تحصیل دکترا در نروژ

نروژ در زمینه تحصیلات تکمیلی بهترین گزینه است بخصوص برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا. نروژ یک کشور صنعتی و آینده نگر در زمینه تولید علم است که تعداد بیشماری از تجار ، گردشگران و دانشجویان را به خود جذب می کند. کسانی که دکتری خود را در نروژ انتخاب می کنند می توانند ازبرنامه هایی که دانشگاه های این کشور ارائه می دهند استفاده کنند.

برنامه های دکترا در نروژ با امکانات پیشرفته و با کیفیت عالی است. دانش آموزانی که در مقطع دکترا در نروژ تحصیل می کنند ، یک برنامه درسی چالش برانگیز را تجربه می کنند که معمولاً شامل دوره های درسی و تحقیق است ، در حالی که برخی نیز ممکن است به تدریس یا مسئولیت های دیگری نیاز داشته باشند. فارغ التحصیلان دوره دکترا در نروژ پایان نامه دکترا را بر اساس تحقیق در یک منطقه تخصصی به اتمام می رسانند و باید مهارت های لازم برای تفکر مستقل ، انتقادی ، تحلیل و انجام تحقیقات با کیفیت را داشته باشند.

در اینجا تمرکز بر روی برنامه های دکتری علوم و فنون است ، هرچند که این موارد اغلب با پیچیدگی علوم اجتماعی جذاب انجام می شود. مهمتر از همه،  برنامه های دکترا نیز معمولاً بدون شهریه و با حقوق معقول و با مشارکت کامل به عنوان نوعی محقق / عضو هیئت علمی دانشگاه انجام می شود.

چگونه می توان برای پذیرش دکترا در نروژ اقدام کرد؟

پذیرش مستلزم آن است که تحصیلات کارشناسی ارشد را به طور معمول حداقل پنج سال به پایان رسانده باشید. بودجه کامل نیز لازم است. الزامات باقیمانده بین دانشکده ها ، رشته های دانشگاهی و جای خالی مخصوص کارشناسی ارشد تحقیق دکتری متفاوت است.

دیدن مطلب
بهترین دانشگاه های نروژ

به طور کلی ، دو راه برای تأمین بودجه آموزش دکتری شما وجود دارد. در مرحله اول ، می توانید در UiB بورس تحصیلی دکترا را درخواست نمایید و دریافت کنید. بورس های تحصیلی در وب سایت Jobb Norge اعلام می شوند . همچنین می توانید از طریق یک شرکت خصوصی یا یک موسسه دولتی کمک هزینه تحصیلی یا انواع دیگری از بودجه دریافت کنید.

در برخی دانشکده ها به عنوان عضو پژوهش استخدام می شوید و در یک فرآیند واحد در برنامه دکتری پذیرفته می شوید. توضیحات پروژه و مستندات آموزشی شما اسناد اساسی در این فرایند خواهد بود. در سایر دانشکده ها ، جذب بورسیه و پذیرش در دوره دکترا تا حدودی از هم جدا می شوند. دانشکده مربوط به رشته دانشگاهی شما می تواند در صورت درخواست ، جزئیات مربوطه را به شما اطلاع دهد.

اگر بودجه و کارفرمای خارجی UiB داشته باشید ، در همه موارد باید در یک فرایند جداگانه درخواست پذیرش در دوره دکترا را بدهید. اگر این مسئله در مورد شما صدق می کند ، لطفاً با دانشکده مربوطه تماس بگیرید.

دکتری (همچنین دکترا ، دکتر فلسفه) بالاترین مدرک تحصیلات تکمیلی است که می توان در دانشگاهها به آن دست یافت. افرادی که دارای مدرک دکترا هستند ، معمولاً مجاز به داشتن مقام تدریس در دانشگاه هستند.

دکتری یک دوره دکتری یا دکتری پژوهشی علمی با مدت معمول سه تا پنج سال است. دکتر فلسفه با وجود نام آن ، محدود به مطالعات مرتبط با فلسفه نیست ، بلکه در اکثر رشته ها اعطا می شود. نام رشته معمولاً با عنوان “in” به عنوان پیوست می شود (به عنوان مثال دکتری اقتصاد).

به طور معمول ، یک دکتری مدرک تحصیلی بعد از اتمام برنامه کارشناسی ارشد دنبال می شود. با این وجود ، در برخی موارد پیگیری مقطع دکتری پس از دستیابی به مدرک لیسانس امکان پذیر است. در انگلستان ، دکتری کاندیداها معمولاً ابتدا در دوره کارشناسی ارشد فلسفه (M.Phil.) ثبت نام می کنند.

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در نروژ

بعد از مدت كوتاهی به طور معمول یك سال ، سرپرست تصمیم می گیرد كه در مقطع دكترا قبول شود.

سازمان ملل متحد مرتباً نروژ را به عنوان بالاترین سطح زندگی در جهان مبتنی بر میزان متوسط ​​تحصیلات و درآمد ، همراه با طول عمر مورد انتظار ، در رده های بعدی قرار می دهد.

 رعایت کنید. علاوه بر این ، دانشکده باید در زمینه موضوع مربوطه ، از ظرفیت نظارت موجود برخوردار باشد.

 • بالاترین سطح تحصیلات در نروژ.
 • مدرک کارشناسی ارشد لازم است ( درباره ساختار مدرک دانشگاه اسلو بیشتر بخوانید ).
 • بودجه کافی برای کل دوره تحصیلی مورد نیاز است
 • مدت زمان تحصیل تمام وقت سه ساله تعیین شده است
 • کار تحقیقاتی مستقل (پایان نامه دکتری) با مدت تصویب شده 2.5 سال.
 • مؤلفه آموزشی به ارزش 30 اعتبار.

ضوابط پذیرش

تحصیلات

برای واجد شرایط بودن برای پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه اسلو ، باید مدرک دانشگاهی پنج ساله مربوطه را با معدل خوب و یا مدارک معادل معتبر مورد تأیید دانشکده داشته باشید. دانشکده ها ممکن است شرایط لازم برای تحصیلات را تحمیل کنند.

منابع مالی

برای کل پذیرش باید بودجه کافی برای کل دوره تحصیل (یعنی سه سال تحصیل تمام وقت) داشته باشید. متداول ترین نوع بودجه ، اشتغال به عنوان همکار تحقیقاتی دکترا است. داوطلبان دکتری در نروژ وضعیت دانشجویی ندارند. بنابراین شما حق حمایت از صندوق وام آموزشی دولتی نروژ و یا به طور منظم اسکان دانشجویی را ندارید.

بورس های پژوهشی دکترا

بورس تحصیلی دکترا شامل اشتغال موقت در یکی از واحدهای دانشگاه می باشد. بورس های پژوهشی دکترا معمولاً به مدت سه سال بدون کار اجباری یا چهار سال با کار اجباری (معمولاً تدریس) اعطا می شود. بورس های پژوهشی دکترا مربوط به یک موضوع ، حوزه موضوع ، یک پروژه یا واحد است و توسط دانشکده ، بخش ، موزه یا مرکز مربوطه اعلام می شود.

دیدن مطلب
ویزای شینگن نروژ

بودجه خارجی

همچنین امکان پذیرش با سایر بودجه نیز وجود دارد. دانشکده ها ممکن است الزامات مربوط به عضویت در یک جامعه دانشگاهی ، موسسه یا مشابه و برای پوشش سرمایه در گردش ضروری را تعیین کنند. اگر بودجه خارجی دارید ، باید بتوانید بودجه کامل برای کل دوره تحصیلی را مستند کنید.

این بودجه باید هزینه های زندگی و سرمایه در گردش ضروری را تأمین کند. داوطلبان دکترا در نروژ وضعیت دانشجویی ندارند و شهریه آن نیز وجود ندارد. شما حق ندارید از صندوق وام آموزشی دولتی نروژ یا از اسکان منظم دانشجویی پشتیبانی کنید.

بودجه باید شما را قادر سازد که زمان کافی را برای پروژه دکترا صرف کنید تا در مدت مقرر در قرارداد تکمیل شوید. برنامه پیشنهادی کمتر از 50 درصد برنامه پیشرفت عادی پذیرفته نخواهد شد. بعضی از دانشکده ها شرایط پیشرفت سخت تری دارند.

برنامه های دکترا و نحوه استفاده

در دانشگاه اسلو هشت دانشکده وجود دارد که هر کدام برنامه دکترا خود را دارند. هر برنامه قوانین و دستورالعمل های خاص خود را دارد ، مانند ارتباط با الزامات پایان نامه و ترکیب مؤلفه آموزشی. قبل از درخواست باید با دستورالعمل های برنامه مربوط آشنا شوید. تقاضانامه ها باید به دانشکده ای که می خواهید برای پذیرش دریافت کنید ، ارسال شود.

در توضیحات برنامه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد دانشکده ها کسب کنید:

 • دکتری علوم انسانی
 • دکترای دانشکده حقوق
 • دکترای پزشکی و علوم بهداشتی
 • دکترای دانشکده دندانپزشکی
 • دکترای دانشکده ریاضی و علوم طبیعی
 • دکترای علوم اجتماعی
 • دکترای دانشکده الهیات
 • دکترای دانشکده علوم تربیت

تحصیل در نروژ

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *