تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور برای رشته پزشکی و دندانپزشکی، راه بسیار سخت و طولانی می باشد، متقاضیان در قدم اول باید بدانند که سیستم نظام آموزشی سنگاپور به چه صورت می باشد زیرا چیزهای زیادی هست که باید بیاموزند. بنابراین ما در مقاله سعی داریم تمامی اطلاعات مفید برای متقاضیان رشته  دندانپزشکی در سنگاپور را قرار دهیم .

در مورد کشور سنگاپور:

سنگاپور یک کشور جزیره ای کوچک در جنوب شرق آسیا ست که پایتخت آن نیز شهر سنگاپور است. تحصیل در کشور سنگاپور به عنوان یکی از پیشرفته‌ ترین و  ثروتمندترین کشور های جهان مزایای خاصی دارد. کشوری با کمترین میزان فساد در آسیا و رتبه ۵ام جهان در این زمینه است. سنگاپور در خط استوا قرار دارد و مساحت آن اندکی از بحرین کوچکتر است. با این حال اقتصادی مبتنی بر خدمات و صنعت، سنگاپور را به کشوری پیشرفته و ثروتمند تبدیل ساخته است.

دوره های تحصیل در دانشگاه های سنگاپور

دوره های تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور به دو قسمت دوره های مقدماتی بالینی(سال های اول و دوم) و بالینی (سالهای سوم و چهارم) تقسیم بندی می شود. در این دانشگاه از روش های آموزشی مانند سخنرانی ها، آموزش از طریق سمینار های عملی، آزمایشگاه ها، کارآموزی، درمان بالینی بیماران استفاده می شود. دانشجویان در سالهای اول و دوم  اکثر اوقات خود را در دانشگاه می گذرانند، اما در دوره های بالینی سالهای سوم و چهارم بیشتر وقت خود را در دانشکده دندانپزشکی بیماران تحت نظارت استادان صرف می نمایند.

دانشکده دندانپزشکی به ۵ رشته تقسیم شده است که شامل رشته های علوم، دهان و جراحی فک و صورت، اندودنتیکس، دندانپزشکی ترمیمی و پروتز دندانی، ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان است. آموزش دندانپزشکی از طریق جلسات جامع تعلیمی و بالینی ارائه می شود. تجربه و تخصص بالای کارکنان دانشگاهی برای فراهم آوردن دوره کارشناسی دندانپزشکی با مهارتهای لازم برای تمرین عمومی ترکیب شده است.

دیدن مطلب
ارزشیابی مدارک تحصیلی در چک

هزینه تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

هزینه تحصیل در سال برای دانش آموزان جدید پذیرفته شده در سال تحصیلی سال 2019 به شرح زیر است:

  • هزینه های دانشجویان شهروند سنگاپور  14،600
  • هزینه دانشجویان اقامت دائم سنگاپور 19،20
  • دانشجویان بین المللی 60،000
  • دانشجویان بین المللی با شرایط خدمات و برنامه کارشناسی ارشد 30،500

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور:

در لیست اخیر اعلامی از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سال ۲۰۱۸ تنها یک دانشگاه از کشور سنگاپور وجود دارد که همان دانشگاه ملی سنگاپور است.
National University of Singapore(NUS) که متقاضیان برای ورود به این دانشکده دندانپزشکی باید دارای شرایط زیر باشند:

  • دوره A (A LEVREL ) با نتایج H1 H2 : نمره H2 در رشته شیمی – نمره H2 در بیولوژی یا فیزیک – نمرات بالا در مقالات عمومی
  • دیپلم بین المللی مدرک کارشناسی (IB-International Baccalaureate) : سطح عالی HL در شیمی – سطح عالی HL در بیولوژی یا فیزیک – نمرات خوب انگلیسی
  • دانشجویان بین المللی : دیپلم 12 ساله یا سطح پیشرفته در شیمی- سطح پیشرفته در بیولوژی یا فیزیک – نمرات خوب انگلیسی

متقاضیان برای شرکت در مصاحبه های چندگانه و تست مهارت های دستی بر اساس نتایج A-Level، Diploma و یا نتایج دبیرستان خود شرکت خواهند کرد. متقاضیان انتخاب شده برای پذیرش در دندانپزشکی براساس عملکرد آنها در مصاحبه های چندگانه و تست مهارت دستکاری انتخاب می شوند.

متقاضیان پذیرفته شده در دوره دندانپزشکی در دانشگاه ملی سنگاپور می بایست به دولت سنگاپور پس از پایان تحصیل خدمت نمایند. دوره بدین شرح می باشد: تبعه سنگاپور 4 سال و سایر افراد 5 سال. دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران، دانشگاه ملی سنگاپور را به عنوان دانشگاه معتبر قبول دارد.

دیدن مطلب
دانشگاه های رایگان اتریش

اعتبار مدرک دندانپزشکی اخذ شده در دانشگاه های سنگاپور در ایران و خارج از ایران:

اگر منظور از اعتبارسنجی مدرک دانشگاه های سنگاپور ٬ اعتبار این مدارک در ایران باشد باید به لیست وزارت بهداشت مراجعه کرد. این لیست معمولا در ابتدای هر سال به وسیله ی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  اعلام می شود. در این لیست تمام دانشگاه های کشور های مختلف جهان که از نظر وزارت بهداشت ایران مورد تایید هستند اعلام می شود. اگر دانشگاهی که شما مدرک خود را از آن اخذ کرده اید در این لیست وجود داشته باشد٬ مدرک شما در ایران دارای اعتبار است و شما با در دست داشتن این مدرک می توانید مهر نظام پزشکی دریافت کرده و در ایران به کار و یا ادامه ی تحصیل بپردازید.

البته نام دانشگاه شما می بایست در سالی که وارد آن دانشگاه شده اید در لیست همان سال وجود داشته باشد. به طور مثال اگر شما امسال وارد یک دانشگاه شوید که در لیست وزارت بهداشت وجود داشته باشد اما سال آینده این دانشگاه از لیست حذف شود ٬ برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد و مدرک شما همچنان مورد تایید وزارت بهداشت ایران خواهد بود چرا که سال ورودی شما در این خصوص مهم است.
اگر بخواهیم اعتبار مدرک پزشکی اخذ شده در دانشگاه های سنگاپور را در جهان بررسی کنیم باید به رده بندی دانشگاه های جهان مراجعه نماییم. معتبر ترین  رده بندی های جهان توسط  سه موسسه ی qs ٬ تایمز و شانگهای انجام میگیرد و این موسسات هر ساله لیستی از رده بندی دانشگاه های مختلف جهان را ارایه می کنند.

دیدن مطلب
دانشگاههای برتر مهندسی کامپیوتر در آلمان

رتبه بندی دانشگاه های کشور سنگاپور در جهان به نقل از موسسه QS

Nanyang Technological University
رتبه ی یازدهم در بین دانشگاه های  جهان

National University of Singapore
رتبه ی پانزدهم در بین دانشگاه های جهان

Singapore Management University

رتبه ی چهارصد و پنجاه  در بین دانشگاه های جهان

 

در انتها خاطر نشان می شود که قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت حتما با موسسات حقوقی معتبر سراسر کشور تماس گرفته و از تجربه و راهنمایی وکلای مجرب در این موسسات بهره مند شوید تا بهترین شرایط مهاجرت تحصیلی را با توجه به رزومه شما به شما ارائه کنند. در صورت تمایل به مهاجرت به سنگاپور و اخذ مشاوره با موسسه نوباوران تماس حاصل بفرمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.