شرایط تولد فرزند در آلمان

 اطلاعات کامل در خصوص تولد فرزند در آلمان

تولد فرزند در آلمان

تولد فرزند در آلمان

تمام آنچه شما باید در مورد روند زایمان در کشور آلمان بدانید ، از پیدا کردن متخصص زنان تا هزینه های زایمان ، کلاس های پس از تولد ،اخذ شناسنامه آلمانی و تابعیت ، مرخصی زایمان ، بیمه درمانی برای مادران جدید و مزایا و کمک های کودک.

اگر شما یک کودک در آلمان به دنیا آورید متوجه خواهید شد که سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان بسیار توسعه یافته است و از نظر مراقبتهای بالینی و سازماندهی ،بسیار خوب عمل میکند و در جهت اطمینان خاطر به والدین و نوزاد تازه متولد شده آنها را می دهد.

بارداری و زایمان در آلمان: یک مرور کلی

تقریباً در سال 2017 حدود 785،000 نوزاد در آلمان به دنیا آمدند که میزان باروری در کل برای هر زن 1.57 کودک است. اطلاعات اداره آماری فدرال این کشور نشان می دهد که تقریباً از هر چهار کودکی که در سال گذشته در آلمان به دنیا آمد ، یک مادر خارجی است، این در صورتی است که یک پنجم از ساکنان آلمان دارای ریشه خارجی هستند.

تولد فرزند در آلمان بهترین امکانات را در اختیار مادران قرار میدهد.به مادران مواد روغنی و مغذی خانگی توصیه میشود،ولی جدید ترین امکانات و خدمات نیز در اختیارشان گذاشته میشود.

در حالی که شما با ماماها ( هباممن )بیشترین تماس را خواهید داشت ، انتظار داشته باشید در طول دوره بارداری حداقل سه تا حداکثر نه تست سونوگرافی انجام دهید. در هر زمان که انتظار دارید اطلاعاتی در مورد روند کار ، وضیعیتتان و یا موارد دیگر بدست آورید – طبق قانون آلمان متخصصان پزشکی برای مشاوره به بیماران درمورد آنچه در مورد آن مشورت می کنند ، ضروری است.

زنان می توانند با داشتن تمام گزینه های تحت پوشش بیمه درمانی ، زایمان خود را در بیمارستان ، مرکز زایمان یا در خانه انتخاب کنند. گزینه های زایمان خصوصی برای خارجی هایی که خواهان زایمان بدون خطر هستند نیز وجود دارد. هرکسی که در آلمان زندگی می کند برای تأمین هزینه های لازم باید در یک طرح بیمه درمانی آلمان ثبت نام کند . اگر شما نیز در آلمان مشغول به کار هستید و به طرح تأمین اجتماعی آلمان پرداخت دارید ، واجد شرایط دریافت درخواست مرخصی زایمان یا مرخصی زایمان در آلمان هستید. پس از تولد نوزاد در آلمان ، مزایای دیگری نیز وجود دارد ، مانند مزایای کودک و کمک هزینه مراقبت از کودک.

پس از زایمان در آلمان ، باید ثبت نام فرزند خود را ترتیب داده و متقاضی شناسنامه آلمانی شوید. کودکی که در خاک آلمان یا والدین آلمانی متولد شده است می تواند در صورت تحقق شرایط خاص ، تابعیت آلمان را درخواست کند.

دسترسی به خدمات زایمان

در آلمان ، هر دو طرح بیمه خدمات درمانی با بودجه دولتی و خصوصی ،ویزیت سالانه از متخصص زنان و زایمان ( Frauenarzt ) را برای هر زن بالای 20 سال پوشش می دهند.

دیدن مطلب
اتریش

بسیاری از خانمهای آلمانی نیز برای مشاوره در مورد بارداری به متخصص زنان و زایمان خود مراجعه می کنند.

بارداری در آلمان: گزینه های شما

وزارت فدرال امور خانواده، سالمندان، زنان و جوانان به زنانی که نیاز به پشتیبانی و مشاوره در خصوص بارداری دارند یک خط تلفن ثابت 24 ساعته و رایگان در 0800 40 40 020 به 18 زبان و همچنین پشتیبانی آنلاین ارائه نموده است.

سقط جنین

سقط جنین ( Abtreibung ) در آلمان موضوعی بحث انگیز است ، اما اکنون در قانون سقط جنین در برخی شرایط “غیرقانونی ، اما بدون مجازات” تعریف شده است. این قاون بدان معنی است که یک زن و متخصص زنان و زایمان در سه مورد ممکن است اقدام به سقط جنین نماید.

این موارد به دلایل جنایی به دنبال سوءاستفاده جنسی (در مدت 12 هفته) ، به دلایل پزشکی (در طی 22 هفته) ، و یا اگر کودک احتمالاً با ناتوانی جسمی یا روانی به دنیا آمده باشد ، که در این صورت پزشک باید به زن باردار اجازه سقط بدهد. این رویه ها معمولاً توسط شرکت های بیمه تحت پوشش قرار می گیرند.

زنان حق قانونی دارند که در آلمان سقط جنین کنند اما باید در Schwangerschaftskonfliktsberatung (مشاوره قبل از خاتمه) شرکت کنند. حدود 96 درصد سقط جنین انجام شده در آلمان از طریق این برنامه انجام می شود. زنان این امکان را دارند که در طی 12 هفته پس از بارداری سقط جنین کنند ، به شرط آنکه شرایط زیر را داشته باشند:

  • مادر باید رضایت کتبی را از یک مرکز شناخته شده به عنوان اثبات حضور در جلسات مشاوره لازم داشته باشد.
  • حداقل بین سه روز مشاوره و عمل حداقل 3 روز وجود دارد.
  • سقط جنین باید در طی 12 هفته از زمان برداشت انجام شود.

از فوریه سال 2019 ، پس از تجدید نظر در قانون سقط جنین کشور ، یافتن کلینیک های سقط جنین در آلمان آسان تر شده است. پزشکان و کلینیک ها اکنون می توانند بگویند که سقط جنین را در وب سایت های خود ارائه می دهند ، اما نه از چه روشی استفاده می کنند.

زنانی که تصمیم به سقط جنین دارند باید خود هزینه این روش را بپردازند ، اما برخی از زنان کم درآمد ممکن است واجد شرایط حمایت دولت باشند.

قرص سقط جنین در 63 روز اول بارداری در آلمان قانونی است – اما همه کلینیک ها آن را ارائه نمی دهند.

در همه موارد ، زنان حق دارند که برای درک وضعیت حقوقی و پزشکی و همچنین مراحل و عوارض احتمالی سؤال کنند.

ماما

اصلی ترین مراقب  شما در دوران بارداری در آلمان ، ماما است ، که از طرف شما با تیمی از ماماها ، پزشکان عمومی ، متخصص زنان و زایمان و سایر کارمندان بیمارستان ،ارتباط داشته و ترتیب کارها را انجام می دهد. ماما فردی است که از طرف شما قرار ملاقات ها و آزمایش ها را ترتیب می دهد.

مامای جامعه شما قرار معاینات قبل از زایمان را برای شما ترتیب می دهد تا توسط مشاور بیمارستان دیده شوید. در این ملاقات از شما خواسته می شود مراحل ثبت نام در بیمارستان را که معمولاً حدود 45 دقیقه طول می کشد ، انجام دهید. این کار سیار مهم است  چون به شما امکان می دهد وقتی زمان تولد در آلمان فرا رسید ، مستقیماً به بخش زایمان بروید.

دیدن مطلب
تحصیل پزشکی در کانادا

شناسنامه آلمانی

شما باید تولد نوزاد خود را در مدت یک هفته پس از تولد ثبت کنید. این کار باید در Standesamt (دفتر ثبت) در شهری که کودک خود را تحویل داده اید انجام شود. شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید ، در غیر این صورت می تواند توسط ماما ، پدر کودک ، پزشک ، یکی از بستگان یا دوستانتان نیز انجام شود. در صورت لزوم ، یک مقام از اداره ثبت ممکن است در بخش زایمان حضور به هم زند تا فرزند شما را در حالی که هنوز در بیمارستان است ثبت نام کند.

اداره ثبت احتیاج به تأیید تولد دارد (تهیه شده توسط پزشک یا ماما). به این آلمانی Geburtsbescheinigung گفته می شود . آنها همچنین نسخه ای از شناسنامه و تولد والدین را درخواست می کنند (برخی ممکن است نسخه ترجمه شده را بخواهند).

کپی های متعددی Geburtsurkunde (شناسنامه) به شما می دهند تا بتوانید کمک هزینه کودک و بیمه درمانی را برای فرزند خود را دریافت کنید. از شناسنامه فرزند شما نیز برای تنظیم شناسنامه ، گذرنامه و ثبت نام در مهد کودک ها و مدارس استفاده می شود.

افراد غیر مقیم و گردشگرانی که در آلمان به دنیا می آیند – و شهروندی دارند

گردشگران در آلمان باید بیمه درمانی داشته باشند یا هزینه های درمانی خود را پرداخت کنند. شهروندان اتحادیه اروپا تحت پوشش کارت بیمه سلامت اروپا قرار دارند . از افراد غیر مقیم و گردشگر دارای ویزای شینگن درخواست می شود تا یک بیمه نامه مسافرتی با ارزش پوشش تا 30000 یورو تهیه کنند. به هر کسی که نیاز به درخواست ویزا را از قبل نداشته باشد ، توصیه می شود که بیمه نامه مسافرتی خود را تهیه کنند – به ویژه اگر قصد دارند برای چند ماه بمانند.

برخی از بیمه نامه های مسافرتی در سه ماهه اول زنان باردار را پوشش می دهد ، اما پوشش به ندرت از آن دوره فراتر می رود ، مگر اینکه یک مؤلفه اضافی اضافه داشته باشد. موارد سقط جنین اغلب تحت پوشش قرار نمی گیرند ، بنابراین ارزش دارد هنگام برنامه ریزی سفر خود را با بیمه گر خود بررسی کنید. به طور متوسط ​​هزینه های تولد بدون بیمه میزان تقریبی 1500 یورو بسته به تسهیلات ، و بین 2500 تا 5 هزار و 400 یورو برای بخش C می باشد.

در مواقع اضطراری یا شرایط خطرناک ، می توانید با شماره اضطراری رایگان 112 تماس بگیرید. مرکز تماس با شما کمک می کند: آمبولانس ، پلیس یا خدمات آتش نشانی.

تابعیت آلمان

اگر نوزاد  از حداقل یک پدر یا مادر آلمانی به دنیا بیاید ، بدون توجه به اینکه کودک در آلمان یا خارج از کشور متولد شده باشد ، از زمان تولد آلمانی به حساب می آید. اگر هیچ یک از والدین آلمانی نباشند ، کودکی که در خاک آلمان متولد شده ، به طور خودکار تابعیت آلمان را به دست می آورد مشروط بر اینکه حداقل یکی از والدین هشت سال در آلمان یا سوئیس زندگی کرده باشد ،و  یا حق اقامت دائم آلمان را داشته باشد.

دیدن مطلب
شهرهای دانشجویی آلمان

مرخصی والدین در آلمان

بر اساس قوانین تشویقی آلمان در خصوص بچه دار شدن،والدینی که شغل خود را برای تربیت فرزند قطع  کنند ، 67٪ آخرین درآمد خالص خود را به مدت یک سال دریافت می کند (حداکثر 1800 یورو در ماه). Elterngeld (کمک هزینه والدین) پرداخت از محدوده حداقل € 300 تا حداکثر € 1800 در هر ماه. به پدر نیز این امکان برای 2 ماه داده میشود.

همچنین والدین این حق قانونی را دارند که حداکثر سه سال مرخصی از کار را بگذرانند. در این مدت والدین می توانند کمک هزینه ماهیانه مختصری از دولت دریافت کنند. علاوه بر این ، تا زمانی که هیچ دلیل معتبری از شرکت علیه آن وجود نداشته باشد ، والدین می توانند کار پاره وقت را انتخاب کنند. مزایای دیگری نیز به مادران ارائه می شود ، مانند استراحت در پرستاری و محدودیت در اضافه کاری یا ساعات عصر.

دولت همچنین بسته ی ElterngeldPlus را با هدف کمک به والدینی که به دنبال تولد نوزاد خود در آلمان به طور نیمه وقت کار می کنند ، معرفی نموده است . این گزینه های اضافی پشتیبانی مالی را ارائه می دهد. سیاست های خانواده بیشتر را در وب سایت دولت بخوانید .

مرخصی زایمان آلمان

بغیر از پنج روز بستری در بیمارستان ، زنانی که در آلمان زایمان می کنند ، 14 هفته مرخصی زایمان دریافت می کنند. این مرخصی شامل شش هفته قبل از تاریخ تولد مورد انتظار و هشت هفته پس از آن در نظر گرفته شده است.در شش هفته اولیه مرخصی زایمان در آلمان ، مادر را از نظر ذهنی و جسمی برای زایمان آماده می شود. هشت هفته پایانی به او اجازه می دهد تا بهبود یابد ، با فرزند جدید خود در خانه مستقر شود و به ماما اجازه دهد تا ویزیت کند.

مراقبت از کودک و مزایا در آلمان

کمک هزینه ماهیانه کودک در آلمان 190 یورو برای فرزند اول و دوم ، 196 یورو برای سوم و 221 یورو برای هر کودک زیر 18 سال است.

در آلمان طیف گسترده ای از گزینه های مراقبت از کودک وجود دارد اما هزینه ها و نحوه در دسترس بودن آنها متفاوت است. به طور معمول ، مراقبت از سنین بالاتر از سه سال با پرستار بچه یا سایر مراقبت های داخل خانه یا در یک مهد کودک خصوصی انجام می شود.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *