تحصیل رایگان در سوئد

تحصیل رایگان در سوئد

تحصیل رایگان در سوئد :

آنچه باید بدانید :
اگر به مکانهای مناسب نگاه کنید متوجه می شوید که تحصیل در خارج از کشور می تواند بسیار آسان باشد و در بعضی موارد حتی رایگان! متأسفانه ، هر دانشجویی نمی تواند به طور رایگان در سوئد تحصیل کند ، اما در این مقاله خواهید فهمید که آیا تحصیل رایگان در سوئد برای شما امکان پذیر است یا اینکه باید شهریه پرداخت کنید.

چه کسی می تواند از بورسیه تحصیلی سوئد استفاده کند؟

اگر گذرنامه ای از کشور های EU / EEA یا سوئیس دارید ، واجد شرایط تحصیل رایگان در سوئد هستید. اگر شما صاحب گذرنامه از هر کشور دیگری هستید ، متأسفانه باید شهریه پرداخت کنید. دولت سوئد دریافت شهریه دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس را از ترم پاییز 2011 شروع کرد. این باعث شد سوئد به یکی از  مقاصد گران اروپا برای دانشجویان بین المللی تبدیل شود.

امروزه هزینه های شهریه از 80،000 SEK (حدود 8000 یورو) در سال تا 190،000 SEK (حدود 19،000 یورو) در سال بر اساس برنامه ای که در آن تحصیل می کنید و دانشگاهی که مایل به شرکت در آن هستید رسده است. هزینه دوره های لیسانس به طور کلی بسیار پایین تر از برنامه متوسط ​​کارشناسی ارشد است.

دیدن مطلب
بهترین دانشگاه های سوئد

اگرچه ممکن است برای بعضی از افراد هزینه ها سنگین باشد ، اما دانشجویانی که برای تحصیل به سوئد می آیند ، تحصیلاتشان را با کیفیت بالایی به پایان می رسانند و پس از فارغ التحصیلی ، درهای جهان را برای فرصت های شغلی هیجان انگیز باز می کند.

بورسیه تحصیلی سوئد

چگونه می توانم برای تحصیل در سوئد بورسیه دریافت کنم؟

روش های مختلفی وجود دارد که دانشجویان می توانند بورس تحصیلی را برای تحصیل در سوئد دریافت کنند. موقعیت تحصیل در سوئد ممکن است درست با فرصت های تحصیلی متعدد در مقابل شما باشد. انستیتوی سوئد (SI) انواع زیادی از بورسیه های تحصیلی را که براساس موضوعی که می خواهید تحصیل کنید و همچنین ملیت شما ارائه می شود ، لیست می کند.

بورسیه تحصیلی سوئد

آیا من در آسیا ، آفریقا یا جاهای دیگر خارج از اروپا هستم ، می توانم تحصیل رایگان در سوئد داشته باشم؟

بله،میتونی! اگرچه احتمالاً مجبور به پرداخت شهریه برای برنامه های کامل هستید ، اما راهی برای جلوگیری از شهریه وجود دارد: اگر در مدرسه ای پذیرفته شده اید که دانشگاه شریک دانشگاه های سوئد باشد ، می توانید در خارج از کشور در تحصیل آنها شرکت کنید. برنامه ها. به عنوان مثال ، دانشگاه لوند بیش از 600 دانشگاه شریک در 70 کشور جهان دارد. اگر قبلاً در یکی از این دانشگاه ها تحصیل کرده اید و مایل به تحصیل در سوئد هستید ، با دفتر بین المللی در دانشگاه خود تماس بگیرید!

بورسیه تحصیلی سوئد

هزینه زندگی در سوئد چقدر گران است؟

هزینه زندگی در سوئد بسته به محل زندگی شما متفاوت است. اگر در یکی از مدارس پایتخت کشور ، استکهلم تحصیل می کنید، شما باید آماده باشید تا هزینه بیشتری بپردازید تا اینکه در شهری کوچکتر مانند بورس تحصیل می کنید. در سراسر کشور ، هزینه های ماهانه به طور متوسط ​​در حدود 8000 SEK (800 یورو) است. سخت ترین قسمت تحصیل در یکی از شهرهای بزرگ ، یافتن مسکن است.

دیدن مطلب
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد

در برخی از شهرهای بزرگ ، گزینه های مسکن دانشجویی کافی وجود ندارد. با این حال ، وب سایت هایی در دسترس است که در آن افراد حاضر هستند خانه ها و آپارتمان های خود را باز کنند تا با سایر دانش آموزان در همان شهر به اشتراک بگذارند.

اگر می خواهید در هنگام تحصیل در دانشگاه سوئد پس انداز کنید ، پیدا کردن این فرصت ها بسیار مهم است. هنگام درخواست برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد در سوئد ، باید به مقامات مهاجرت ثابت کنید که در زمانی که در این کشور زندگی می کنید قادر خواهید بود خود را با موفقیت تأمین مالی کنید.

بورسیه تحصیلی سوئد

برقراری ارتباط با افراد محلی چقدر آسان است؟

کودکان در سوئد یادگیری زبان انگلیسی را در سنین بسیار جوانی شروع می کنند ، در برخی از شهرها تا 7 سالگی. و تمام فیلم ها و نمایش های خارجی به زبان اصلی خود با زیر نویس های سوئدی نشان داده می شوند ، به این معنی که سوئدی ها هر روز در معرض زبان انگلیسی قرار می گیرند. به همین دلیل ، تقریباً هر کسی که با آنها روبرو شوید ، قادر به صحبت به زبان انگلیسی خواهید بود.

با این حال ، اگر مایل هستید که به طور کامل در جامعه شرکت کنید ، توصیه می شود در صورت امکان دوره های سوئدی را نیز طی کنید. اگر در مدت تحصیل اقامت خود را کسب کرده باشید می توانید در این دوره ها به صورت رایگان تحصیل کنید

بورسیه تحصیلی سوئد

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد