تحصیل در کانادا

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا و تحصیل در کانادا و همچنین هزینه های تحصیلی کشور کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

هر سال بیشتر از 200 هزار دانشجو بین از سراسر جهان با برنامه تحصیل در کانادا و در مراکز آموزش عالی و دانشگاه های این کشور به تحصیل مشغول می گردند .

ولی به چه دلیل کشور کانادا و تحصیل در کانادا به مقصد و گزینه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی تبدیل شده؟

کیفیت بالای نظام آموزشی ، اعتبار بین المللی مدارک تحصیلی و مناسب بودن هزینه ها ،فرهنگ بالای مردم کانادا و راحت بودن مهاجرین در این کشور از مهمترین دلایلی که موجب انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل در کانادا توسط دانشجویان می باشد،مخصوصا دانشجویان ایرانی .

کانادا یکی از هشت کشور صنعتی (G8) میباشد ، بدین معنی که یکی از هشت کشور صنعتی جهان که مجموعا این هشت کشور دارای 50% ثروتمند جهان در اقتصاد جهانی می باشند . و در بین این کشورها نیز کانادا بیشترین بودجه را صرف مسائل آموزشی می نماید که این امر تحصیل در کانادا را امری بسیار مطلوب برای دانشجویان میکند.

بر اساس موارد ذکر شده ، کشور کانادا اهمیت زیادی جهت آموزش قائل می باشد و نظام آموزشی کانادا دارای استاندارد بالایی میباشد.

همانگونه که قبلا بیان کردیم تحصیل در کانادا دارای دلایل مختلفی برای دانشجویان می باشد.  در این متن به تعدادی از برجسته ترین امتیازات این کشور برای تحصیل می پردازیم و آنها را به طور خلاصه و مفید برای شما شرح می دهیم.

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و سایر مقاطع

کیفیت آموزشی بالا

قرار داشتن دائمی سه دانشگاه برجسته کانادا در بین 50 دانشگاه برتر جهان نشان دهنده کیفیت بالای آموزشی کانادا می باشد.(دانشگاه مک گیل ، دانشگاه تورنتو ، دانشگاه برتیش کلمبیا )

همچنین دانشگاه آلبرتا که در رتبه 109  برترین دانشگاه های جهان قرار دارد و همینطور دیگر دانشگاه های این کشور هم دارای جایگاه های بسیار بالا در این رتبه بندی میباشند که باعث ارتقا سیستم آموزشی کانادا می می باشند.

مدرک تحصیلی معتبر در سراسر دنیا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا

یکی از دلایل تحصیل در کانادا ، استانداردهای بالای دانشگاه های کانادا می باشد که موجب گشته مدارکی ارائه شده از آن ها در کلیه کشورها دارای اعتبار باشند و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها دارای فرصتهای شغلی مناسبی گردند.

مدارک دانشگاه های کانادا به صورت ویژه و به راحتی در کشور آمریکا و دیگر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی گشته و دارای اعتبار می باشند.

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

جهت تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به عوامل مختلفی منوط می باشد که چند تا از با اهمیت ترین موارد در قسمت زیر اشاره شده است :

 • رشته تحصیلی
 • دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل
 • دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید
 • معدل
 • سابقه کار برای برخی از رشته ها
 • فاصله تحصیلی

تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به صورت اجباری می باشد که دانش آموزان بعد از گذراندن این ۱۲ سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و می توانند وارد دانشگاه شوند بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد.

در کالج ها رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای تدریس میشود و زبان تحصیل آنان انگلیسی نیز می باشد در واقع تحصیل در کانادا در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد و در پایان به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی کالج داده میشود.

در این دانشگاه ها مقاطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا گذرانده میشود و مدرک علمی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود.

از شرایط تحصیل در کانادا برای دانشجویان در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است.

زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی و از این رو دانشجویان میبایست مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ را داشته باشند.

یکی از دانشگاه های کانادا دانشگاه کبک می باشد که بیش از ۸۷۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
برای تحصیل در کانادا با کمترین هزینه و تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم حداقل مدرک دیپلم و زبان آیلتس ۶ الزامی میباشد.

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا  مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۴ الزامی است البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای ۱۵ می باشد.

لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است. لازم به ذکر است تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد.

هزینه تحصیل در کانادا ۲۰۱۹ – تحصیل کانادا هزینه

تحصیل در کانادا هزینه در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود ۱۴۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار میباشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیراست.

در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در سال را دریافت میکنند.

در مقطع فوق لیسانس هزینه تحصیل در کانادا برای هر سال بیش از ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار میباشد که البته در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است.

در صورتی که دانشجو بورسیه بگیرد از تحصیل در کانادا به صورت رایگان میتواند استفاده کند یعنی در حالت کلی تحصیل در کانادا رایگان نمیباشد.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی ۴ ساله با معدل بالای ۱۴ و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس ۶.۵ را داشته باشند.

تحصیل رایگان دکترا در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا در مقطع دکتری رایگان دانشگاه های کانادا دارند می بایست مدرک زبان آیلتس ۷ را داشته باشند.

در سالانه به ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا داده می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند به همین دلیل متقاضیان تحصیل در کانادا دکترا بسیارند.

دانشجویان در این مقطع می توانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند همچنین دانشجویان ابتدا می بایست جهت اخذ پذیرش تحصیل در کانادا در مقطع دکترای محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد میشود.

هزینه تحصیل در کانادا دکترا چون در کشور کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی می باشند و هزینه های تحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغیر میباشد که بالاترین هزینه ها مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک میباشد اما به طور کلی تحصیل در کانادا هزینه حدود ۱۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ درسال می باشند.

در کل تحصیل رایگان کانادا در صورت اخذ بورسیه تحصیلی میسر میباشد.

رشته های پر درآمد و مورد نیاز در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا

در کالجها اغلب رشته های فنی حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دوره های کوتاه مدت برگزار می شود.

بعضی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه می شوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل می شود یا با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد.

افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در کانادا در کالج های کانادا هستند می بایست حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند.

البته کسانی که مدرک زبان ندارند ابتدا می بایست دوره آموزش زبان را سپری کنند که شهریه سالانه دوره های آموزش زبان حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار می باشد.

 شهریه تحصیل در دوره های کالج حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار در سال است و هزینه زندگی حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه می باشد.

دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده اند می توانند به صورت پاره وقت در دانشگاهها مشغول به کار شوند و یا قادرند ۲۰ ساعت در هفته در محیط خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

دانشجویانی که موفق به اخذ تابعیت کانادا شده اند و اقامت تحصیلی کانادا را گرفته اند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی مربوط به دانشگاهها یا در پانسیون ها اقامت داشته باشند یا می توانند بیرون از محیط دانشگاه ها یک واحد کامل یا یک اتاق اجاره کنند.

هزینه مسکن در کانادا

دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارند با توجه به امکانات خوابگاه ماهانه مبلغی حدود ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار را می بایست پرداخت کنند.

دانشجویانی که اقامت در پانسیون ها را انتخاب می کنند با توجه به محل پانسیون و برخی خدمات می بایست در ماه حدود ۷۰۰ دلار پرداخت کنند .

دانشجویانی که خارج از دانشگاه یک اتاق با سرویس مشترک یا یک واحد کامل اجاره می کنند با توجه به محل اقامت ،در هر ماه می بایست مبلغی حدود ۴۰۰ تا ۹۰۰ دلار بابت اجاره پرداخت کنند لذا اغلب آنان تمایل به داشتن همخانه دارند تا هزینه هایشان را کاهش دهند.

اقامت از طریق تولد در خاک کانادا

نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما مقیم دائم کانادا محسوب نمی شوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

برای تحصیل در کانادا در رشته های پزشکی دانشگاه های پزشکی کانادا از معتبر ترین و پرطرفدارترین دانشگاهها در سطح جهان است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا خود را در دوره های تخصصی تکمیل نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

دانشگاه های معتبر در کانادا

در زیر به برخی از دانشگاه های ممتاز کشور کانادا اشاره می کنیم

 • University of Alberta
 • University of Calgary
 • University of Ottawa
 • University of Toronto
 • University of waterloo
 • University of western Ontario
 • Mc gill university
 • Mc master university

شرایط تحصیل در کانادا

شاید با کلمات مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – ادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان – تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان – ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان – پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان آشنا باشید یا قبلا شنیده باشید اما اخذ پذیرش و بورس از دانشگاههای کانادا بدون مدرک زبان تافل و آیلتس بجز مواردی خاص تا حدی امری غیر ممکن است.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی کانادا :

 ابتدا باید ۲ تا ۴ سال مدرک لیسانس را در یکی از رشته های مرتبط با علوم تجربی را اخذ نمایند و سپس در  آزمون سراسری پزشکی شرکت کنند و در صورت قبولی وارد دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی می شوند.

داشتن معدل حداقل ۱۵ برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶.۵  از شرایط تحصیل در کانادا+پزشکی می باشد.

تحصیل پزشکی کانادا ۶ سال طول می کشد.بعد این ۶ سال ۴۸ هفته هم دوره عملی را در یکی از بیمارستانها باید طی کنند.
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا به ازای هر سال تحصیلی حدود ۱۲۰۰۰ دلار کانادا هزینه تحصیل در کانادا پزشکی می باشد.

از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا  اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و  هزینه های مقرون به صرفه، آموزش دروس طبق استانداردهای بین المللی و در اختیار داشتن بهترین امکانات جهت تحصیل و زندگی ادامه تحصیل در کانادا+پزشکی اشاره کرد.
دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون معروفترین دانشگاه علوم پزشکی در کانادا برای تحصیل در کانادا پزشکی می باشد.

تحصیل در کانادا رشته پزشکی – تحصیل تخصص پزشکی در کانادا – تحصیل پزشکی عمومی در کانادا

مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در کانادا در رشته پزشکی عبارتند از:

آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
ارائه مدرک زبان
ارائه گواهی سلامت پزشکی
ارائه گذرنامه معتبر
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

امکان دارد بسیاری از اشخاص، علاقه مند به تحصیل در کانادا باشند، ولی به علل مختلف موفق به اخذ مدرک زبان نشده اند و اکنون در پی دانستن اینکه آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکانپذیر است یا خیر می باشند؟ بنا بر این در این متن به توضیح کامل مبحث تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان می پردازیم:

چه افرادی دارای شانس بیشتری جهت تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان  می باشند؟

این موقعیت برای افراد زیر 18 سال بسیار بالا می باشد.به این دلیل که یک دانش آموز بعد از اخذ مدرک دیپلم تصمیم به ادامه تحصیل در یک کشور خارجی را دارد و تاکنون نتوانسته که زبان انگلیسی خود را کامل کند که کاملا پذیرفتنی است.

متاسفانه در سال های گذشته تعداد زیادی از از اشخاص ایرانی با درخواست تحصیل در دوره های آموزش زبان انگلیسی خود را  به کانادا می رسانند و سپس تقاضای پناهندگی می دادند که این اتفاق موجب سختگیری زیادی برای ایرانیان در هنگام صدور ویزا گشته است و باعث شده که به اعتبار ایرانیان در دیگر کشورها برای صدور ویزا لطمه زده شود.

بهترین زمان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

بهترین زمان برای اقدام به تحصیل در کانادا به دانش آموزان زیر 18 سال اختصاص دارد  که این امکان را دارند تا در در دوره های یکساله آماده سازی پیش از ورود به دانشگاه در مقاطع بالاتر تقاضای ویزا داشته باشند.

آیا افراد بالای 18 سال دارای شانس برای اخذ پذیرش نمی باشند؟

در افراد با سن بالاتر در دورهع های یکساله زبان برای صدور ویزا سخت گیری بیشتری لحاظ میگردد.

همانگونه که شرح داده شد برای دوره های یکساله که با عنوان دوره های آماده سازی دانشگاه شناخته می شوند، امکان اخذ ویزای کانادا وجود دارد که تا سنین 20 تا 21 سال هم امکان دارد برای دانشجویان با ارائه مدارک صحیح برای این برنامه ها دریافت ویزا نمود.

همانطور که کمی پیش تر خواندید دلایل سختگیری برای صدور ویزا را متوجه شدید اگر شما دارای ضعف هایی همچون فاصله تحصیلی غیر معقول، مدارک مالی ضعیف، عدم دارا بودن ویزا و سفر به کشورهای معتبر دنیا هستید بهتر است ابزار خود را قوی تر کرده و سپس درخواست ورود و تحصیل در این کشور را نمائید.

مدارک مورد نیاز تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

در ابتدا بهتر است بدانیم جهت تحصیل در کانادا به چه مدارکی نیاز داریم.برای داشتن ویزای کانادا، مدارک پذیرش رسمی از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید ارائه کنید. برای این امر باید نامه پذیرش خود دانشگاهی را که اداره مهاجرت کانادا آن را به رسمیت می شناسد را دریافت کنید همچنین نیاز به ارائه کامل مدارک مالی می باشد و باید نشان دهد  که شما توانایی بر آورد هزینه های تحصیل در کانادا را دارید.

 • نامه تمکن مالی (اداره مهاجرت کانادا تعیین کرده هر دانشجو در سال حداقل 10.000 $ دلار کانادا جهت
 • هزینه های زندگی در این کشور را نیاز دارد)
 •  عکس گذرنامه
 • داشتن معاینه پزشکی مهاجرت (IME)
 • داشتن نمره آزمون زبان انگلیسی باوجود اینکه در این موضوع اجباری نیست ولی توصیه می گردد که پیش از شروع روند درخواست ویزا برای اخذ آن اقدام نمایید.
  به این دلیل که برای پذیرش از دانشگاه نیاز به ارائه نمره حداقلی دارید و دانشگاه مورد نظر شما باید مدرکی مبتنی بر تسلط کافی بر زبان دریافت نماید.

در آخر نیز تاکید می کنیم که با وجود اینکه در بعضی از دانشگاه ها امکان هست که شما بدون مدرک زبان پذیرش شوید،ولی مدرک زبان از مدارک اصلی در بین مدارک اخذ ویزا می باشد که از از متقاضی طلب می گردد .

بطور مثال چنانچه شما مورد پذیرش یک دانشگاه دولتی بوده باشید، دارای شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید بود. زمانیکه از دانشگاه معتبر پذیرش گرفته شده باشد، شانس صدور ویزا بالاتر می باشد. در این امر  سن هم بسیار تاثیر گذار می باشد.

……………………………………….

شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان؟

در کل دانشجویان مجبور نیستند اثبات کنند که زبان انگلیسی را به اندازه کافی و نمره زبان مورد نیاز برنامه مسلط هستند. دانشجویان مهارت های زبان را می توانند در کلاس های زبان قبل از ورود به دانشگاه یاد بگیرند و مدارک مورد نیاز را با شرکت در کالج های زبان آموزی دریافت نمایند.

مدارس زیادی در کانادا وجود دارد که انگلیسی یا فرانسه را به عنوان زبان دوم آموزش می دهند. بیش از 210 موسسه در این کشور وجود دارد که برنامه های آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی را در سراسر کانادا ارائه می دهند.

دانشجویانی که احساس می کنند در مهارت های زبان ضعیف هستند می توانند قبل از ورود به دانشگاه به این موسسات و کالج ها راه پیدا کنند و مهارت های زبان خود را بهبود بخشند. انجمن زبان کانادا (LC) برنامه های معتبری به دو زبان انگلیسی و فرانسوی برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده و دانشجویان بین المللی را در سراسر کشور برای برنامه جامع مطالعاتی زبان جذب می کند.

در این موسسات دانش آموزان و دانشجویان ضمن یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه بیشتر با فرهنگ و شیوه زندگی در کانادا آشنا می شوند. برنامه های زبان این انجمن منحصر بفرد است از آنجا که دانش آموزان با سطوح مختلف برای آموزش زبان وارد این موسسات می شوند برخی به سرعت آموزش دیده در صورتی که دیگران زمان بیشتری را برای آموزش صرف خواهند کرد. برنامه های زبان از دو هفته تا یک سال یا بیشتر بسته به نیاز دانش آموزان ادامه خواهد داشت.

دوره های یک ساله در کانادا

طیف گسترده ای از برنامه ها به اهداف متفاوت می پردازند. برخی از دانشجویان برای آموزش گردشگری در صنعت توریسم به کانادا آمده اند در حالی که بعضی دیگر از دانش آموزان می خواهند در یکی از دانشگاه ها و کالج های تراز اول جهانی تحصیل کنند.

برخی دیگر نیز قصد زندگی و کار در این کشور را دارند. این برنامه ها به صورت دوره ها و ترم های سنتی نیست و تعلیم برای آنها دیپلم صادر نمی کنند. تعلیم دهندگان مهارت های زبان دانش آموزان را برای سطوح دانشگاهی یا برنامه های مهاجرت کاری آماده می کنند. آمار خیره کننده انجمن زبان کانادا (LC) نشان از موفقیت آن در جذب دانش آموزان و دانشجویان است.

نزدیک به 150.000 دانش آموز در سال 2017 در این انجمن شرکت کرده اند که این میزان 10 % از آمار سال قبل بالاتر است. این انجمن به اعضای خود اجازه می دهد تا در شورای آمریکایی آموزش زبان های خارجی (ACTFL) شرکت کنند که هر ساله در نیواورلئان برگزار می شود. کنفرانس سالانه ACTFL و نمایشگاه زبان های خارجی جایی است که مربیان زبان از سراسر جهان برای دیدار با یکدیگر به آن می آیند.

یکی دیگر از برنامه های آموزشی که در میان برنامه های کانادا رایج است و از سوی دانشجویان بین المللی بسیار درخواست می گردد، شرکت در دوره های آموزشی یک تا دو ساله ای است که بیشتر برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و با هدف کارآموزی و یادگیری فنون و مهارت همراه می باشد.

امکان اخذ ویزا در این دوره ها نیز برای اتباع ایرانی جود دارد، البته با رعایت اصول مهاجرتی و ارائه صحیح مدارک، شما می توانید در این راستا با مشاورین مجموعه تماس گرفته و اطلاعات کامل تری دریافت نمائید.

دوره های زبان در کانادا

افرادی که قصد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را دارند می توانند با شرکت در دوره های زبان و کالج ها، مهارت های زبان خود را توسعه دهند و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته مورد نظر را بدست آورند. از این طریق می توانند مدارک زبانی که دانشگاه از آنها مطالبه می کند را نیز ارائه دهند ضمن اینکه این کلاس ها ممکن است بسته به مهارت شما طبق گفته انجمن اگر از سطح خوبی برخودار باشید تنها دو هفته به طول انجامد. اما اگر مهارت خوبی ندارید نیز نگران نباشید این انجمن برای شما برنامه جامعی در پیشرفت سطح زبان دارد.

سیاست های ویزا و مهاجرت به کانادا

 هزاران دانش آموز هر سال تصمیم می گیرند که تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند، چه در مقطع کارشناسی و چه در دوره کارشناسی ارشد. در حال حاضر کانادا در حال حاضر یکی از اهداف مورد نظر برای تحصیل در خارج از کشور است.

 ارائه فرصت های عالی برای نه تنها آموزش و پرورش با کیفیت، بلکه در طول و پس از مطالعات کار فقط آغاز است، کانادا در مزایای زیادی در رقابت است.

همچنین گزینه های مهاجرت برای اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی که درجه تحصیلات تکمیلی در این کشور را دریافت می کنند، باز است.

 ویزای دانشجویی کانادا اجازه می دهد دانش آموزان خارج از کشور در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های جهان در سطح دانشگاهی تحصیل کنند. کانادا معمولا سالانه نزدیک به ۱۰۰،۰۰۰ دانشجوی خارجی استقبال می کند.

 کانادا برای شناختن آموزش و پرورش در سطح جهانی به افرادی که تازه وارد هستند و به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می کنند به عنوان یک نهاد دو زبانه شناخته شده است.

 ویزای دانشجویی اجازه می دهد تا خارجیان در مطالعات بیشتری در کانادا یا در یک بخش تحصیل یا حرفه ای شرکت کنند که فقط از مبادله فرهنگی متقابل، دانش گسترده و مهارت های متنوع در یک کلاس درس و مدارس کانادایی چند برابر برخوردار باشد.

 برای دریافت ویزای دانشجویی در کانادا، باید ثابت کنید که شما واقعا در آنجا تحصیل می کنید که در یک موسسه آموزش عالی عالی کانادایی پذیرفته شده توسط دولت پذیرفته شده است، ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل و پس از فارغ التحصیلی، چیزی در انتظار شما در کشور شماست.

 لحظه ای که ویزای دانشجویی را دریافت می کنید، مجبورید که نه تنها درجه ای از کیفیت را در کانادا دریافت کنید، بلکه یک شغل عالی برای فرصت های شغلی داوطلبانه تحصیلات تکمیلی خود که در این کشور بسیار قابل قبول است، دریافت خواهید کرد.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

الزامات ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا دانشجویان بین المللی را به مؤسسات آموزش عالی واگذار می کند. الزامات خاص برای ویزای دانشجویی بسته به سطح تحصیل انتخاب شده، زمینه تحصیلات متقاضی و کشور شهروندی آن متفاوت است.

متقاضیان معمولا نیاز دارند:

 • مدارک پذیرش و ثبت نام در موسسه علمی معتبر کانادا
 • داشتن مدارک معتبر گذرنامه / مسافرتی و ارائه مدارک مالی؛
 • در ارتباط با کشور خود و شواهدی از قصد خود برای ترک کانادا در پایان تحصیلات خود.

علاوه بر این، دانش آموزان باید مدرکی از هیچ پرونده کیفری داشته باشند و به هیچ عنوان شرایط پزشکی را تحت الشعاع قرار ندهند و در صورت لزوم آزمایشات پزشکی را انجام دهند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

اجازه مطالعه

قبل از ورود به کانادا، برای مشارکت در یک موسسه آموزشی بدون در نظر گرفتن نوع آن، آیا آموزش حرفه ای یا حرفه ای در یک دانشگاه، کالج یا دیگر، یک دانشجو باید اجازه تحصیلی (اجازه اقامت) را بدست آورد.

چند استثناء برای این قانون وجود دارد. به عنوان مثال، اگر در یک دوره کوتاه مدت یا برنامه شش ماه یا کمتر ثبت نام کنید، مجوز ندارید. با این وجود، اگر شما در مورد تحصیل کامل در بیش از شش ماه برنامه ریزی کنید، لازم است قبل از رسیدن تحصیل، اجازه تحصیلی بگیرید.

شما باید برای دریافت اجازه تحصیلی از خارج از کانادا، در دفتر ویزای مسئول کشور یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید، درخواست دهید.

همراه با فرم درخواست که شما آن را آنلاین دانلود کنید، باید مدارک زیر را برای درخواست اجازه تحصیلی پیوست کنید.

 • نامه پذیرش شما؛
 • اثبات هویت شما؛
 • اثبات اینکه شما برای ماندن در کانادا مبلغ کافی دارید.

مجوز کار در کانادا

اکثر دانشجویان بین المللی که به کانادا می آیند، هزینه های خود را به وسیله جوایز، کمک هزینه تحصیلی و دوره های تحصیلی به صورت رقابتی پوشش می دهند. با این حال، این ممکن است همیشه مورد نیست.

هنگامی که یک ویزای دانشجویی دریافت می کنید، شما در طول سال تحصیلی واجد شرایط تحصیل در دانشگاه هستید و درآمد برای تحصیل و سایر هزینه های شخصی را می پردازید.

پس از فارغ التحصیلی، شما حق دارید درخواست یک ویزای کار پس از پایان تحصیلی بگیرید که اجازه اقامت و کار در کانادا را برای سه سال دیگر. پس از آن نیز امکان پذیر است برای اجازه اقامت دائمی که به شما اجازه می دهد تا به طور دائم به کانادا کار و زندگی کنید.

علاوه بر این، دانش آموزان می توانند پس از ۶ ماه درخواست ویزای خارج از دانشگاه را انجام دهند. برای کار کردن دانشگاه باید یک مجوز کار داشته باشید.

اجازه کار اجازه می دهد تا شما را به کار نیمه وقت در جلسات رسمی دانشگاهی (۲۰ ساعت در هفته) و تمام وقت در طول وقفه برنامه ریزی شده، مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی، و بهار شکستن. شما می توانید در هر خط کاری کار کنید و شغل را تغییر دهید.

برای واجد شرایط بودن اجازه کار، باید یک مجوز معتبر تحصیلی داشته باشید و یک دانشجوی تمام وقت در یک موسسه آموزشی تحت تأثیر قرار گیرد. مؤسسات شناخته شده معمولا شامل برنامه های عمومی یا دوره های تحصیلات تکمیلی و یا دوره های تحصیلات عالی هستند که توسط نهادهای خصوصی در سراسر کانادا ارائه می شوند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

شهروندی کانادا

اگر می خواهید کانادا را به خانه دائمی خود ببرید، روش های متعددی برای درخواست وجود دارد. در بیشتر موارد شما نیازی به ترک کانادا ندارید. برای واجد شرایط بودن برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادا، شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

سن

شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید تا درخواست شود.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا وضعیت اقامت دائم شما باید در کانادا اقامت دائم داشته باشید وضعیت اقامت دائم شما نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد. این بدان معنی نیست که شما نباید:

 • تحت بررسی برای مهاجرت و یا دلایل تقلب
 • تحت نظم حذف

زمان شما در کانادا زندگی کرده اید

شما باید حداقل چهار سال قبل در کانادا حداقل سه سال اقامت داشته باشید.

قبل از تبدیل شدن به یک اقامت دائم، زمان صرف شده در کانادا را حساب کنید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

توانایی های زبان

کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است. برای تبدیل شدن به یک شهروند، باید نشان دهید که دانش کافی از یکی از این زبان ها دارید.

یک قاضی شهروندی تصمیم نهایی خود را در مورد درخواست شما می گیرد، از جمله اینکه چگونه می توانید به زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

تاریخ جنایی (ممنوعیت)

شما نمی توانید یک شهروند باشید

 • در سه سال قبل از اعمال محکومیت به جرم محاکمه (جرم جنایی) یا جرم تحت قانون شهروندی محکوم شده است
 • در حال حاضر به اتهام جرایم تحت قانون شهروندی،
 • در زندان، در حبس یا در دوره آزادی،
 • تحت یک دستور حذف قرار دارند
 • برای این مورد مورد بررسی قرار می گیرند، متهم یا متهم به جرایم جنگی و یا جرم علیه بشریت هستند
 • در پنج سال گذشته، شهروندی کانادا داشته اید.

چقدر خوب کانادا می شناسید

برای تبدیل شدن به یک شهروند، باید حقوق، مسئولیت ها و امتیازات شهروندی، مانند رای دادن در انتخابات و اطاعت از قانون را درک کنید. شما همچنین باید نشان دهید که کانادا را درک می کنید:

 • تاریخ،
 • ارزش ها
 • موسسات 
 • نمادها

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

طول مدت دوره آموزشی و تحصیلی برای تحصیل در دبیرستانهای کانادا کوتاه مدت (چند هفته ای) یا بلند مدت (۶ ماهه، یک ساله یا بیشتر) باشد.

دوره ها برای ادامه تحصیل دبیرستان در کانادا هر سال از ژانویه یا فوریه (دی یا بهمن) یا سپتامبر (مهرماه) آغاز میشود.
از شرایط تحصیل در دبیرستان کانادا وضعیت سکونت و محل اقامت دانش آموز بین المللی  که به سن قانونی نرسیده باشد با والدین خود یا اقوامی که ساکن کانادا هستند یا اقامت در مدارس شبانه روزی و پانسیون ههای مورد تایید داره آموزش و پرورش کانادا برای تحصیل دوره دبیرستان در کانادا میباشد.
هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا شهریه دوره های یک ساله مدارس حدودا بین ۱۴ تا ۲۰ هزار دلار کانادا است.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

اگر شما هم خواهان  مشاوره رایگان تحصیل در کانادا هستید و شرایط مهاجرت کانادا  را دارید میتوانید با تحویل مدارک خود که شامل مدرک زبان، کپی و اصل مدارک تحصیلی، ۲ قطعه عکس پاسپورتی، اصل و کپی پاسپورت، کپی و اصل شناسنامه، مدارک اثبات پشتوانه مالی و در صورت اشتغال به کار مدارک مربوط به سوابق کاری و نامه اشتغال به کار میباشد به وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نوباوران در کمترین زمان و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی کانادا  را دریافت نمایید.

شرایط پذیرش تحصیلی در کانادا

جهت اخذ پذیرش تحصیلی کانادا برای هر دانشگاهی، باید سلسله مراتبی راکاملا اصولی و طبق مقررات انجام دهید. در گام نخست باید رشته تحصیل خود را تایین کنیدد و پس از آن جهت پذیرش، باید دانشگاهی انتخاب کنید که مورد تایید وزارت علوم در کانادا باشد.

در گام سوم  باید شما فرمهای تقاضای پذیرش دانشگاه  راتکمیل و بعد ارسال کنید.

قسمت چهارم بررسی الزامات مدرک زبان جهت پذیرش از دانشگاه کانادا است که یکی از خصوصیات مهم در روند پذیرش متقاضی می باشد.

اقدام آخر جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا می باشد که در ادامه بیان خواهد شد.

یکی از اصلی ترین شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا بازه زمانی بین اخذ مدرک قبلی و تقاضای پذیرش شما می باشد.

معنا ین است که تنها متقاضیانی امکان دریافت ویزای تحصیلی کانادا  را دراند که کمتر از ۵ سال وقفه در بین مقاطع تحصیلی و زمان تقاضای پذیرش آنها وجود داشته باشد.

زمان ثبت نام برای پذیرش دانشگاه های کانادا

دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور در کانادا دو بار در سال ( ترم زمستان و ترم تابستان ) فرصت ثبت نام دارند .

مهلت ثبت نام برای ترم زمستان ۱ سپتامبر است. مهلت درخواست برای ثبت نام ترم تابستان ۱۵ ژانویه  می باشد.

برای دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی  اول ماه مارس می باشد. می توان گفت در بعضی از موسسات و دانشگاه ها این تاریخ مهلت ها متفاوت است.

هر دانشگاه ممکن است مهلت های مختلفی برای دوره های تحصیلی خود داشته باشد. به طور کلی شما می بایست ۸ تا ۱۲ ماه قبل از تشکیل کلاسها، درخواست پذیرش دهید زیرا یک یا دو ماه پس از ارسال درخواست، شما باید منتظر دریافت پاسخ  از دانشگاه باشید. پس در مدیریت زمان خود دقت داشته باشید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

شرط داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا نیز یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا است که این روزها ذهن هر دانشجویی را به خود مشغول می کند .

در واقع هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا نسبتا بالاست در حدود حداقل ۱۴ هزار دلار و به همین دلیل دانشجویان بین المللی اغلب به دنبال راهی برای دریافت بورسیه های تحصیلی کانادا هستند .

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا محدودیت سنی ندارد اما ویزای تحصیلی کانادا برای مقاطع تحصیلی مختلف با شرایط سنی مناسب ارائه می شود .

الزامات زبان

 در کانادا ، شما می توانید طیف گسترده ای از تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسه را برای مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری انتخاب نمایید .

ارائه مدرک زبان انگلیسی از مهمترین شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا می باشد.

در مقطع کارشناسی مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس حداقل ۶ می بایست ارائه شود. در مقطع کارشناسی ارشد حدنصاب نمره آیلتس ۶٫۵می باشد .

جهت پذیرش در مقطع دکترا نیز خود دانشجوی متقاضی می بایست دانش زبانی قابل قبولی داشته باشد تا بتواند استاد راهنما را جهت همکاری برای اخذ پذیرش متقاعد سازد .
آزمون های اصلی انگلیسی پذیرفته شده توسط دانشگاه های کانادا در زیر عنوان شده است :

IELTS– انگلیسی ( در سطح پیشرفته )
TOEFL

بعضی از دانشگاه ها ممکن است آزمون های انگلیسی دیگری را قبول کنند مانند:

CAEL : ( ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاهی کانادایی )
CanTEST : ( نوعی تست انگلیسی برای دانش آموزان و کارآموزان )
MELAB : ارزیابی زبان انگلیسی در ایالت میشیگان

درخواست روادید برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

پس از پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود شما می بایست به صورت آنلاین یا به صورت حضوری در مرکز درخواست ویزا ، درخواست ویزای تحصیلی برای مهاجرت به کشور کانادا دهید. همچنین باید مدارک زیر را در اسرع وقت تهیه نمایید:

 • نامه پذیرش از DLI uni
 • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت
 • پاسپورت فعلی
 • مدرک اثبات کننده تمکن مالی شما

 در نهایت می توان گفت که اخذ پذیرش تحصیلی کانادا امر سهل و آسانی  نیست، بلکه مستلزم این است که شما برای هر مرحله از این پروسه شرایط و مدارک درخواستی را آماده کنید.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا عبارتند از انتخاب دوره و دانشگاه ، شرکت در آزمون زبان ، تکمیل فرم درخواست و اخذ ویزای تحصیلی که همگی باید به دقت و با راهنمای مشاور مهاجرتی حرفه ای انجام شود.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

از آنجایی که کشور کانادا از امکانات رفاهی بالا و دانشگاه هایی با رتبه بسیار بالایی برخوردار است، از این رو هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بالا می باشد. در صورتی که تصمیم دارید در کانادا تحصیل کنید، بدانید که یک سرمایه گذاری بزرگ را انجام میدهید زیرا تحصیل در کانادا همواره آرزوی همه دانشجویان از سراسر دنیا بوده است، به همین خاطر رقابت سنگینی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا وجود دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در  هر دانشگاه ها و استان متفاوت می باشد.  انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک میزبان بسیاری از دانشگاه‌های برتر کانادا هستند که جزء  محبوبت‌ترین استان‌ها در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی به حساب می‌آیند که شهریه این دانشگاهها به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه کبک                ( ۱۶٫۰۰۰ دلار )
 • دانشگاه انتاریو              ( ۱۴٫۰۰۰ دلار )
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا   ( ۱۳٫۵۰۰ دلار)

مدارس حرفه ای مانند حقوق ، پزشکی و MBA شهریه نسبتا بالاتری دارند.

 • دوره های کارشناسی سالیانه بین ۶۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار کانادا می باشد.تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.
 • دوره های کارشناسی ارشد و دکترا سالیانه بین ۷۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا میباشد. مقطع ارشد ۱ تا ۲ سال و دکترا ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.

یکی از مهم ترین جنبه های انتخاب محل تحصیل در خارج از کشور، هزینه کل از نظر هزینه های تحصیل و زندگی است . بنابراین، کانادا برای دانشجویان ملی و بین المللی هزینه ای مناسب برای دانش و وابستگی خود دارد.

هزینه اصلی که دانشجویان خارجی در کانادا دارند، هزینه اجاره خانه ، خوراک و حمل و نقل است. با توجه به شهر یا استانی که دانشجو در آنجا زندگی می کند این هزینه ها متفاوت است.

غذا در این کشور به طور کلی از اروپا ارزان تر است بخصوص اگر در مناطق حومه ای زندگی نماید. برای حمل و نقل عمومی بلیط های ماهانه با قیمت ۷۵ تا ۱۲۰ دلار در اختیار مسافران می باشد. تهیه بلیط اتوبوس با تخفیف دانشجوی نیز امکان پذیر است.

مقدمه ای بی نظیر از هزینه های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که در استان های مختلف کانادا تحصیل می نمایند به شرح زیر است:

استاندانشجوی لیسانسدانشجوی کارشناسی ارشد
نیوفاندلند جزیره پرنس ادوارد نوا اسکوشیانیوبرانزویککبک

انتاریو

مانیتوبا

ساسکاچوان

آلبرتا

بریتیش کلمبیا

۷،۲۶۰ دلار ۷،۵۱۰ دلار $ ۸،۵۲۰ – ۱۲،۴۸۰۷،۰۶۳ دلار – ۱۰،۷۲۰۹۱۶۸ دلار – ۱۰،۵۱۸

۶،۹۰۰ دلار – ۱۶،۲۰۴

۴،۹۴۰ دلار – ۶،۹۰۰

۷،۷۷۹ دلار – ۱۰،۸۹۰

۶۲۹۳ دلار – ۱۱۷۸

۴،۴۶۲ دلار – ۱۵،۸۷۰

$ ۱،۸۹۶ – ۳،۵۴۹ $ ۶،۱۰۰ $ ۴،۳۲۹ – ۱۵،۰۰۰۵،۶۱۰ دلار – ۸،۴۶۵۸،۲۶۸ دلار – ۲۰،۰۰۰

۵۴۳۲ دلار – ۲۹۰۰۰ دلار

$ ۳،۷۹۵ – ۹،۶۸۵

۵۳۱۳ دلار

$ ۵،۲۹۸ – $ ۱۹،۲۰۰

$ ۲،۲۷۲ – $ ۱۷،۴۹۹

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

چنانچه تصمیم گرفته اید در یک مدرسه روزانه ثبت نام نمایید بهتر است شهریه ای در حدود ۷ الی ۱۵ هزار دلار کانادا سالیانه بایت شهریه تحصیل در نظر بگیرید.

در صورت انتخاب مدارس شبانه روزی هزینه های تحصیل و زندگی را در یک پکیج کامل پرداخت می نمایید که این کالج ها شرایط اقامت با جای سکونت و زندگی را نیز فراهم می کنند و هزینه ای سالانه بین ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار را در بر خواهد داشت.

پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدامی با یک وکیل در امر مهاجرت مشورت نمایید.

کارشناسان موسسه نوباوران همواره برای ارائه مشاوره رایگان و ارائه خدمات متناسب با شرایط شما در امر مهاجرت و تحصیل در کانادا آماده خواهند بود تا ضمن بررسی پرونده، با اقدامی موثر شانس موفقیت شما را برای تحقق رویای تحصیل در کانادا محقق سازند.

5 دلیل اصلی برای تحصیل در کانادا

10 دانشگاه برتر کانادا در سال 2019

سوالات متداول در مورد تحصیل در کانادا

سوالات متداول در مورد تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا، یکی از سریع ترین، مناسب ترین و شاید بتوان گفت مقرون به صرفه ترین راه های دریافت اقامت دائم می باشد.

لذا می توان گفت: تحصیل در کانادا هزینه نیست، بلکه یک سرمایه گذاری مطمئن است. حتی شهریه کالج ها و دانشگاههای کانادایی، به مراتب از کشورهای هم تراز نظیر آمریکا، انگلستان، استرالیا و سوئیس پایین تر است.

جایگزینی برای تحصیلات تکمیلی در کانادا چیست؟

در کانادا، آموزش عالی شامل هر نوع برنامه آموزشی رسمی از مدارس راهنمایی گذشته می شود، یعنی آکادمی، حرفه ای، فنی، یا آموزش حرفه ای که عمدتا توسط دانشگاه ها، کالج ها و موسسات ویژه ارائه می شود.

با چه نوع دیپلمی می توان از یک موسسه آموزشی مجاز در کانادا پذیرش گرفت؟

بهتر است نگران نباشید ، زیرا متقاضیانی که در هرگونه مدارس دولتی در تهران دیپلم گرفته اند، میتوانند  به کالج های کشور کانادا راه پیدا نمایند. مدارس دولتی و غیرانتفاعی ایران مورد تایید کشور کانادا می باشد.

تفاوت بین دانشگاه و کالج در کانادا چیست؟

 تحصیلات در کانادا بر دو سیستم کالج یا دانشگاه بنا شده است که دانشگاه ها بر مسائل علمی در رابطه با برنامه های درسی، روش ها و استراتژی های تدریس تمرکز دارند و کالج ها بر آموزش حرفه ای و تجارت تمرکز دارند کالج‌ها بیشتر در کانادا به موسسات برگزار کننده دوره‌های آموزشی، فنی و حرفه‌ای، هنری و علمی گفته میشود و اغلب به اندازه دانشگاه‌ ها مستقل نیستند.

شرط لازم برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج کانادا چیست؟

شرایط پذیرش تحصیلی در دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت است و همچنین شرط پذیرش کالج ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

تحصیل در کانادا را در دانشگاههایی لیست نمایید که شرایط دریافت پذیرش از آن دانشگاه و یا کالج را با توجه به رزومه علمی خود داشته باشید و برای تحصیل در دانشگاههایی برنامه ریزی نمایید که شانس معقول پذیرش داشته باشید.

با این حال می توان گفت، دو معیار مهم، نمرات / عملکرد دبیرستان و همچنین مهارت های زبان آن را انگلیسی (در اکثر استان ها) و یا زبان فرانسوی در بعضی از دانشگاه ها و کالج ها در ایالت هاست.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چقدر به طول می انجامد؟

به طور معمول، مدرک کارشناسی ارشد دوره فوق لیسانس در کانادا معمولا بین ۱ تا ۲ سال طول می‌کشد و به دو صورت تحقیقاتی، آموزشی و یا ترکیبی از این دو به دانشجویان ارائه می‌شود. در دوره‌های تحقیقاتی دانشجو بر روی یک موضوع پژوهشی کار می نماید و در آخر آن را به صورت پایان‌نامه ارائه می‌‌دهد. 

چه مدت طول می کشد تا دکترای خود را در کانادا دریافت کرد؟

برنامه های دوره دکترا معمولا دو تا سه ساله است و به طور جداگانه تامین می شود و در اکثر موارد به عنوان موقعیت شغلی (نه همیشه) مورد توجه قرار می گیرد.

تفاوت بین موسسات آموزشی خصوصی و عمومی در کانادا چیست؟

یکی از اصلی ترین تفاوت ها بین موسسات آموزشی خصوصی و دولتی در کانادا در میزان شهریه پرداختی است. به طور کلی مدارس خصوصی شهریه های بسیار بالایی را خصوصا برای دانش آموزان خارجی در نظر میگیرند. بر اساس آمار دانش آموزان مدارس دولتی با طبقات اجتماعی و اقتصادی یکسان عملکرد آموزشی برابر و اغلب بهتر از دانش آموزان مدارس خصوصی را نیز دارند.

چه نوع مهارت زبان لازم است تا بتواند در یک موسسه کانادایی پس از آن پذیرفته شود؟

نمره امتحان IELTS (آزمون بین المللی زبان انگلیسی) رایج ترین زبان برای دانشگاه های کانادا می باشد. اما اکثر دانشگاه ها هر دو آزمون یعنی آیلتس و تافل  را به عنوان مدرک توانایی زبان انگلیسی شما می پذیرند. شما می توانید آزمونهای TOEFL و IELTS را در مراکز تست در سراسر جهان انجام دهید.

دانشگاه های برتر کانادا کدامند؟

رتبه بندی در 100 برتر از بهترین دانشگاه های جهان، 5 دانشگاه برتر از دانشگاه های کانادایی است که به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه آلبرتا

چگونه می توانم در دانشگاه / کالج کانادا شرکت کنم؟

شما پس از دریافت نامه پذیرش و با ارائه تمامی اسناد و مدارک لازم و الزامات قانونی اضافی از طریق مسیرهای آنلاین و مراجعات حضوری به سفارت می توانید پذیرش دانشگاه های کانادا را دریافت نمایید.

برای پذیرش از دانشگاه در کشور کانادا نیاز به زبان فرانسه و انگلیسی است؟

لزوما، اگر در یکی از  استان های انگلیسی زبان  قصد دارید تحصیل نمایید می بایست مدارک کافی در مورد زبان انگلیسی را ارائه دهید، اما اگر مایل هستید که در یک استان مستعمره فرانسه تحصیل کنید، باید مدرک تحصیلی در زبان فرانسه را ارائه دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

کانادا یکی از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل است و میزان شهریه دانشگاه های آن ارزان تر از انگلستان ، استرالیا و آمریکا است، به نحویکه هزینه ها در مقام مقایسه با دانشگاه ها ی آمریکا تقریبا نصف است.

برای کسب اطلاعات درمورد بورسیه های اعطایی و تحصیل رایگان در کانادا با مشاوران حقوقی ما در موسسه نوباوران تماس حاصل نمایید.

برای تحصیل در کانادا می توانم به دنبال بورس تحصیلی باشم؟

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، دشوار است که در یک مکان قرار بگیرند، زیرا فرصت های بی حد و حصر از سوی نهادهای مختلف در سراسر جهان وجود دارد. با این وجود برای دریافت چگونگی بورس تحصیلی با ما تماس حاصل نمایید.

جایگزین هایی برای تحصیل در کانادا هست؟

چندین جایگزین برای کمک به دانشجویان برای آموزش و پرورش آنها صرف نظر از ملیت شما در دسترس است. از سوی دیگر، کانادا علاوه بر کمک هزینه تحصیلی و تحصیلی، وام های دانشجویی، وام بانکی یا خط اعتباری ارائه می دهد.

کدام دانشگاه ها برای دانش آموزان ایرانی ارزان تر است؟

 • مقدمه ای بی نظیر از هزینه های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که در استان های مختلف کانادا تحصیل می کنند، زیر ارائه شده است:
استاندانشجوی لیسانسدانشجوی کارشناسی ارشد
NewfoundlandPrince Edward IslandNova ScotiaNew Brunswick کبک

انتاریو

مانیتوبا

ساسکاچوان

آلبرتا

بریتیش کلمبیا

7،260 $ 7،510 $ 8،520 – 12،480 7،063 دلار – 10،7209168 دلار – 10،518

6،900 دلار – 16،204

4،940 دلار – 6،900

7،779 دلار – 10،890

6293 دلار – 1178

4،462 دلار – 15،870

$ 1،896 – 3،549 $ 6،100 $ 4،329 – 15،0005،610 دلار – 8،4658،268 دلار – 20،000

5432 دلار – 29000 دلار

$ 3،795 – 9،685

5313 دلار

$ 5،298 – $ 19،200

$ 2،272 – $ 17،499


مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی در کانادا چیست؟

 • مدارک پذیرش و ثبت نام در موسسه علمی معتبر کانادا
 • داشتن مدارک معتبر گذرنامه
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه مدارک مالی مبنی بر داشتن تمکن مالی
 • در ارتباط با کشور خود و شواهدی از قصد خود برای ترک کانادا در پایان تحصیلات خود.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر در خصوص  تحصیل در کانادا  و دریافت مشاوره رایگان از متخصصین ما برای همین امروز با دفاتر ما در کانادا یا ایران تماس بگیرید.

14 پاسخ
 1. مینا
  مینا گفته:

  سلام من دیپلم دارم و ۱۸ سالمه و امسال کنکور علوم انسانی رتبه خیلی خوبی بدست آوردم. خودم علاقه مند به حقوق و روانشناسی هستم. چند تا سوال دارم:
  ۱- برای مهاجرت به کانادا بهترین رشته علوم انسانی کدام است؟
  ۲- بین رشته حقوق و روانشناسی، کدام رشته برای مهاجرت به کانادا مناسب تر است؟
  ۳- در صورتی که لیسانس حقوق بگیرم ، آینده مهاجرت و کاریابی من در کانادا چگونه خواهد بود؟
  ۴- در صورتی که لیسانس روانشناسی بگیرم ، آینده مهاجرت و کاریابی من در کانادا چگونه خواهد بود؟
  ۵- کلا برای مهاجرت به کانادا و گرفتن بورس تحصیلی فول فاند، کدام مقطع تحصیلی مناسب تر است؟

  با تشکر

  پاسخ

تعقیب

 1. […] هزینه و شرایط تحصیل در کانادا 2019 و اخذ ویزای دانشجویی &#8… […]

 2. […] تحصیل در کانادا : هزینه و شرایط ادامه تحصیل در کانادا در… […]

 3. […] تحصیل در کانادا […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *