تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی سوئد در یک نگاه

کشور سوئد در شمال اروپا واقع شده و ششمین کشور بزرگ اروپا است. سوئد دارای کیفیت زندگی بالا،بهداشت،امنیت،رفاه و شرایط مناسب برای تحصیل است سوئد به دلیل پیشرفت زیاد در آموزش خود و آزاد گذاشتن حق انتخاب تحصیل به زبان انگلیسی برای کلیه دانشجویان و همچنین رتبه تحصیل در سوئد در بین بقیه کشور ها دارای رتبه بسیار بالایی است.

دانشگاه های سوئد سالانه دانشجوهای زیادی در رشته های دندانپزشکی و پزشکی پذیرش میکند و تعدادی از دانشگاه های کشور سوئد مورد تایید وزارت علوم ایران است .سوئد برای رفاه حال دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی که جزء بیشترین داوطلبان است تحصیل به زبان انگلیسی را در کنار زبان سوئدی قرار داده است.

بخاطر همین داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر برای پذیرش نیاز است. لازم به ذکر است که بدانید اگر زبان انگلیسی خوبی ندارید قبل از شروع دروس اصلی از کلاس های مقدماتی زبان استفاده خواهید کرد.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

زبان ادامه تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در سوئد بیشتر سوئدی است.البته بعضی از رشته ها هم به زبان انگلیسی تدریس میشود که با توجه به محدود بود این رشته ها فرصت گرفتن پذیرش برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کم است.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در سوئد

دانشجویان نیازمند به داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 یا 7 و یا تافل هستند که نمره آزمون بسته به دانشگاه متفاوت است و از طرف دانشگاه گفته میشود.دانشگاه های مختلف دوره های یادگیری زبان سوئدی را برای دانشجوهای که مسلط به زبان سوئدی نیستند برگزار میکند و هزینه آن جدا از شهریه گرفته خواهد.

تحصیل پزشکی در سوئد

بیشتر دانشگاه های سوئدی براساس برنامه واحد و سازماندهی شده پیش میروند.به این صورت که داوطلب باید در دوره های دروسی از جمله فرآیند فیزیولوژیکی مواد و علوم پزشکی پایه مربوط با تخصص بالینی بر اساس نظام آموزشی تحصیل کند.

طول دوره پزشکی در کشور سوئد 5 سال است.دانشجو ها در این مدت زمان 5 ساله باید یک دوره 18 ماه کارآموزی اجباری را بگذرانند و این مدت کارآموزی در رشته پزشکی زیر نظر اداره کل آموزش عالیه کشور سوئد است.

در مدت کار آموزی به دانش پژوهان درس هایی را مربوط به جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری،پیشگیری و درمان مریضی ها داده میشود .توجه داشته باشید که رسیدن به این سطح لازم به کسب تخصص علمی در رشته تحصیلی خود و توان روبرو شدن با بیمار میباشد که با آموزش های درست توسط اساتید این مهارت را به دست خواهید آورد.

رشته پزشکی در سوئد یکی از طولانی ترین دوره های تحصیل پزشکی در سوئد است.این مدت زمان در رشته پزشکی سوئد 5 ساله و در طول یازده ترم میباشد که دانشجو باید این دوره ها را به صورت تمام وقت گذرانده و بعد از گرفتن نمرات قابل قبول مدرک پزشکی سوئد را دریافت خواهید کرد.

دیدن مطلب
تحصیل پرستاری در سوئد

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در سوئد در سال 2020

برای تحصیل پزشکی در سوئد در سال جاری داوطلب باید مدارک مورد نیاز زیر را تکمیل کرده تا بتواند موفق به گرفتن پذیرش و تحصیل پزشکی در این کشور شود.هر داوطلب برای گرفتن پذیرش تحصیلی خود در کشور سوئد باید مدارک خواسته شده توسط دانشگاه را ارائه کند.

مهم ترین این مدارک عبارت است از:

 • 1 ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 180روز تاریخ اعتبار
 • 2 ارائه کلیه ریز نمرات دوره دبیرستان به همراه پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده
 • 3 ارائه عکس پرسنلی به تعداد 3 عدد برای سفارت
 • 4 اسکن عکس برای ارسال اینترنتی جهت گرفتن پذیرش
 • 5 ارائه انگیزه نامه کامل
 • 6 ارائه فرم CV (معرفی نامه شخصی)
 • 7 ارائه توصیه نامه از اساتید معتبر برای پذیرش تحصیلی (الزامی نمی باشد صرفا شانس پذیرش را افزایش می دهد)

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد مانند بقیه کشور ها از مزایایی خوبی دارد که در زیر به طور مختصر به آن ها اشاره می کنیم :

 • 1 سطح بالای کیفیت زندگی در سوئد برای تمام شهروندان و دانشجویان
 • 2 نرخ پائین بیکاری برای شهروندان و دانشجویان (اجازه 20 ساعت کار ((مرتبط یا نامرتبط)) با رشته دانشجو در هفته)
 • 3 امکان گرفتن اقامت و تابعیت دانشجو بعد از اتمام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد
 • 4 کشف استعداد های دانشجویان برای آینده بهتر
 • 5 خوابگاه های بسیار مجهز
 • 6 تحصیل در دانشگاه های معتبر و برتر اروپا
 • 7 ثبات و امنیت بالای کشور سوئد

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
ویزای توریستی سوئد