تحصیلات کارشناسی ارشد در سوئد

تحصیلات کارشناسی ارشد در سوئد

تحصیلات کارشناسی ارشد در سوئد 

راهنمای سال 2020

سوئد با داشتن دانشگاه های معتبر جهانی ،ارائه تعداد زیادی از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و شهریه رایگان برای دانشجویان اتحادیه اروپا ، EEA و سوئیس ، تعداد زیادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی را جذب می کند.

در این صفحه مقدمه ای برای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد ، شامل مشاوره در مورد دانشگاه ها ، دوره ها و برنامه های کاربردی ارائه شده است. در جای دیگر در این سایت شما می توانید رتبه بندی دانشگاه سوئد و هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد را مطالعه کنید.

در این صفحه:

  • چرا سوئد؟
  • دانشگاه های سوئد
  • انواع دوره ها
  • هزینه ها و بودجه
  • مراحل
  • درخواست ویزای دانشجویی

فرصت های تحصیلات تکمیلی در سوئد – پیشنهاد برای سال 2020 چیست؟

تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد به معنای فرصتی برای زندگی و تحصیل در کشوری است که همواره از تلاش های فکری فردی و جمعی برخوردار است: سوئد محل دریافت جایزه نوبل است و تحقیقات دانشگاهی آن در سطح بین المللی شهرت دارد. دانشگاه های سوئد در انتخاب دوره ها و برنامه های خود مختار هستند و تعداد گسترده ای از دوره های کارشناسی ارشد را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

سوئد جامعه‌ای مدرن و پیشرفته است که دارای نگرش لیبرال به انتخاب سبک زندگی فردی است. اگرچه این کشور کم جمعیت است ، اما مهاجران بیش از 10٪ از جمعیت نزدیک به 10 میلیون نفر از آن را تشکیل می دهند.

در اینجا چند دلیل برای تحصیل کارشناسی ارشد سوئد وجود دارد:

شهریه رایگان – اگر شما اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس هستید ، دیگر نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت.
استانداردهای بالای زندگی – سوئد دارای بالاترین سطح زندگی در جهان است که غالباً در صدر معیارهای مختلف کیفیت زندگی ظاهر می شود.
اقتصاد نوآورانه – سوئد دارای سابقه طولانی در زمینه نوآوری است – به Spotify ، Ikea و H&M فکر کنید – آن را به مکانی عالی برای شروع کار خود یا یافتن کار با چند ملیتی موجود تبدیل کنید.
مناظر خیره کننده – با وجود جنگل های بیشمار ، دریاچه ها ، کوه ها و سواحل ، فرصت های روبرو در سوئد به معنای آن است که شما هرگز برای تعطیلات آخر هفته به جایی نخواهید رسید.
در حین تحصیل کار کنید – تعداد ساعات کاری که می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در سوئد کار کنید ، محدودیتی ندارید ، بنابراین می توانید در کنار کارشناسی ارشد خود درآمد کسب کنید (اجازه بارگیری از تحصیل!).

دانشگاههای سوئد

سیستم آموزش عالی سوئد متشکل از دانشگاه ها ( universitet ) و کالج های دانشگاهی ( högskolor ) است. به طور کلی ، دانشگاه ها صلاحیت اعطای مدرک دکترا را دارند ، در حالی که بیشتر دانشکده های دانشگاهی اینگونه نیستند. همچنین دانشگاه ها تمایل بیشتری به پژوهش دارند و کالج های دانشگاه معمولاً به سمت علوم کاربردی سوق می یابند. با این وجود ، همیشه تمایز مشخصی بین این دو وجود ندارد و موسسات غالباً این اصطلاحات را به صورت متقابل استفاده می کنند.

دیدن مطلب
دانشگاه دهلی هند

ساختار مدارک تحصیلات تکمیلی سوئد با فرایند بولونیا مطابقت دارد . مطابق با سایر کشورهای اروپایی ، مدارک کارشناسی ارشد به عنوان درجه دوم دوره (کارشناسی ارشد “چرخه اول” و دکتری “چرخه سوم” می باشد) این بدان معنی است که کارشناسی ارشد سوئد شما توسط دانشگاه ها و کارفرمایان در سراسر جهان شناخته می شوند.

سوئد دارای 35 دانشگاه است. تقریباً 900 مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی برای انتخاب وجود دارد. اگر مهارت های زبانی شما خراش است ، می توانید مدرک کارشناسی ارشد سوئدی را نیز مطالعه کنید.

رتبه دانشگاه های سوئد

سیستم آموزش عالی سوئد با وجود اندازه نسبتاً کم ، یکی از مورد احترام ترین در اروپا – و جهان است. با راهنمای کارشناسی ارشد ما برای رتبه های دانشگاه سوئد اطلاعات بیشتری کسب کنید .

5 دانشگاه برتر سوئد در سال 2020
دانشگاه سال 2020 QS 2020 ARWU 2019
موسسه کارولینسکا 41 38
دانشگاه لوند = 96 92 101-150
دانشگاه اوپسالا = 102 = 116 62
دانشگاه استکهلم = 175 191 73
دانشگاه گوتنبرگ = 186 256 151-200
اطلاعات موجود در این جدول بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های آموزش عالی تایمز ، رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و رتبه علمی دانشگاه های جهانی است . برای اطلاعات بیشتر به وب سایتهای آنها مراجعه کنید.

شهرهای دانشگاه سوئد

اگرچه از نظر جمعیت سوئد کم جمعیت  است (نه منطقه جغرافیایی آن! خواه به دنبال یک مرکز فرهنگی پر جنب و جوش در استکهلم ، زندگی شبانه پیچیده در گوتنبرگ یا یک شهر دانشگاهی مجلل مانند اوپسالا باشید ، باید انتخاب بسیاری کنید.

تحصیل در استکهلم
تحصیل در مالمو
تحصیل در گوتنبرگ
تحصیل در اوپسالا
در Linköping مطالعه کنید
تحصیل در brrebro

انواع دوره کارشناسی ارشد

سوئد عضو منطقه آموزش عالی اروپا و امضا کننده روند بولونیا است.

این بدان معنی است که برنامه های تحصیلات تکمیلی آن از یک فرمت قابل تشخیص بین المللی پیروی می کند. مدارک کارشناسی ارشد سوئد بر اساس تحصیل در مقطع کارشناسی در یک موضوع مرتبط ایجاد می کنند و فرصتی را برای کسب دانش موضوعی پیشرفته تر و انجام کار مستقل تر در زمینه هایی که مورد علاقه شما و تخصص روزافزون است ، ارائه می دهند.

برنامه های کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در سوئد می تواند یک دوره یک ساله یا دو ساله باشد. معمولاً این شامل حدود 75٪ دروس و 25٪ تحقیق برای یک پروژه پایان نامه است.

مانند سایر کشورها ، این رساله بسته به رشته شما بستگی به یک کار تحقیقاتی مستقل یا یک تمرین عملی اساسی دارد. علاوه بر این ، دانشگاه های سوئد ارتباط نزدیکی با صنعت دارند و اغلب کار پایان نامه در شرکت ها یا سازمان ها را تسهیل می کنند.

سوئد از ECTS (سیستم انتقال اعتبار و تجمع اعتبار اروپا) استفاده می کند که مدارک کارشناسی ارشد بسته به طول مدت آنها ، 60 یا 120 اعتبار ECTS دارد.

در سوئد ، 60 کارشناسی ارشد اعتبار ECTS به عنوان magisterexamen شناخته می شوند ، در حالی که 120 کارشناسی ارشد اعتبار ECTS را mastererexamen می نامند .

هزینه های کارشناسی ارشد در سوئد

اگر اهل کشور اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس هستید ، درخواست و شهریه رایگان است. دانشجویان سایر کشورها مجبور به پرداخت هزینه درخواست 90 یورو و همچنین شهریه می باشند.

دیدن مطلب
مهاجرت به نروژ

هر دانشگاه هزینه های خود را تعیین می کند که معمولاً بین 8،140 یورو و 14.245 یورو در هر سال تحصیلی است. متوسط ​​هزینه 13120 یورو است ، اما هزینه های قابل توجهی بیشتری برای مدرک پزشکی ، معماری و هنر باید بپردازید.

موسسات سوئدی تعدادی از کمک هزینه تحصیلی کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. تعداد بورسیه های موجود از سال به سال دیگر متفاوت است و رقابت تشدید است.

اکثر دانشگاه های سوئد نیز بورسیه هایی را به دانشجویان دارای مهارت بالا در خارج از اتحادیه اروپا و EEA ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر با موسسات انفرادی تماس بگیرید.

درخواست کارشناسی ارشد در سوئد

سوئد با داشتن تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی ، یک کشور مهمان نواز است. اما ، مانند هر تجربه تحصیل در خارج از کشور ، باید زمان زیادی را برای درخواست خود اختصاص دهید.

اولین قدم باید با دانشگاه خود تماس بگیرید و شرایط ورود آنها را تأیید کنید. آنها همچنین ممکن است یک دفتر بین المللی داشته باشند که کارمندان قادر به ارائه مشاوره و راهنمایی خاصی در مورد درخواست شما باشند.

موارد زیر دستورالعملهای کلی برای برنامه های کاربردی برای تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور در سوئد است.

شرایط ورود

حداقل شرایط ورود به دوره های کارشناسی ارشد سوئد یک مدرک لیسانس کامل است.

اگر می خواهید دوره ای را مطالعه کنید که به زبان انگلیسی تدریس می شود و شما یک زبان مادری نیستید ، ممکن است مجبور شوید مهارت های زبان خود را از طریق آزمون زبان انگلیسی مانند آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL) یا بین المللی انگلیسی نشان دهید. سیستم تست زبان (IELTS). برای دوره هایی که به زبان سوئدی تدریس می شوند ، ممکن است مجبور شوید قبل از شروع تحصیلات ، یک آزمون را گذرانده یا یک دوره زبان سوئدی را تکمیل کنید.

همچنین برخی از دانشگاه ها ممکن است شرایط ورود به سیستم خاص خود را داشته باشند. با مشاهده مدارک تکمیلی کارشناسی ارشد سوئدی در پایگاه داده ما می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید .

اگر هم اکنون در حال تحصیل برای لیسانس یا کارشناسی ارشد در انگلستان هستید ، ممکن است بتوانید از طریق طرح Erasmus وقت خود را برای تحصیل در سوئد بگذرانید. برای اطلاعات بیشتر با دفتر بین المللی دانشگاه یا واحد خود تماس بگیرید.

دانشجویان انگلیس ، فرانسه ، اسپانیا ، ترکیه و لوکزامبورگ نیز می توانند برای تحصیل در رشته تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور در سوئد ، متقاضی وام Erasmus + Masters شوند .

فرآیند برنامه

درخواست های کارشناسی ارشد در سوئد از طریق پذیرش دانشگاه در سامانه آنلاین سوئد انجام می شود و می توانید حداکثر چهار دوره کارشناسی ارشد را بطور همزمان درخواست کنید. شما باید برگه جلد را از وب سایت چاپ کنید و در صورت درخواست ، آن را به صورت پستی به همراه نسخه های گواهی های دانشگاهی و هرگونه اثبات مدارک تحصیلی دیگر ارسال کنید. نامه علمی یا مقاله ای نیز ممکن است توسط دانشگاه های مختلف مورد نیاز باشد.

مهلت بیشتر دوره ها در اواسط ژانویه است.

مهلت تقاضا برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در اواسط ژانویه برای مطالعات شروع دوره پاییز آینده است. برای دانشجویان اتحادیه اروپا که نیازی به اجازه اقامت ندارند ، مهلت این کار در اواسط آوریل است. مهلت های دقیق برای مقاطع کارشناسی ارشد سوئد در لیست رشته های ما موجود است. همچنین می توانید از طریق وب سایت پذیرش دانشگاه سوئد ، اطلاعات مربوط به مهلت های دوره خاص را مشاهده کنید.

دیدن مطلب
بورسیه علمی مقطع لیسانس ایتالیا

ویزاهای دانشجویی کارشناسی ارشد در سوئد
شهروندان کشورهای EU / EEA برای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد نیازی به ویزا یا اجازه اقامت ندارند.

اگر اهل کشور غیر اتحادیه اروپا باشید و قصد داشته باشید بیش از سه ماه در سوئد باشید ، به اجازه اقامت نیاز خواهید داشت. برای واجد شرایط بودن این کار باید معیارهای زیر را رعایت کنید:

 • برای تحصیل تمام وقت در سوئد ثبت نام کنید
 • از بیمه درمانی جامع برخوردار باشید که دوره اقامت شما در سوئد را شامل می شود (اگر قصد دارید کمتر از یک سال تحصیل کنید)
 • قادر به حمایت مالی خود برای دوره تحصیل باشید
 • یک گذرنامه معتبر داشته باشید

مراحل بعدی

سوئد دارای یک اقتصاد پر جنب و جوش و متنوع است و فرصت های بسیاری برای تحصیلات تکمیلی بین المللی در این کشور باقی مانده و از مهارت های جدید خود استفاده می کند. همچنین ممکن است ادامه تحصیلات تکمیلی خود را در مقطع دکترا در سوئد در نظر بگیرید.

بعد از کارشناسی ارشد خود در سوئد کار کنید
شرایط دقیق این امر به ملیت شما بستگی دارد:

دانشجویان اتحادیه اروپا ، EEA و سوئیس به طور معمول قادر به زندگی و کار در سوئد بدون محدودیت هستند.
سایر دانشجویان بین المللی حق دارند تا شش ماه پس از اتمام دوره خود ، به عنوان کارجویان در سوئد بمانند. اگر در این مدت کار مناسب پیدا کنند ، می توانند برای مدت طولانی تر اجازه کار صادر کنند.

تحصیل دکترا در سوئد

سوئد همچنین یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی دکترا است. و به عنوان یک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سوئدی ، شما می توانید از برخی از فرصتهای عالی تحقیقاتی که در دانشگاه های این کشور ارائه می شود ، استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مطالعه دکترا در سوئد در FindAPhD.com مراجعه کنید.

تحصیل در سوئد

3 پاسخ
 1. آریانا
  آریانا گفته:

  سلام رشته حقوق بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای سوئد به چه زبانی تدریس میشوند؟

  پاسخ
 2. آراد
  آراد گفته:

  برای قبول شدن در مقطع دکترا باید برای فوق لیسانس حقوق بین الملل کدام دانشگاه را انتخاب کنم

  پاسخ
 3. آریانا
  آریانا گفته:

  سلام من میخوام برای ارشد حقوق بین الملل در سوید اقدام کنم آیا در دانشگاههای برتر با معدل ۱۴ میتونم و اینکه به زبان انگلیسی تدریس میشه رشته من یا سوئدی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.