نیاز دارد)
 •  انگلیسی هلندی 1 سال پیش دانشگاهی (به سرپرست نیاز ندارد)

تحصیل در هلند با استفاده از بورس تحصیلی

خوشبختانه این فرصت در هلند برای دانشجویان مقاطع مختلف به وجود آمده که بتوانند از بورس تحصیلی که دولت این کشوردر اختیارشان قرار داده استفاده کنند. اگر دانشجو ها در طول دوره زبان هلندی را فرا بگیرند درس خواندن برای آن ها رایگان میباشد .

بورسیه تحصیلی برای دانشجوهای دکترا که نمره زبان بالا ومعدل خوبی دارند میسر است. البته باید مورد نظر قرار داد که افرادی که بورسیه تحصیلی میشوند از کار دانشجویی منع میشوند.

دانشگاهای که بورسیه تحصیلی میدهند عبارتند از : دانشگاه آمستر دام، اوترخت، لیدن و دانشگاه دولتی هلند

مبلغ بورسیه عنوان

 • دانشگاه آمستردام( 4.500 الی 6.000 )
 • دانشگاه اوترخت( 10.000 الی 12.000 )
 • دانشگاه دولتی هلند( 4.000 الی 6.000 )
 • دانشگاه لیدن(9.000 الی 14.000)

 هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

برای دانشجویان بین المللی با در نظر گرفتن رشته تحصیلی و دانشگاه های مختلف در مقاطع مختلف هزینه ها متفاوت خواهد بود.

مثلا هزینه های تحصیل یک دانشجوی بین المللی کارشناسی چیزی حدود 8.000 تا 10.000 یورو در سال باشد.

در مقطع فوق لیسانس 12.000تا 13.000 یورو در سال باشد.

در بعضی از رشته های که زیر شاخه رشته MBA هستند میتوان گفت 13.000 تا16.000 یورو باشد و هزینه دوره های یک ساله فنی که به آن اشاره کردیم میتواند چیزی حدود 12.000 تا 13.000 یورو هزینه در بر داشته باشد .

مخارج زندگی در هلند نیز نسبت به کیفیت و سطح بالای زندگی در این کشور مناسب است در مجموع هزینه زندگی در هلند 88%گران تر از ایران است و حتی هزینه های اجاره هم 145درصد بیشتر از هزینه های ایران است.

در لیست زیر مخارج زنگی شامل اجاره بها هزینه های خوراک پوشاک تفریحات ورزش و هزینه های ارتباطی گفته شده است که به صورت یورو است

 • آپارتمان یک خوابه مرکز شهر 1.050
 • آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 1700
 • آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 1270
 • آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 830
 • یک وعده غذا در رستوران 15
 • سه وعده غذا دونفره در رستوران 60
 • یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.14
 • اینترنت پرسرعت ماهانه 37
 • یک سانس سینما 20
 • یک کیلو گرم برنج 1.8
 • یک ماه باشگاه ورزشی 28
 • یک کیلو گرم پرتقال 1.5
 • یک کیلو گرم سیب 2.2
 • یک کیلو گرم پیاز 1.3
 • یک کیلو گرم سیب زمینی 1.37
 • یک جفت شلوار جین 84
 • تیشرت تابستانی 34
 • یک جفت کفش ورزشی 88
 • 12 عدد تخم مرغ 2.3
 • یک جفت کفش مجلسی 118
 • بطری 1.5 لیتری آب معدنی 0.75
 • یک لیتر گازوئیل 1.6
 • بلیط یک طرفه مترو 3
 • بلیط ماهانه مترو 82

شرایط تحصیل در هلند و بررسی ویزای همراه

هلند برای دانشجویانی که تصمیم به آوردن همراه با خود را دارند مناسب است.

آن دسته از دانشجویان بین المللی که شروط لازم در مقطع کارشناسی و ارشد تحصیل در هلند را دارند فرصت این را هم دارند که بعد از مدت 30 تا 90 روز از اقامت خود در هلند و بعد از مراجعه به دانشگاه و ثبت نام حضوری به راحتی واجد شرایط همراه آوردن میشوند.

همراه باید در طول مدت اقامت در خاک هلند مقدار تمکن مالی در حساب بانکی خود نشان دهد همچنین قانون منع کار دانشجویی برای همراه هم هست در شرایطی که همراه بتواند یک پیشنهاد شغلی بگیرد مانعی برای کار ندارد و همراه دانشجو امکاناتی مثل اجازه تحصیل در کشور هلند را دارد .

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند

دانشجویان بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور هلند،باید برای دریافت ویزای تحصیلی هلند به سفارت این کشور مراجعه نمایند. گفتنی است که علاوه بر نامه پذیرش دانشگاه که برای دانشجو صادر شده است، لازم است تا بقیه مدارکی که در قسمت زیر عنوان می شود را تهیه کنید.

دیدن مطلب
هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان

عنوان توضیحات:

 • نامه پذیرش دانشگاه شخص ابتدا باید پذیرش دانشگاه خود را که از سوی دانشگاه صادر شده است، آماده داشته باشد.
 • نامه تمکن مالی مقدار تمکن 12000 الی 13000 یورو در حساب بانکی 3 تا 4 ماهه.
 • نامه بیمه پزشکی از مدارک مهم سلامتی روحی و جسمی افراد می باشد.
 • گواهی عدم سو پیشینه فرد فاقد از سوابق کیفری باشد.

درباره هلند

اکثر{95%} مردم هلند به زبان انگلیسی مسلط هستند و صحبت میکنند این باعث میشود که در مدت اقامت خود به راحتی با مردم این کشور سازگار شوید.

احترام به عقیده و نظر هر کس یه فضلیت ملی در این کشور است که کمک شایانی به ساخت یک کشور متنوع قدرتمند میکند. این احترام اساس تدریس در موسسات آموزش هلندی است.

اقتصاد هلند جایگاه هیجدهم اقصاد جهان را دارد که باعث میشود اطمینان داشته باشید پس از اتمام تحصیل در هلند میتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و اقامت بلند مدت هلند را بگیرید .

با این حال که هلند از نظر جمعیتی 17میلیون نفر است و جایگاه 66پرجمعیت ترین کشورهای جهان را داراست ولی از نظر مساحت جایگاه 131 را دارد.

ساختار آموزشی کشور هلند

نظام آموزشی کشور هلند بر روی کارگروهی تمرکز دارد محیطی مناسب برای ایجاد دوستی کرده.

ادامه تحصیل در این نظام آموزشی باعث دو برابر شدن آزادی و بیان نظرات و دانش میشود.

تجربه تحصیل در دانشگاه های هلند برای خارجی ها بلند مدت بوده و لازم به ذکر است که در سال 1950 هلند تنها کشور غیرانگلیسی زبان بوده که توانسته طیف گسترده ای از دانشجویان که میخواهند به انگلیسی تحصیل کنند در خود جای بدهد.

گرفتن مدرک دیپلم هلند رمز موفقیت کاری در سر تا سر جهان است.

نظام آموزشی ودانشگاهی در هلند دارای شهرت جهانی و کیفیت بالای است سابقه نشان میدهد که کسانی که در نظام آموزشی هلند فارغ تحصیل شده اند در سراسر جهان در سمت های مختلف عملکرد بسیار چشمگیری داشته اند.

این حاصل از کیفیت تضمین شده تحصیل در هلند است.

نظام آموزشی هلند فرصت های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده که از این تعداد بیش از2100 برنامه بطور کامل به زبان انگلیسی تدریس میشود همین مسئله باعث میشود کشور هلند پیشرو در حوزه برنامه های مطالعاتی انگلیسی زبان در اروپا است.

تحصیل در هلند در رشته پزشکی

دوره های تحصیل رشته پزشکی در هلند به طور کل متفاوت از سیستم پزشکی در انگلیس است.این یعنی گرفتن یک مدرک پزشکی درهلند برابر است با گرفتن مدرک پزشکی از انگلیس همین عدم تفاوت ها بین انگلیس و هلند ثابت شده است که انتقال دانشجو کاملا متفاوت انجام شود.

دوره های آموزش پزشکی در هلند به 3 دسته کلی تقسیم میشوند:

 • مقطع تحصیلی طول دوره
 • کارشناسی در پزشکی 3 سال
 • کارشناسی ارشد در پزشکی 3 سال
 • آموزش 1 سال

دوره 3 ساله اول تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی آموزش داده خواهد شد و باید گفت که دسترسی داشتن به این نوع روش تحصیلی مشکل است دوره های سلامت جهانی و مولکولی در دانشگاه خرونیخن به زبان انگلیسی برگزار میشود دانشگاه ماستریخ هم دوره های شبیه به زبان انگلیسی تدریس میکند اگر چه دوره های آموزش انگلیسی همیشه در دسترس است .برای پزشک ها در کشور هلند زبان هلندی یک امر واجب است .یادگیری زبان هلندی به این دلیل از اهمیت بالایی برخورد دار است که دانشجو توانایی به پایان رساندن مقطع کارشناسی ارشد را نخواهد داشت

تحصیل در دانشگاه های تحقیقاتی در هلند

دانشگاه های تحقیقاتی هلند هم مثل بقیه دانشگاه های معمولی سطح دنیا است دانش آموخته های این دانشگاه بعد از فارغ تحصیلی در کشور هلند میتوانند در امور تحقیقاتی مشغول شود البته باید گفت که فعالیت آن ها تنها به امور تحقیقاتی ختم نمیشوند .

ولی کار پیدا کردن در این زمینه راحت تر است در حال حاضر 240000دانشجو در دانشگاه های هلند مشغول تحصیل هستند و فراوان بودن دانشجویان در هر دانشگاه از6000الی 30000تن متغیر است.

دوره های آموزشی در دانشگاه های تحقیق محور کشور هلند بدین صورت میباشد:

 • مقطع تحصیلی زمان برنامه
 • دکترا 4 سال
 • کارشناسی 3 سال
 • کارشناسی هنر 3 سال
 • کارشناسی ارشد 1 تا 3 سال
 • کارشناسی ارشد هنر 1 تا 3 سال

دانشگاه های علوم کاربردی در هلند

یکی دیگر از شیوه های آموزشی که در کشور هلند که به وفور مورد توجه قرار میگیرد دانشگاه های علمی کاربردی هستند.

در حال حاضر در حدود 446000 دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی مشغول به تحصیل در رشته خود هستند.این یعنی هیجکدام از دانشگاه های علمی کاربردی کشور هلند بیش از 40000 دانشجو را قبول نمیکند.

دانشجویان بعد از 2سال تحصیل در داشگاه های علوم کاربردی در هلند امکان دریافت مدرک فنی در این دانشگاه را دارند و دوره لیسانس در این دانشگاه 4ساله است برای گرفتن مدرک فوق لیسانس از همچین دانشگاه های باید 1الی 4سال درس خواند.

موسسات آموزش بین المللی هلند

ویژگی های حائز اهمیت در باب تحصیل در هلند در موسسات آموزش بین المللی عبارتند از:

 • 6 موسسه آموزش بین المللی در کل کشور
 • مقیاس کوچک در کشور هلند
 • ارائه رشته های مختلف تحصیلی به دانشجویان
 • پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی و دکترا
 • تحصیل در محل دانشگاه های تحقیق محور
 • تبادل دانش با کشورهای توسعه یافته

برای مقطع کارشناسی چه مدارکی مورد نیاز است؟

 • دیپلم دبیرستان در سطح مناسب؛
 • ریز نمرات مقطع دبیرستان؛
 • مدرک زبان انگلیسی شما(آیلتس و تافل)
 • برای دوره های کارشناسی ارشد:
 • مدرک لیسانس در همان رشته تحصیلی با برنامه کارشناسی ارشد یا معادل آن؛
 • مدرک کارشناسی مناسب با برنامه مقطع فوق لیسانس یا معادل آن
 • ریز نمرات؛
 • برای برنامه های دکترا:
 • مدرک فوق لیسانس در همان رشته تحصیلی به عنوان طرح تحقیق شما یا معادل آن؛

توجه داشته باشید هر موسسه امکان دارد به مدرک های اضافی، مانند نامه انگیزه، برنامه درسی(CV)، نامه توصیه شده یا نسخه ای از گذرنامه یا(شناسنامه) شما نیاز پیدا کند برخی از موسسات بسته به برنامه مورد نظر خود، نیاز به نتایج GRE و یا GMAT، نمونه کارها و غیره دارند.

ما در موسسه حقوقی نوباوران ، به‌صورت کاملا تخصصی به ارائه مشاوره و خدمات گوناگون در زمینه روش‌های مهاجرت به هلند و چگونگی تحصیل در هلند می‌پردازیم. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *