تحصیل پزشکی در اسپانیا

چرا تحصیل پزشکی در اسپانیا؟

تحصیل پزشکی در اسپانیا بدون شک فرصتی عالی است ، زیرا اسپانیا یکی از محبوب ترین مکان های اروپا است.

آب و هوای گرم آن و مردم خون گرم، به همراه ساحل طولانی و شگفت انگیز خود ، کوه های مرتفع برای پیاده روی ، غذاهای خوشمزه ، نوشیدنی خوب و موسیقی خوب تنها برخی از جاذبه های این کشور است.

شهرها مملو از تاریخ ، هیجان انگیز و به سادگی عالی هستند: خیابان های کوچک ، باریک و ساختمان های قدیمی جذاب ، معماری جالب و تضاد چشمگیر بین مدرنیته و سنت، آنها پویا هستند و می توانید از فرهنگ لذت ببرید.

بدیهی است در چنین کشور بزرگی بناهای حیرت انگیز برای تحسین وجود دارد.

برای تحصیل پزشکی در اسپانیا می توانید همه چیز را مطالعه کنید. مطالعات پزشکی بسیار خوب ساختار یافته و دانشگاه ها از امکانات خوبی برخوردار هستند. کادر آموزشی شامل متخصصان بسیار ماهر هستند.

در دانشگاه های پزشکی اسپانیا  شما را برای تبدیل شدن به یک پزشک عالی آماده می کند. شما در عین حال که از این کشور زیبا لذت می برید ، یک روش یادگیری فشرده و منظم را دنبال می کنید.

علاوه بر این ، شما نه تنها انگلیسی خود را بهبود خواهید بخشید ، بلکه دانش اسپانیایی شما نیز پس از تحصیل بهتر خواهد شد(این فرصت های شغلی بیشتری را در بازار کار اسپانیا و آمریکای لاتین به شما می دهد).

دیدن مطلب
ویزای دانشجویی اسپانیا

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا در مقایسه با کشورهای اروپایی کمی پایین تراست. این تفاوت عمدتا طبق دانشگاه ها و موسسات موجود در این کشور است ، با این حال باید توجه داشت که دانشگاه های اسپانیا هنگام تقاضای پذیرش هزینه هایی را دریافت می کنند.

این هزینه ها با دانشگاه دیگر متفاوت است ، اما مبلغ آن از 65 یورو بیشتر نیست.

با توجه به هزینه دانشگاه می توان گفت متوسط ​​هزینه های سه ماهه تقریباً 1000 یورو است و به چندین عامل بستگی دارد که مهمترین آنها دانشگاه مد نظر و شهری که در ان تحصیل میکنید.

دانشگاههای دولتی

مبلغ سالانه لازم برای گرفتن مدرک لیسانس بسته به میزان عمده ، بین 700 تا 1400 یورو متفاوت است. مبلغ سالانه لازم برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد بسته به مبلغ اصلی بین 1220 تا 1480 یورو متغیر است.

مبلغ سالانه مورد نیاز برای گرفتن مدرک دکترا بسته به نوع عمده ، بین 1350 تا 1500 یورو متغیر است.

دانشگاههای خصوصی

مبلغ سالانه لازم برای اخذ مدرک لیسانس بسته به رشته های تحصیلی بین 5000 تا 17000 یورو متغیر است. مبلغ سالانه مورد نیاز برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد بین 1320 تا 2150 یورو ، طبق مدارک تحصیلی ، متفاوت است.

مبلغ سالانه مورد نیاز برای اخذ مدرک دکترا بسته به رشته ها بین 1400 تا 2.500 یورو متفاوت است.

این مقدار مبالغ متفاوت است و به دانشگاه های اسپانیا بستگی به تخصص های مورد نظر دارد. شایان ذکر است که ترک تحصیل و بازگشت مجدد برای تکمیل آن باعث می شود که هزینه ها تقریباً دو برابر افزایش یابد.

دیدن مطلب
تحصیل در استرالیا-کارشناسی ارشد در استرالیا

به طور مشابه ، متوسط ​​هزینه کتاب های درسی برای افراد کمتر از یک هزار یورو در سال برای کلیه رشته ها است.

زبان در اسپانیا

بخش دوم موضوع در سیستم آموزش زبان تدریس در اسپانیا است. اسپانیا  دارای زبان های مختلفی است، اما زبان رسمی آن کاستلانو است.

زبان های ثانویه مانند کاتالان ، گالیسی و باسکری در برخی از مناطق کشور رایج است. اسپانیا نیز مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا دانشجویان را الزام به دریافت مدرک B2 برای پذیرش در دانشگاه های خود می کند.

این مدرک بدان معنی است که دارنده می تواند در مورد تخصص در زمینه تخصصی بحث و گفتگو کند ، و می تواند با مردمان اسپانیایی ارتباط برقرار کند. همچنین ، قادر به نوشتن متون واضح برای بسیاری از مباحث با امکان توضیح نقاط دیدگاه.

دانستن زبان کاستلانو یکی از مهمترین شرایط برای موفقیت و قبولی در اکثر دانشگاه های اسپانیا است.

با این وجود ، برخی دانشگاه ها به عنوان مدرسه تجارت جهانی واقع در بارسلونا برنامه های تدریس به زبان انگلیسی را ارائه می دهند.

GBS یک دانشگاه خصوصی است که در دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد را برای دانشجویان برگزار میکند.

دانشگاه ماربلا در جنوب اسپانیا برخی از برنامه های درسی را به زبان انگلیسی مانند روزنامه نگاری ، بهداشت ، گردشگری ، مدیریت تجارت و غیره آموزش می دهد.

بهترین دانشگاه های اسپانیا

تحصیل در وین

فرهنگ ایتالیا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
هزینه های تحصیل در اسپانیا