تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان

رشته پزشکی درانگلستان همانند دیگر کشورهای دنیا جز سرآمدترین رشته تحصیلی است. با ادامه تحصیل در این رشته آینده بسیار روشنی برای خود فراهم خواهید کرد. از آنجایی که برای ورود به دانشگاه های انگلستان از خارج از اتحادیه اروپا تعداد افراد محدود است، لذا باید رزومه تحصیلی خود را قوی تر به این دانشگاه ها ارائه نمایید.

مدت دوره تحصیل پزشکی در انگلستان

مدت دوره تحصیل پزشکی انگلستان ۵ ساله است.

طول دوره تحصیل در رشته پزشکی 5 ساله است. به دو مرحله پیش بالینی و بالینی تقسیم میشود که به تفکیک ۲ سال و ۳ سال تحصیلی به طول می انجامد.

تمام مهارت ها و آموزش های مرحله پیش بالینی در محیط دانشگاهی و زیر نظر اساتید مجرب و حرفه ای برگذار می شود و آموزش های مرحله بالینی نیز در بیمارستان ها زیر نظر دکتر در کشور انگلستان برگزارخواهد شد.

گذراندن دوره های GCSE -General Certificate Secondary Education برای دانشجو قبل از تحصیل پزشکی در انگلستان الزامی است . برای درخواست پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود، شما پس از طی کردن دوره های ذکرشده بایستی در آزمون Ukcat یا BMAT شرکت کنید و نمره قبولی را کسب نمایید که البته هر دانشگاه شرایط خاص خود را در گزینش و انتخاب دانشجو اعمال میکنند.

دیدن مطلب
اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج

دوره GCSE انگلستان

این دوره ها معادل سال اول و دوم دبیرستان درمدارس ایران می باشد، در صورتیکه سن شما زیر 17 سال است و به قصد تحصیل پزشکی در انگلستان وارد این کشور میشوید، لازم است بدانید که دوره های GCSE و یا A-Level یا Foundation جزء پیش شرط ها برای ورود به رشته پزشکی است. فراگیری ده ماده درسی از جمله دروس ریاضی، زیست، شیمی، زبان و … از جمله دروسی هستند که شما الزام به خواندن آن دراین دوره میباشید. سیستم نمره دهی در دوره GCSE از AتاG است که اگر شما نمرهA تا Cرا در حداقل 5 ماده درسی کسب کنید وارد دوره دو ساله خواهید شد که شامل کورس های A-Level ، AS –Level ، Level Vocational A میباشد. همچنین A-Level سطحی پیشرفته است که با مطالعه مواد درسی مضاعف در AS-Level که سطح متمم پیشرفته میباشد میتوانید دانش خود را ارتقا دهید. دانش آموزان پس از پایان این دوره ، در آزمون های کتبی و شفاهی جهت قبولی و ورود به سال تحصیلی شرکت می کنند.

دوره A-Level انگلستان

دوره A-Levels  یک دوره اصلی عمومی برای دانش آموزان در انگلستان و ولز برای ادامه تحصیل در رشته های پر رقابت مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به منظور ورود به دانشگاه های عالی در انگلستان است. طول این دوره به صورت معمول دوسال به طول می انجامد. سال اول این دوره به اسم AS معروف بوده که به طور معمول 4 تا 5 درس را انتخاب می نمایند. سال دوم آن را A2 می نامندکه معمولا 3 تا 4 درس را انتخاب می نمایند. حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۶ سال تمام می باشد.  دانش آموزانی که دوره GCSE را که در بالا به آن اشاره شد با موفقیت به پایان برسانند وارد این دوره می شوند. معمولا برای ورود به رشته و دانشگاه خوب باید ۸ درس انتخاب شود که هر درس نمره اش از ۴ می باشد پس نمره Alevels از ۳۲ محاسبه می شود که این ۸ درس۴ موضوع درسی است و دروسی را که در سال اول بر میدارد و در سال دوم نیز همان دروس را بر می دارد پس دانش آموز ۴ تا درس در هر سال امتحان داده می شود .

دیدن مطلب
دانشگاه های پزشکی اروپا

دوره Foundation انگلستان

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلیس نیازمند گذراندن دوره ی یک ساله ی آمادگی دانشگاه هستند. Foundation در سال دو مرتبه و در ماه های شهریور و دی برگزار می شود این دوره به پیشرفت زبان انگلیسی آکادمیک شما کمک خواهد کرد و نیز به فهم درس هایی که در طول دوره ی لیسانس در انگلیس نیاز خواهید داشت، کمک می کند. همچنین می تواند مهارت شما را در موضوعاتی نظیر راه های تحقیق کردن، روش های نوت برداری، راه های کنفرانس دادن که از پایه های اساسی سیستم آموزشی هستند را ارتقا دهد. پس از اتمام این دوره، شما هم مانند دانشجویان انگلیسی با سیستم آموزشی مقطع لیسانس در کشور انگلیس آشنا خواهید بود و می توانید به راحتی از عهده ی تحصیل در انگلیس برآیید.

با توجه به رشته ای که انتخاب می کنید باید در دوره های  Foundation program  شرکت نمایید.

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی انگلستان حداقل سالی 18 تا 20 هزار پوند میباشد و هزینه های زندگی بسته به شهر محل زندگی و شیوه زندگی هر فردی متغییر است. هزینه زندگی در شهر لندن با دیگر شهر های کشور انگلستان متفاوت است، که این هزینه ماهی 800 تا 1000 پوند متغییر است.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
هزینه های تحصیل در نیوزیلند