تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

رقابت برای ورود به دانشکده پزشکی در کانادا بسیار شدید است ، بنابراین متقاضیان باید شرایط ورود به هر دانشکده پزشکی را که متقاضی آن هستند ، کاملاً برآورده سازند.

مدرک دوره متوسطه متقاضی و درنهایت نوع مقطع کارشناسی ارشد پیش دانشگاهی و موسسه تحصیلی نباید از اعمال هر دانشکده پزشکی جلوگیری کند ، مشروط بر اینکه همه پیش نیازهای دانشگاهی یک دانشگاه خاص برآورده شود.

نه تنها باید متقاضیان برنامه ریزی کنند که همه پیش نیازهای دانشگاهی را رعایت کنند بلکه باید همه مهلتهای تاریخی را نیز رعایت کند. به طور کلی ، یک درخواست یا اسناد و مدارک هنگام دریافت پس از اتمام مهلت نادیده گرفته می شوند.همچنین پرونده های ناقص برنامه ارزیابی نیز رد می شوند.

دوره پزشکی در کانادا بسته به دانشگاه و پیشینه هر دانشجو 3 تا 5 سال زمان میبرد.در 5 سال برنامه تحصیل پزشکی در کانادا ، سال اول سال مقدماتی است و برای آن دسته از دانشجویان بدون لیسانس در علوم مرتبط طراحی شده است. برای وارد شدن به برنامه پزشکی 4 ساله ، دانشجو باید لیسانس زیست شناسی یا رشته مرتبط دیگری داشته باشد.

با وجود 17 دانشگاه پزشکی در کانادا که برنامه های پزشکی (پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، و غیره) به زبان انگلیسی و فرانسه را ارائه می دهند ،  تحصیل پزشکی در کانادا یکی از رقابتی ترین رشته ها در جهان و سخت‌ترین رشته برای مهاجرت تحصیلی به کانادا است. فقط 15٪ از دانش آموزان در دانشکده پزشکی کانادا پذیرش می شوند. برای دستیابی به اهداف پزشک ، اکثر دانشجویان کانادایی پزشکی را در خارج از کشور در کارائیب ، در شرق اروپا و جاهای دیگر تحصیل میکنند.

دیدن مطلب
پذیرش دانشگاههای جمهوری چک

بیشتر دانشکده های پزشکی به آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) نیاز داشتند.

تحصیل پزشکی در کانادا

پزشکی یکی از مهمترین رشته های تحصیلی در جهان است. اگر می خواهید در کانادا پزشکی بخرید ، باید بدانید که این کشور یکی از مکان‌هایی است که میزبان دانشجویان زیادی در رشته پزشکی است. با این حال ، برای کسانی که گواهی رسمی تسلط به زبان انگلیسی ندارند ، اخذ مجوز دانشگاه برای پزشکی همیشه دشوار بوده است.

موارد مورد نیاز تحصیل پزشکی در کانادا

برای تأیید در پزشکی باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1-یک دوره لیسانس پزشکی چهار یا چهار ساله مربوط به پزشکی (مانند علوم ، کینزیولوژی ، و روانشناسی) و یا سایر موارد دیگری را که برای دانشجویانی که می خواهند پزشکی بخوانند ضروری است.

2-دانشجویانی که لیسانس خود را آماده کرده اند ، باید MCAT (آزمون پذیرش کالج پزشکی) را قبول کنند. در صورت گذراندن MCAT ، دانش آموزان می توانند برای دانشکده پزشکی اقدام کنند. برای گرفتن مدرک پزشکی و تبدیل شدن به پزشک عمومی (GP) معمولاً چهار تا پنج سال طول می کشد. شایان ذکر است که به دست آوردن یک تخصص ، قطعاً مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

آزمون پذیرش کالج پزشکی کانادا (MCAT)

MCAT یک بررسی استاندارد و چند گزینه ای است که علاوه بر دانش در مورد مفاهیم و اصول علمی که پیش نیاز تحصیل پزشکی است ، به ارزیابی مهارت های حل مسئله ، تفکر و نگارش میپردازد.

این آزمون شامل چهار بخش آزمون است: بخش استدلال کلامی ، علوم فیزیکی و علوم زیستی شامل سوالات چند گزینه ای است و نمرات از هر یک از 1 تا 15 از 15 است. بخش Writing Sample از دو مقاله تشکیل شده است و نمره کل از کمترین J تا حد T بالا است.

دیدن مطلب
دانشگاه سماشکو روسیه

تحصیل پزشکی در خارج از کشور – دانشجویان پزشکی فارغ التحصیل در کانادا

دانشجویان آینده نگر پزشکی بین المللی که قصد دارند وارد دانشگاه پزشکی کانادا شوند باید در نظر داشته باشند که همه دانشکده های پزشکی درخواست های دانشجویان خارجی را نمی پذیرند. برعکس ، برخی دانشکده های پزشکی با دولت ها یا موسسات خارجی قرارداد دارند تا درخواست های مناسب “فوق العاده” را بپذیرند. شرايط پذيرش شايد مستلزم آن باشد كه دانشكده پزشكي كل هزينه آموزش پزشكي را جبران كند ، دانشجو براي آموزش بعد از MD (اقامت) در كانادا تقاضا نمي كند و اين فارغ التحصيلان براي تمرين پزشكي به كشورهاي مبدا خود بر مي گردند. .

تحصیل پزشکی در کانادا – دانشجوی پزشکی کانادا در خارج از کشور

اگر به هر دلیلی متقاضی تصمیم به پذیرش در دانشکده پزشکی در خارج از کانادا بگیرد ، باید برخی از عوامل مهم را در نظر داشته باشید. مهمترین این موارد این است که بازگشت پزشکی در کانادا ممکن است دشوار باشد. این به معنای بازدارندگی افراد از تحصیل در خارج از کشور نیست. برخی از شهروندان کانادایی همیشه برای تحصیل در دانشگاه های معتبر به خارج از کشور رفته اند. محدودیت های تشخیص MD های به دست آمده در خارج از کشور برای مدارک تحصیلی توسط شهروندان و همچنین غیر شهروندان کانادا به دست می آید. انگیزه قوی ، عزم و آمادگی کافی علمی به خودی خود هیچ تضمینی ندارد که یک شهروند کانادایی که در دانشکده پزشکی خارجی تحصیل می کند ، در آینده قادر به آموزش یا تمرین پزشکی در کانادا باشد.

دیدن مطلب
ویزای توریستی سوئد

برای کار در کانادا به عنوان پزشک ، دانشجویان فارغ التحصیل پزشکی باید توسط شورای پزشکی کانادا (MCC) ، که دارای مجوز در پزشکی شناخته شده به عنوان مجوز شورای پزشکی کانادا (LMCC) است ، به پزشکان فارغ التحصیل که شرایط لازم را کسب می کنند ، ارزیابی شوند. و بخش های معاینه واجد شرایط را برای شورای پزشکی کانادا گذرانده. MCC نامزدهایی را که LMCC را در ثبت نام پزشکی کانادا دریافت کرده اند ، ثبت می کند.

برای پذیرش در شورای پزشکی کانادا (MCC) ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی پزشکی (IMS) یا به عنوان یک فارغ التحصیل پزشکی بین المللی (IMG) باید دانشجوی شوید یا از دانشگاهی که در بانک اطلاعات MCC ذکر شده است فارغ التحصیل شوید.

تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا بسیار دشوار است…..

تحصیل در کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.