1.5/5 - (2 امتیاز)

تحصیل دکترا در سنگاپور

  •  تحصیل دکترا در سنگاپور در سال 2020
  • چگونگی شرایط مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل در سنگاپور
  • تحصیل دکترا در سنگاپور چگونه است؟
  • دریافت بورسیه تحصیلی دکترا در سنگاپورچگونه است؟

یکی از راه های مهاجرت به سنگاپور ، تحصیل در سنگاپور  در دوره دکترا می باشد. در چند سال اخیر تحصیل در سنگاپور در رشته های مختلف مورد توجه دانشجویان زیادی از سراسر جهان شده است. این کشور توانسته است با پیشرفت نظام آموزشی و تکنولوژی خود رقابت تنگاتنگی با کشورهای اروپایی و پیشرفته داشته باشد.

چرا دکتری خود را در سنگاپور بخوانیم؟

کشور سنگاپور  برای ایرانی‌ها، یک مقصد تحصیلی و تحقیقاتی برون‌مرزی فوق‌العاده خوب است زیرا این کشور اسلام را به عنوان سومین مذهب رسمی خود پذیرفته اند و با چندمیلیون جمعیت توانسته اند به اندازه چندین کشور اروپایی، تجهیزات، تولید و صادرات علمی داشته باشند.

مانند تمام دوره های تحصیل در خارج از کشور، شما می توانید با دانشجو شدن در مقطع در سنگاپور دیدگاه ها و مهارت های جدیدی را کسب کنید.و بتوانید از تعاملات اجتماعی و فرهنگی جدید بهره لازم را ببرید. دوره های تحصیلات تکمیلی در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود.

سنگاپور دارای مراکز تحقیقیاتی عالی است که دارای دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی برتر، یک جامعه پژوهشی بین المللی و همچنین دارای آموزش و پرورش در سطح جهانی است. فرصت های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است و همچنین فرصت های کار در سنگاپور پس از فارغ التحصیلی بسیار زیاد است.

هزینه ها و اسکولارشیپ

کشور سنگاپور هزینه های نسبتا بالایی نسبت به کشورهای دیگر در آسیا دارد. سنگاپور در مقایسه با شهریه دانشگاه های بین المللی نسبتاً ارزان است. بیش از نیمی از دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به سنگاپور می آیند می توانند از کمک هزینه  مالی استفاده کنند.

دیدن مطلب
تحصیلات تکمیلی در ایتالیا

 هزینه های تحصیلات دکترا شامل چندین جزء است:

هزینه درخواست به مبلغ $ 20-40 (همه دانشگاه ها این هزینه را نمی پردازند)

هزینه تحصیلی در حدود 55 دلار سنگاپور (فقط یک بار)

هزینه تحصیلات تکمیلی در سال 22،000-30،000  دلار سنگاپور. برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری متغیر و کمی بالاتر است.

هزینه خدمات (در سال):  20-30 دلار سنگاپور.

هزینه های کامپیوتر (در سال):  15-25 دلار سنگاپور

بیمه درمانی (در سال): بسته به نوع موسسه و طرح دارد.

 

کمک هزینه تحصیلی دکترا و کمک مالی

کمک های مالی برای در خصوص تحصیل دکترا در سنگاپور: دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز در قالب بورس تحصیلی از دانشگاه ها و سازمان های خارجی در دسترس است.

همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دارای معیارهای واجد شرایط هستند، بسیار رقابتی هستند و معمولا بر اساس تعالی دانشگاهی اعطا می شوند. بورس تحصیلی اغلب هزینه های تحصیلی و همچنین هزینه های تحقیقاتی را پوشش می دهد. که عبارتند از:

کمک هزینه تحصیلی NUS برای فارغ التحصیلان مستقل برای تحقیقاتی که منجر به تحصیلات عالی در دانشگاه می شود، اعطا می شود.

بورس تحصیلی آسیا آن (برای اتباع آسیا ای از جمله برونئی، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام.

بورس تحصیلی A * STAR : برای سنگاپورها، ساکنان ساکن سنگاپور و شهروندان آسیایی

جایزه پژوهشی دکتری DSO تنها برای شهروندان سنگاپور

جایزه فوق لیسانس بین المللی سنگاپور (SINGA) در ارتباط با A * STAR، NUS و NTU

چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی SIGNA

 دریافت بورسیه تحصیلی خوب یکی از بهترین روش ها برای تحصیل است.موسسه Agency for Science, Technology and Research  یک موسسه تحقیقاتی است که بورس های مختلفی برای حمایت دانشجویان با استعداد تهیه کرده که از میان آنها بورس Singa   برای دانشجویان ایرانی مناسب تر است.

SIGNA در واقع جایزه ای است که به دانشجویان کشورهای مختلف در صورت داشتن شرایط ویژه مانند نتایج عالی درسی در دوره های لیسانس و یا فوق لیسانس، علاقه مند به تحقیق برای کسب مدرک دکترا (Phd) در حوزه های علمی و مهندسی در دانشگاه های سنگاپور و دارای موفقیت های علمی بالا اعطا می شود.

دیدن مطلب
تحصیل در لهستان

تنها در صورتی میتوان از این بورس استفاده کرد که  شهروند کشور سنگاپور نبود و یا در این کشور اقامت نداشته یا قبلا در یکی از دانشگاه های سنگاپور تحصیل نکرده باشد.

در واقع SINGA برای دانشجویانی است که برای اولین بار قصد تحصیل در سنگاپور را دارند.

 مواردی پوشش دهنده ی این بورس که تاکنون دانشجویان زیادی موفق به دریافت این بورس شده اند:

  • پرداخت تمام شهریه دانشگاهی
  • پرداخت ماهیانه ۲۲۰۰ دلار سنگاپور، که بعد از گذراندن امتحانات افزایش یابد.
  • پرداخت کمک هزینه ۱۲۰۰ دلار سنگاپور فقط برای یک بار در طول مقطع تحصیلی
  • پرداخت ۱۴۰۰ دلار سنگاپور فقط یک بار برای هزینه هواپیما

کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه ها برای تحصیل دکترا در سنگاپور

این کشور به شکل های دیگر کمک تحصیلی در مقطع دکترا می دهد که به صورت وام تحصیلی،و یا پرداخت حقوق به صورت دانشجوی نیمه وقت در مقطع کارشناسی ارشد یا دانشجوی محصل کمک های مالی می دهد. اگر قصد کار نیمه وقت در موسسه خود یا خارج دارید، مطمئن شوید که ویزای شما اجازه انجام کار پرداخت شده را دارد و دانشگاهی را که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارید مقرراتی خلاف برنامه ی شما ندارد.

 

درخواست و پذیرش برای تحصیل دکترا در سنگاپور

برای تحصیل دکترا در سنگاپور  و تصمیم گیری در مورد پذیرش توسط دانشکده / مدرسه برای اینکه ببتوانید  به عنوان یک دانشجوی بین المللی به تحصیل  بپردازید باید مستقیما از دانشگاه مورد درخواست خود پذیرش بگیرید.

پس در اولین مرحله مراجعه به وبسایت دانشگاه ها خواهد بود تا آخرین مهلت ثبت نام، روند پذیرش و هر نوع اطلاعات دیگری را به دست آورید و در صورت هر گونه سوال با دفتر بین المللی دانشگاه مربوطه تماس بگیرید. ارزیابی بر اساس رتبه تحصیلی، توصیه نامه، نمرات آزمون استاندارد شده و تجربه کاری مرتبط انجام می شود. و همچنین علاقه اساتید مربوط به اهمیت و آمادگی موضوع تحقیق دانشجو.

دوره  دکترا در سنگاپور به طور معمول حدود 4 سال با حداقل 2 سال و حداکثر 5 سال تمام وقت طول می کشد. می توان بصورت پاره وقت و تمام وقت برای مطالعات دکترا تحصیل کرد. در ماه های اوت و ژانویه دانشجو می پذیرند، هر بار یک مهلت مشخصی برای درخواست دارند.

دیدن مطلب
دانشگاه های رایگان کانادا 2019

شرایط ورود برای تحصیل دکترا در سنگاپور

پذیرش در Ph.D. به طور کلی مستلزم یکرزومه قوی مدرک خوب با معدل بالا و اثبات توان مندی شما به عنوان دانشجوی فعال و با دانش برای تحصیل در رشته ای که اپلای می کنید، اهمیت بسیار زیادی دارد.

توان مندی شما باید ثابت شود  و تنها نمی توان به رزومه اکتفا کرد. احراز صلاحیت شما با ارائه مقالات علمی و تحقیقات انجام شده شما صورت می گیرد. تجربه برخی از دانشجویان پذیرفته شده ایران در دانشگاه های سنگاپور نشان می دهد که در فرآیند نهایی پذیرش  دانشجو، اساتید سنگاپوری چند ماهی را با دانشجو بر سر موضوعی به مطالعه و کار مشترک از راه دور می پردازند.

تا توانایی دانشجو برای استاد محرز شود. داوطلبان باید آمادگی برای تحصیلات تکمیلی را از طریق امتحان ورودی خاص (مثلا موضوع GRE، GMAT، GATE) و / یا آزمون پذیرش یا مصاحبه ای را انجام دهند. دستیابی به حداقل الزامات ورودی به به تنهایی تضمین کننده ی پذیرش نیست، زیرا تعداد متقاضیان زیاد است.

الزامات زبان

پذیرش بر اساس ارائه مهارت زبان انگلیسی در قالب TOEFL / IELTS . آزمون زبان انگلیسی مالزی نیز گاهی اوقات نیز پذیرفته شده است.

در این مقاله موارد مهم و ضروری در باب تحصیل دکترا در سنگاپور را برای شما عزیزان بازگو کردیم. امیدواریم که بتوانید با دید باز راه خود را پیش بگیرید و به موفقیت برسید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.