تحصیل رایگان در روسیه

روسیه از محدود کشورهایی است که اجازه می دهد افراد خارجی به صورت رایگان در کشورش مشغول به تحصیل شوند. طبق شرایط تحصیل  در روسیه مشخص شده است که سهمیه های اختصاص یافته تنها برای دوره های کارشناسی ارشد نیست و برای دوره های دیگر نیز ارائه می شود.

در روسیه پذیرش تحصیلی کمی متفاوت تر است. شخص بر حسب علاقه‌مندی خود برای ورود به یک دانشگاه اعلام آمادگی می‌کند. چنانچه مایل به استفاده از حمایت دولتی و تحصیل رایگان باشد، در امتحان ورودی دانشگاه مذکور برای رشته مورد علاقه با دیگر متقاضیان به رقابت می‌پردازد.

با کسب نمره قبولی، به صورت رایگان تحصیلات خود را آغاز کرده و ماهانه مبلغ 1000 روبل معادل 50000 هزار تومان برای لیسانس و فوق لیسانس و 1500 روبل معادل 70000 تومان برای دوره دکتری از دولت دریافت می‌کند. چنانچه دانشجو نمره قبولی نیاورد، با هزینه شخصی خود میتواند به تحصیل بپردازد که متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است. در مسیر تحصیل رایگان در روسیه شش دانشگاه دارای رتبه بالاتری هستند افرادی که در آزمون پذیرفته شدند می توانند به صورت مستقیم درخواست تحصیل  در روسیه را به یکی از شش دانشگاه ارسال نمایند. دقت کنید که اگر درخواست از سوی هر ۶ دانشگاه رد شد، دولت روسیه شما را در لیست دانشگاه های دیگر قرار می دهد. 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل رایگان در روسیه

  • دانشجو باید مسلط به زبان روسی باشد و ارائه مدرک زبان روسی الزامی است.
  • اولویت تحصیل رایگان در روسیه با دانشجویانی است که توانسته اند یک دوره تحصیلی را در روسیه بگذرانده و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام به اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی در روسیه نمایند.
  • ارائه مدارک تحصیلی و ترجمه به زبان روسی.
  • ارائه رزومه شامل مقالات بین المللی،چاپ کتاب، اختراع…. به همراه  ریز نمرات درسی.
  • ارائه گواهی سلامت در هنگام ارسال درخواست الزامی است.
  • نوشتن نامه انگیزه به زبان روسی.
  • چنانچه مدارک ارسالی ناقص باشد ، بدون اطلاع قبلی به دانشجو، نام او از لیست متقاضیان تحصیل در روسیه حذف میشود.
  • متقاضیان تحصیل در دوره پیش نیاز یا پادفک، بورسیه تعلق نمیگیرد. 
دیدن مطلب
دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس

نکته*: افرادی که از طریق تحصیل رایگان در روسیه وارد این کشور شده اند می توانند به سایر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا سفر کنند، این افراد از ویزای چندگانه استفاده کرده و اجازه دارند که والدین خود را نیز با خود همراه سازند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  تحصیل در روسیه می توانید با کارشناسان موسسه نوباوران  تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *