ترکیه پناهندگی

  • ترکیه پناهندگی در سال 2019

  • مهاجرت به ترکیه چگونه است؟
  • آیا از خطرات ترکیه پناهندگی اطلاعی دارید ؟ وضعیت پناهجویان که روش ترکیه پناهندگی را انتخاب می نمایند چگونه است ؟

شاید موضوعی که ذهن برخی از اشخاص را که قصد مهاجرت به ترکیه یا دیگر کشورها را دارند به خود مشغول کرده، اولین اندیشه پر خطرترین روش یعنی پناهندگی باشد.

ترکیه پناهندگی هرچند یکی از روش های مهاجرت محسوب می شود ولی غافل از اینکه روش پناهندگی می تواند بسیار خطرساز برای خود و خانوادتان باشد.

توصیه ما به همه شما عزیزان که قصد مهاجرت به کشور ترکیه و یا کشورهای دیگر را دارید این است که مطمئن ترین و کم ریسک ترین روش مهاجرت را انتخاب کنید.

قبل از هر اقدامی روش های قانونی مهاجرت را توسط کارشناسان و وکلای مهاجرت بررسی کنند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به مهاجرت دست یابید.

کشور ترکیه در قاره آسیا قرار دارد ، پایتخت آن شهر آنکارا است دارای آب و هوای معتول و مرطوب. توریست بسیاری از تمام کشوره به ترکیه سفر می کنند. ترکیه با کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان، یونان، بلغارستان همسایه است . اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه محصولات کشاورزی و صنایع بومی و نوین است که در این زمینه پیشرفت روز افزون دارند.

دیدن مطلب
خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

پناهندگی ترکیه و آثار آن :

پناهنده به شخصی اطلاق می شود که یکی از شرایط زیر را داراست:

۱ .نژاد
۲ .مذهب
۳ .ملیت
۴.تعلق به یک گروه اجتماعی معین
۵ .داشتن عقاید سیاسی در کشور خود

در کشور خود تحت تعقیب، شکنجه، آزار و اذیت قرار گرفته باشد و در خارج از کشور محل سکونت خود به سر میبرد و نمیتواند، یا به علت ترس از قرار گرفتن تحت چنین شرایطی نمی خواهد، به کشورش بازگردد.

روش های پناهندگی عبارتند از: پناهندگی سیاسی، پناهندگی مذهبی و اجتماعی که به اختصار توضیح خواهیم داد.

یکی از اصلی ترین علت های پناهندگی می توان جنگ بین کشورها را دانست.دلایل طبیعی دیگر مانند سیل، زلزله جزء موارد اصلی پناهندگی می شوند که در این صورت افراد به فکر پناهندگی به دیگر کشورها اغلب اروپا می افتند.

کنوانسیون ژنو در سال 1949 به عنوان یکی از اصلی ترین منبع حقوق بشر تشکیل شده است طبق این کنوانسیون افراد می تواند به دیگر کشورها درخواست پناهندگی دهند در صورتی که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. طبق این کنواسیون وضعیت شخص پناهنده می بایست مطابق با قوانین کشور انجام گردد.

توضیح مختصر روش های پناهندگی:

روش های پناهندگی به شرح زیر است:

پناهندگی سیاسی : افرادی که قصد پناهندگی در ترکیه و یا دیگر کشورها را دارند اغلب این روش پناهجویی را انتخاب می کنند، در این روش فرد متقاضی پناهندگی می بایست اثبات نماید که با کشور و حکومت خود دچار مشکلات سیاسی است و از سوی دولت خود مورد تعقیب و پیگرد ، شکنجه قرار دارد و به علت قرار نگرفتن در چنین شرایطی قصد ماندن و یا زندگی کردن در کشور خود را ندارد ولی این روش برای کشور ایران صدق نمی کند زیرا خطرات امنیتی وجود ندارد و یا مقدار آن ناچیز است.

دیدن مطلب
ویزای توریستی سوئد

پناهندگی اجتماعی : فرد پناهنده باید ثابت کند دچار مشکلات معیشتی سختی است و برای داشتن یک زندگی و شغل بهتر به یک کشور خارجی پناه می برد. در این روش می بایست مدارک محکمی مبنی بر سخت بودن زندگی در کشور خود ارائه داد تا بتوان پناهندگی دریافت کرد.

پناهندگی مذهبی : این نوع پناهندگی شاید در حال حاضر یکی از شایع ترین انواع پناهندگی باشد که اشخاص درخواست می نمایند .فرد متقاضی باید اثبات نماید در صورت ماندن در کشور خود مشمول خطرات جانی یا مالی در رابطه با مسائل مذهبی است، در صورت اثبات این امر می تواند به ترکیه و دیگر کشورها پناهندگی درخواست دهد.

این روش برای ایرانیان کاربرد دارد؛ البته این را بدانید این نوع پناهندگی یکی از پرخطر ترین انواع پناهندگی است زیرا در صورتی که به ظاهر مدعی تغییر دین باشند و نتوانند تغییر مذهب دادن خود را اثبات کنند با مشکلات جدی روبرو خوهند شد.

در صورت فعال بودن در یک گروه اجتماعی خاص و اینکه فعالیت او آشکارا شده است و جان او در خطر می باشد و قصد دارد به کشور دیگر مهاجرت کند.به طور مثال تغییر جنسیتی، دوجنس گرا، هم جنس گرا ها در این گروه هستند.

خطرات و آسیب های پناهندگی :

بهتر است بدانید که در صورتی که تصمیم به پناهندگی کرده اید خطرات و آسیب های بسیاری در مسیر راه شما وجود دارد و اشخاصی که قصد ترکیه پناهندگی و یا حتی پناهندگی در کشورهای دیگر را دارند باید از این آسیب ها و خطرات مطلع گردند.

اشخاصی که کشور خود را به دلایلی که در بالا ذکر شد ترک می کنند و به دیگر کشورها درخواست پناهندگیمی دهند باید بدانند که دیگر امکان بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت و در صورتی که کشور مقصد بخواهد به درخواست پناهندگی شخص پاسخ منفی بدهد، فرد پناهجو با مشکلات بیشماری رو به روخواهد شد چرا که تابعیت و هویت خود را هم از دست داده و نمیتواند دیگر به کشور خود بازگردد بسیاری از مشکلات افراد غیر قابل جبران است.

دیدن مطلب
میانگین حقوق در نیوزیلند

در انتها و در مورد ترکیه پناهندگی باید گفت که این روش یکی از پر خطر ترین روش های مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت محسوب خواهد شد چرا که اشخاصی که ترکیه پناهندگی را برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند معمولا با مشکلات بسیاری مواجه می شوند اغلب کسانی که نتونستند از کشور مقصد جواب مثبتی دریافت کنند می بایست بلافاصله کشور را ترک نمایند که این خود باعث ایجاد مشکلاتی برای افراد خواهد شد. کسانی که قصد مهاجرت دارند می توانند بجای ترکیه پناهندگی از روش های قانونی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه گزاری…  بهره مند گردند .

توصیه ما به شما و تمامی عزیزانی که قصد مهاجرت را دارند این است که روش های قانونی را انتخاب کنید تا بتوانید مهاجرتی درست ، هدفمند و ایده آل داشته باشید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *