اقامت لیتوانی از طریق ثبت شرکت در لیتوانی

کلیه اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی میتوانند با ثبت شرکت در یک کشور اروپایی علاوه بر گسترش فعالیت های تجاری در کشور مزبور اقامت کشور مورد نظر را برای خود و خانواده خود دریافت کنند.

با تاسیس یا خرید یک شرکت در لیتوانی ، 1 یا  2 نفر  به طور همزمان می توانند اقامت دریافت کنند.

در اینجا این سوال ممکن است برای شما پیش آید که:

قدم اول : کدامیک برای من بهتر است تاسیس یا خرید شرکت ؟

تاسیس شرکت : در این روش اطلاعات سهام داران و موضوع شرکت و وکالت نامه های مورد نیاز از متقاضی دریافت شده و پروسه تاسیس شرکت آغاز می شود. با توجه به نوع شرکت و تعداد سهام داران و تعداد افرادی که قرار است همزمان درخواست ویزا دهند ، سرمایه اولیه و شرایط تهیه مدارک متفاوت می باشد.

در صورتی که شرکت انفرادی بوده و همان یک شخص مدیر عامل شرکت باشد و همچنین تنها همان یک نفر قصد دریافت اقامت لیتوانی را داشته باشد، تاسیس شرکت با سرمایه اولیه 10000 لیتاس تقریبا معادل 3000 یورو برای انجام پروسه اقامت کافی است.

 (باید از ابتدا در نظر داشت که در طبق قانون برای دریافت ویزای همراه به عنوان همسر و فرزند ، زندگی متقاضی اصلی برای 2 سال در لیتوانی اجباری است در نتیجه برای دریافت ویزای همسر متقاضی  از ابتدا یا می بایست شرکتی جدا برای ایشان تاسیس گردد و یا یک شرکت با سرمایه اولیه بیشتر تاسیس شود)

در صورتی که 2 یا 3 نفر به طور همزمان تمایل به درخواست اقامت موقت داشته باشند ، برای هر نفر بالغ حداقل 50000 لیتاس معادل 15000 یورو سرمایه اولیه مورد نیاز است. برای مثال برای یک خانواده 3 نفره ( زن و شوهر و فرزند زیر 18 سال : 100000 لیتاس معادل 30000 یورو سرمایه اولیه در اوراق شرکت باید به ثبت برسد)

دیدن مطلب
بورسیه تحصیلی هلند

در این روش در طول پروسه ثبت شرکت حساب بانکی به نام شرکت افتتاح می شود و سهامداران مبلغ سرمایه اولیه را به حساب شرکت واریز می نمایند. پس از اتمام تاسیس شرکت مبلغ سرمایه اولیه قابل برداشت است.

افتتاح حساب شرکت یا با حضور صاحب امضا شرکت و یا با وکالت نامه توسط گروه سفیران نوباوران  انجام خواهد شد.

کل این پروسه معمولا بین 1 تا 2 هفته زمان می برد.

خرید شرکت : در این روش شرکت های آماده به انتقال که معمولا تازه تاسیس و غیر فعال می با شند به نام شخص متقاشی انتقال می یابد ، که کل این پروسه به 3 روز کاری زمان نیاز دارد.

تفاوت ها با تاسیس شرکت :

انتقال سرمایه اولیه شرکت به لیتوانی نیاز نیست چون این شرکت توسط  VSUES   به ثبت رسیده و سرمایه اولیه تامین در حساب بانکی واریز گردیده و برداشته شده است .

معمولا پروسه به آسانی انجام می پذیرد و روی روال بهتری است.

شرکت در قالب یک قرارداد خرید و فروش به صاحب جدید منتقل می گردد و اسامی در ادارات مربوط تغییر می کند.

شرکت ها کاملا غیر فعال بوده و هیچ گونه بدهی مالیاتی نخواهند داشت.

چگونگی انجام پروسه : VSUES  لیستی از شرکت های آماده به متقاضی می فرستد و متقاضی یکی از آنها را انتخاب می نماید. همزمان با امضای قرارداد و پرداخت مبالغ قرارداد تمامی مدارک لازم توسط متقاضی امضا شده و با پست به VSUES   ارسال می گردد. در مدت 3 روز کاری انتقال کامل شرکت انجام شده و مدارک برای متقاضی ارسال می گردد.

دیدن مطلب
گرفتن ویزای کار مجارستان

پس از دریافت مدارک شما ، مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود، هفت تا ده روز کاری است.
این خدمات شامل پرداخت هزینه های دولتی و مالیات های ثبت شرکت ، دفتر اسناد رسمی ، ارائه آدرس قانونی محل شرکت شما در لیتوانی توسط ما به نهادهای دولتی برای یکسال ،چاپ مهر دولتی شرکت شما ،هزینه وکیل معتبر،افتتاح حساب بانکی به نام شما در نزد بانکهای لیتوانی و هزینه های پستی ارسال مدارک به کشور شما می باشد..

اقامت لیتوانی از طریق ثبت شرکت

هر متقاضی مهاجرت به اتحادیه اروپا پس از ثبت شرکت ،باید مدارک و پرونده خود را برای دریافت اقامت قانونی در اتحادیه اروپا به اداره مهاجرت لیتوانی تحویل دهد.
مدت زمان صدور کارت دوساله شهروندی اتحادیه اروپا پس از تحویل مدارک بین 2.5 تا 4 ماه است.
اعتبار کارت شهروندی اتحادیه اروپا دوساله می باشد. دریافت پاسپورت لیتوانی بعد از گذشت هفت سال و طی مراحل قانونی امکان پذیر است.(قوانین دریافت حق شهروندی در تمامی 28کشور عضو اتحادیه یکسان است).
شما با دریافت کارت یکساله شهروندی به راحتی و بدون اخذ ویزا می توانید در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد کنید ،از آن پس شما شهروند اتحادیه اروپا محسوب می شوید و تمامی قوانین شهروندی همچون استفاده از خدمات درمانی ،بیمه ، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی شامل شما می شود.
همچنین  درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ،کاناداو انگلیس برای دارندگان اقامت اروپا ،به سهولت انجام می شود.
جمهوری لیتوانی در سالهای اخیر ،به یکی از کشورهای هدف مهاجران در سالهای اخیر مبدل شده است.
مردم لیتوانی در میان پنچ کشور نخست اتحادیه اروپا قرار دارند که حداقل به دو زبان تسلط دارند،تمامی مردم این کشور باسواد هستند و اکثر جوانان دارای تحصیلات دانشگاهی و مسلط به زبان انگلیسی هستند.
لیتوانی رتبه نخست در جهان را در تعداد مشترکان تلفن همراه بر حسب جمعیت دارد،همچنین بالاترین سرعت دسترسی به اینترنت از آن این کشور در جهان است .
امنیت بالای اجتماعی در کنار زیر ساختهای شهری و خدمات رفاهی با استانداردهای اتحادیه اروپا زمینه مهاجرت به این کشور را برای علاقه مندان فراهم کرده است.
مجموعه ما با بهره مندی از وکلای حقوقی مجرب لیتوانی ،زمینه مهاجرت و اقامت شما را در اتحادیه اروپا فراهم می کند.

دیدن مطلب
دانشگاه سماشکو روسیه
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *