تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی در مجارستان 2020   به دانشجویان خود امکانات نسبتا خوبی را ارائه می دهد. در مجارستان میتوان به زبان های انگلیسی، آلمانی و مجاری تحصیل کرد. متقاضیان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارند.

  تحصیل پزشکی در مجارستان مضاعف بر این اقدام، با وجود  خود در کشور های اتحادیه شنگن این امکان را فراهم می سازد تا پس از اتمام تحصیل پزشکی در مجارستان برای ادامه تحصیل و کار با شرایط موجود وارد سایر کشور های حوزه شنگن شوند. ما در این مقاله قصد داریم تمام شرایط و مدارک مورد نیاز برای رسیدن به تحصیل پزشکی در مجارستان را شرح دهیم.

مجارستان یک کشور کوچک واقع در وسط قاره در اروپا مرکزی است.و می توان گفت یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است، زبان مادری مردمان این کشور مجاری می باشد، بر خلاف دیگر قسمت های اروپا تمام مجارها به یک زبان صحبت می کنند و بیش از 1100 سال است که این فرهنگ را دارند.

دیدن مطلب
پذیرش دانشگاههای جمهوری چک

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی با هزینه پایین در اروپا  را دارند مجارستان گزینه مناسبی است، و یکی از کشورهای پر متقاضی می باشد.

کشور مجارستان برای دانشجویانی که هدف ادامه تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه پایین در سطح اتحادیه اروپا را دارند بسیار مناسب و پرتقاضا در رشته پزشکی است.دانشجویان می بایست برای تحصیل پزشکی در مجارستان در دوره های مقدماتی پیش پزشکی(Pre-medical) در این کشور شرکت کنند.

دانشجویان تا زمانی که در حال تحصیل زبان همزمان به تحصیل دوره پیش پزشکی(Pre-medical) مشغولند، باید خود را برای رقابت در آزمون ورود به دانشگاه های مجارستان آماده سازند. سختی این آزمون بر اساس دانشگاه انتخابی شماست.

دانشجویان پس از طی کردن آزمون ورودی کتبی، و سپری نمودن آزمون شفاهی و در دست داشتن مدارک تحصیلی خود می توانند پذیرش خود را در رشته پزشکی از دانشگاه های برتر مجارستان دریافت نمایند. از آنجایی که کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپاست و در محدوده شینگن  قرار دارد این امکان را می دهد تا شما پس از سپری نمودن دوره پیش پزشکی(Pre-medical ) ، بتوانید شانس خود را برای سایر دانشگاه های حوزه شنگن مانند آلمان، هلند، اتریش، لهستان،..  محک بزنید.

دوره های پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان بدون در نظر گرفتن دوره پیش پزشکی یا دوره پری مدیکار 6 سال به طول می انجامد. 2سال اول آن تدریس دروس پزشکی عمومی است و از سال سوم آن آموزش به شکل تخصصی آغاز می گردد. برای گذراندن طرح خود دانشجویان سال آخری می بایست به مدت 37 هفته در بیمارستان های این کشور شیفت دهند و بدین ترتیب موفق به اخذ دریافت مدرک  M.D (معادل مدرک پزشکی در ایران) شوند.که معادل مدرک پزشکی شهریه دوره های پزشکی در مجارستان در دانشگاه های مختلف در سال تقریبا  ۱۶٫۰۰۰ $  الی ۲۰٫۰۰۰ $ دلار در سال است.

دیدن مطلب
هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان

مدرک پزشکی خود را چگونه از مجارستان دریافت نمایید؟

مدرک M.D یک برنامه پزشکی 6 ساله است  که توسط دانشگاه های برتر کشور  مجارستان ارائه می شود. این مدرک به 10 ترم به همراه یک  دوره کارآموزی دوره ای تقسیم می شود.دانشجویان گرچه زبان آموزش انگلیسی  را دارا هستند ولی می بایست زبان مجارستانی را هم بدانند زیرا برای حضور در بیمارستان ها و ارتباط برقرار کردن با مریضان ضروری می شود.

ساختار مدرک پزشکی

سر فصل های مورد مطالعه در دوره های MD در سال های اول و دوم که مباحث نظری را پوشش می دهد:

بیوفیزیک، شیمی پزشکی، آناتومی، روانشناسی پزشکی

سر فصل های مورد مطالعه در دوره های MD در سال  سوم که بر پایه پزشک داخلی و جراح که عموما عملی هستند ، می باشد. دوره های آموزشی عبارتند از:

پزشکی داخلی، آسیب شناسی و ایمونولوژی، تکنیک های جراحی پایه

سال های 4 و 5 دوره های M.D شامل مطالعه و آموزش در شیوه های بالینی و آموزش در فارماکولوژی است. ششمین سال برنامه برای امتحانات و طرح نهایی برنامه ریزی شده است.. امتحانات نهایی شامل طب داخلی، طب اطفال ، جراحی، زنان و زایمان، زنان، مغز و اعصاب و روانپزشکی است.

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی در مجارستان

  • تکمیل آزمون ورودی دانشگاه
  • فرم درخواست تکمیل شده(فرم اپلیکیشن)
  • دیپلم دبیرستان یا کالج و رونوشت (رونوشت باید به طور رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود)
  • برای یک اپلیکیشن  کامل، دانش جوی آینده نگر  باید موارد زیر را نیز ارسال کنند:
  • گزارش واکسیناسيون در مورد هپاتیت B، رز راش (Rubeola)، صرع (پاراتیت اپیدمی) و سرخک (Morbilli)
  • بیانیه مالی  از تمکن مالی خود برای هزینه های تحصیل و زندگی حداقل برای یک سال اول
  • CV کوتاه به زبان انگلیسی
  • اسکن کلیه صفحات گذرنامه شما
  • عکس  درفرمت پاسپورتی (بیومتریکو 35*45)
دیدن مطلب
تحصیل در تایلند

اسناد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی شما برای مجارستان عبارتند از

اثبات پرداخت هزینه تحصیل و تمکن مالی برای هزینه شهریه در یکسال اول

ارائه طرح تحقیقاتی‌ برای متقاضیان مقطع دکترا.

گذرنامه ای که حداقل 6 ماه پس از تاریخ ورود  معتبرباشد.

4 قطعه عکس پاسپورتی شما

اثبات بیمه درمانی 90 روزه

ارائه اجاره نامه یا آدرس یا محل اسکان  در مجارستان

اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه زندگی در قالب تضمین یا پرینت بانکی

ارائه فرم درخواست ویزا

شما همواره میتوانید برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی در مجارستان و بررسی شرایط شما عزیزان با مشاوران ما در نوباوران تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در مجارستان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *