شرایط تحصیل پزشکی در هلند

تحصیل پزشکی در هلند

تحصیل پزشکی در هلند

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در کشور هلند

تحصیل پزشکی در هلند متفاوت از انگلستان ، هم از نظر رویکرد به موضوع و هم به جدول زمانی برای صلاحیت ، آموزش داده می شود. یک مدرک پزشکی هلندی دارای اعتبار مدرک پزشکی بریتانیا است (تشخیص GMC مشکلی نیست اگرچه ممکن است Brexit این امر را تغییر دهد)

مسیر بدست آوردن صلاحیت دکتر به عنوان پزشک عمومی در هلند شامل سه مرحله اصلی است:

  • لیسانس پزشکی (3 سال)
  • کارشناسی ارشد پزشکی (3 سال دیگر)
  • کارورزی(یک سال)

سه سال اول می تواند در دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی تدریس شود اما فقط دو جا از این گزینه برخوردار هستند و تعداد کمی از دانشگاه ها در دسترس دانشجویان انگلیس است. دانشگاه گرونینگن ارائه دهنده دو مدرک کارشناسی در طب، یکی در بهداشت جهانی ،و دیگری در پزشکی مولکولی . دانشگاه ماستریخت یک برنامه مشابه به زبان انگلیسی دارد. همه این مدارک اولین گام برای دکتر شدن است. در حالی که این مقاطع به زبان انگلیسی تدریس می شود ، لازم است که در کنار سایر مطالعات خود ، هلندی را یاد بگیرید. زبان هلندی جزء لاینفك دوره ها است و در صورت فارغ التحصیلی باید امتحانات را به زبان هلندی انجام دهید.

دیدن مطلب
هزینه زندگی در نروژ

تحصیل پزشکی در هلند

ز بان هلندی فقط برای برخورد با بیماران مهم نیست. ضروری است زیرا شما نمی توانید مرحله کارشناسی ارشد مطالعات خود را به زبان انگلیسی تکمیل کنید. مدارک کارشناسی ارشد در تحقیقات پزشکی و فن آوری پزشکی وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند اما اینها برای شما مناسب نیستند که بتوانید به عنوان پزشک صلاحیت شوید. نمونه ای از این مدرک می تواند کارشناسی ارشد زیست شناسی پزشکی در دانشگاه رادبود باشد.

سال آموزش نهایی مستلزم حضور پزشکان آینده در بیمارستانهای هلند است و در اینجا ارتباط با زبان هلندی از اهمیت حیاتی برخوردار است.

به طور خلاصه ، تحصیل در رشته پزشکی در هلند امکان پذیر است ، اما فقط تا حدی به زبان انگلیسی قابل انجام است. شما باید متعهد شوید که نه تنها هلندی را یاد بگیرید بلکه به زبان هلندی تحصیل کنید.

تحصیل پزشکی در هلند

شرایط ورود به دانشگاه زیاد است زیرا دانشگاه ها در تلاش برای استخدام نیستند. مهلت مقررات زودتر از سایر موضوعات (به طور معمول 15 ژانویه) است و از آنجا که پزشکی مشمول Numerus Fixus است ، شما فقط می توانید همزمان به یک دانشگاه مراجعه کنید. پذیرش دانش آموزان انگلیسی با این واقعیت سخت تر می شود که شما باید تا پایان مدرسه ، یعنی در سطح A ، ریاضیات ، فیزیک ، زیست شناسی و شیمی را خوانده باشید.

اگر این کار را نکرده باشید ، برای نشان دادن صلاحیت در این موضوعات باید در هلند امتحان دهید. برای هر موضوعی که شما به آن نیاز دارید ، احتمالاً مجبور خواهید شد قبل از آمادگی برای امتحان ، بین 200 تا 300 ساعت مطالعه داشته باشید.

دیدن مطلب
دانشگاه‌های سچینوا

اگر به دنبال تحصیل پزشکی در خارج از کشور هستید ، هلند بسیار دشوار است.

تحصیل پزشکی در هلند

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *