جاذبه های توریستی ایتالیا

جاذبه های توریستی ایتالیا

شاخصترین جاذبه های توریستی ایتالیا 

کشور ایتالیا یک کشور زیبا که در جنوب غربی اروپا واقع است، در شبه جزیره آپنین میباشد. ایتالیا تشکیل شده از یک جزیره اصلی و جزایری که در اطراف آن می باشد. این کشور از سمت جنوب تقریبا تا سواحل شمالی آفریقا امتداد دارد.

جاذبه های توریستی ایتالیا

در این کشور تضاد های زیادی در کنار هم زندگی میکنند:

شهرهایی با قدمت تاریخی زیاد و بسیار زیبا با چشم انداز های بی نظیر به  سواحل مدیترانه ای،انسان های گرم و غذاهای ساده ولی خوش طعم .

همچنین این کشور یکی از 8 کشور صنعتی در بین کشورهای جهان می باشد که میزبانی بسیاری از  شرکت های بزرگ و مراکز تحقیقاتی در جهان بر عهده دارد.

این کشور با تاریخ و فرهنگی پربار و نیز در بر داشتن بسیاری از بناهای تاریخی و باستانی جهان ، این امکان را به شما میدهد  که  در حین اقامت خود از این اماکن نیز بازدید فرمایید، اما به هر حال دانشگاه های با ایتالیا را برای کیفیت این کشور است که ایتالیا را بر یا دانشجویان از سراسر جهان جذاب می کند.

معرفی جاذبه های توریستی ایتالیا :

  • کولوسئوم: آمفی تئاتری بزرگ و معروف در جهان رومی میباشد و در قرن اول میلادی بنا شده است
  • کانال ونیز: “شهر آب”، به نام ونیز شهری که روی آب بنا شده و درای بیش از 150 کانال می باشد.
    از جاذبه های اصلی گردشگری این شهر می توان به :غواصی رمانتیک و نیز معماری زیبای ایتالیایی در امتداد کانال گراند اشاره کرد. همچنین در بازدید از شهر ونیز، درباره Basilica سنت مارک، در Piazza San Marco را فراموش نکنید.
  • Pompeii:شهری مفون و البته حفظ شده در خاکستر و خاک که در سال 79 میلادی دچار این اتفاق ده است، هنگامی که  آتشفشان Vesuvius فوران کرد، این شهر در خاکستر مدفون گشت.
  • برج عقربه ای پیزا: ساخت این بنا در سال 1173 میلادی آغاز گشته و اندکی بعد از آنکه برج به دلیل پی ضعیف کارش تمام شد، غرق شد.
  • دریاچه کومو: دریاچه به شکل “Y” برعکس شکل می گیرد و ویلاهای جذاب آن معروف هستند که در زمان رومی ها ساخته شده اند.
  • سانتا ماریا دل فیور:این بنا کلیسایی معروف در شهر فلورانس می باشد؛ در سال 1296 ساخت و ساز آن شروع شده و در سال 1436 به اتمام رسیده است.
  • برج سن گیمینیانو:  14 برج سنگی از قرون وسطی که در توسکانی واقع است
  • مانارولا (Cinque Terre): از قدیمی ترین شهرهای Cinque Terre، “پنج زمین” که پنج روستا را تشکیل داده است و به خاطر زیبایی آنها از معرف گشته اند.
دیدن مطلب
کدام استان برای دانشجویان خارجی در کانادا مناسب تر است
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *