تحصیل پزشکی فنلاند و دانشگاه های آن

اگر قصد  تحصیل پزشکی در فنلاند  را دارید باید بدانید که شما مستلزم به شرکت در آزمون پزشکی، و کسب نمره قبولی دارید. فارغ التحصیلان پزشکی پس از گذراندن 7سال دوره پزشکی میتوانند زیر نظر اساتید خود و پزشکان کار طبابت خود شروع کنند.

اگر داوطلبینی قصد دارند که دوره های تخصصی و فوق تخصصی خود را در فنلاند بگذرانند پیشنهاد میکنیم ابتدا دوره های عمومی خود را در کشورهای که ویزای تحصیلی راحت تری میدهند بگذرانند.

از جمله این کشورها جمهوری چک،اسلواکی و آلمان است.بعد از گذراندن دوره های عمومی با کسب نمره های قابل قبول میتوانند پذیرش دوره های تخصصی و فوق تخصصی فنلاند بگیرند.

دانشگاه هلسینکی

این دانشگاه برتر بهترین دانشگاه پزشکی در فنلاند است.این دانشگاه نمونه با داشتن 67000دانشحوی داخلی و خارجی، توانسه است تبدیل به بهترین دانشگاه پزشکی در فنلاند و جهان باشد.

پزشکان برتر زیادی با این دانشگاه تعامل میکنند .و از کنفرانس های علمی،لابراتوارها و امکانات آن بهره میبرند.این دانشگاه دانشکده های مختلفی از جمله دانشکده دندان پزشکی،داروسازی،پرستاری،دامپزشکی،علوم زیست و علوم پایه را دارد.

تحصیل پزشکی فنلاند و هزینه های تحصیل

یکی از سوالات مهمی که ذهن داوطلبین تحصیل پزشکی در فنلاند را مشغول میکند هزینه های تحصیل است.این هزینه ها متغیر هستند یعنی بستگی به دانشگاه و شهر اقامت شما دارد.اما میانگین چیزی حدود 7 تا25هزار یورو است.

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در فنلاند

تحصیل پزشکی در دانشگاه ها و کالج های خصوصی فنلاند

نحوه گرفتن پذیرش از کالج خصوصی که به زبان انگلیسی تدریس کنند به این صورت است که شما ابتدا باید مدرک آیتلس با حداقل نمره 6را داشته باشید.و مخارج دوره پیش پزشکی شما 12000تا 18000یورو است.


برای دریافت هزینه تحصیل در ایتالیا :

اگر زیر 22سال سن داشته باشید میتوانید پذیرش بگیرید.بعد از گرفتن وقت سفارت برای ویزای تحصیلی باید تمکن مالی خود و یا خانواده را که نشان دهنده توانایی پرداخت مخارج زندگی در فنلاند است را ارائه دهید.

و در صورت نهایی شدن ویزا باید شهریه کالج را پرداخت کنید.

تحصیل پزشکی در فنلاند در دانشگاه و کالج های دولتی

نحوه گرفتن پذیرش از کالج های دولتی مثل کالج های خصوصی است بطوری که شما باید رزومه و سن مناسب {16تا22} و مدرک زبان B1 فنلاندی داشته باشید تا بتوانید پذیرش این کالج ها را بگیرید.

بعد از گرفتن پذیرش و پرداخت شهریه وداشتن تمکن مالی و ارائه مدارک آن به سفارت فنلاند اقدام به گرفتن ویزا کنید.

اگر به مدت 1 سال در کالج های دولتی و خصوصی تحصیل کرده باشید باید بعد از گذراندن این دوره برای ورود به دانشگاه های رشته پزشکی باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید.

و در صورت گرفتن نمره قبولی، در رشته مورد نظر ادامه تحصیل دهید.

دانشگاه های برتر پزشکی فنلاند

بنیاد تحصیل پزشکی در فنلاند بر اساس کیفیت بالای آموزشی تشکیل شده است.

دانشگاه هلسینکی
دانشگاه تمپر
دانشگاه اولو
دانشگاه تورکو
دانشگاه ایسترن فنلاند

کمک هزینه تحصیل در فنلاند

یکی از فواید تحصیل در فنلاند کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی است.دانشگاه ها کمک هزینه ها مختلفی دارند.این امکان وجود دارد که دانشگاه کلیه مخارج تحصیل پزشکی شما را بدهد و یا بخشی از آن را.

دیدن مطلب
بهترین دانشگاه های فنلاند

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های فنلاند

همیشه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع لیسانس وجود ندارد.دانشجویان غیر اروپایی میتوانند با کسب نمرات و معدل بالا از پرداخت هزینه های دانشگاه معاف شوند و حتی کمک کمک هزینه های زندگی در یافت کنند.

دانشگاه های مورد تایید که بورسیه تحصیلی میدهند عبارتند از:

Aalto University
University of Turku
University of Oulu
University of Eastern Finland
University of JYVASKYLA
University of Tampere
Tampere University of Technology

تحصیل در فنلاند

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.