دانشگاههای برتر مهندسی کامپیوتر در آلمان

رشته های علوم کامپیوتری در آلمان یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در بین دانشجویان آلمانی و همینطور بین المللی می باشد.

یکی از مهمترین دلایلی که دانشجویان از سراسر جهان کشور آلمان را برای تحصیل در این رشته ها انتخاب میکنند،بازار بسیار خوب آلمان در زمینه علوم مهندسی کامپیوتر می باشد.

با نظر به سایت Zeit Onlines،  ملاک های انتخاب برترین دانشگاه های این کشور در سال 2018/2017 در این حوزه،نگاه بین المللی و مهمان نوازی دانشگاه ها،زیرساخت های مناسب و ارتباطات عملی دانشگاه ها بستر مناسبی را جهت تحصیل در دانشگاه های آلمان را مهیا میسازند.

تمرکز این مراکز آموزشی مخصوصا در زمین علوم کامپیوتری بر پرورش ایده های خلاقانه و نوآورانه دانشجویان و توانایی حل مسائل روز در این حوزه می باشد.

در این خصوص وب سایت Zeit Online بر اساس تحقیقاتی که از نظرات دانشجویان و اساتید دانشگاه های آلمانی داشته است، فهرستی از شش دانشگاه برتر آلمان را برای مطالعه علوم رایانه ارائه داده است.

 1. زیرساخت های فناوری اطلاعات – دانشجویان رشته های سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر، تعمیر و نگهداری و حفاظت و  همچنین امکان دسترسی به ایستگاه های کاری کامپیوتری را که بتوانند در پژوهش های خود از آن بهره برند را بررسی نموده اند.
 2. نحو آموزش ها و مهارت های حل مسئله
 3. ادغام Subfields
 4. سمت گیری بین المللی
  جهت گیری بین المللی دوره ها شامل :
  امکانات اقامتی برای دانشویان خارجی
  برنامه های تحصیلی بین المللی
  تعداد دانشجویان خارجی
  تعداد کارکنان و اساتید خارجی
  تعداد دوره های برگزار شده به زبان غیر آلمانی

ملاک های بالا بر اساس نظرات دانشجویان، استاتید و فارغ التحصیلان و همینطور وضعیت موجد دانشگاه ها می باشد.

برای متقاضیان تحصیل در این کشور ذر رشته های علوم کامپیوتر چند دانشگاه برتر در قسمت زیر عرفی میکنیم:

دیدن مطلب
بورسیه تحصیل در روسیه

دانشگاه جاکوبز برمن

در این دانشگاه اصول پایه و مقدماتی علوم کامپیوتری آموزش داده میشود که بر درک این اصول و نحوه استفاده از آنها بصورت عملی متمرکز می باشد.

رشته علوم کامپیوتری یک رشته چالش برانگیز با جذابیت بالا می باشد که دارای فرصت های شغلی فراوان است. تقریبا تمام محصولات مدرن مستقیما از برنامه های کامپیوتری یا فناوری اطلاعات برای خدماتشان بهره میگیرند.

Hasso-Plattner-Inst. پوتسدام

موسسه هسو پلاتنر از ترم زمستان دانشجویان رشته را ثبت نام میکند .

این مرکز تنها موسسه دانشگاهی کشور آلمان است که در رشته مهندسی فناوری اطلاعات دورههای کارشناسی و کارشناسی ارشد را برگزار میکند.

در این مرکز دانشجویان در جهت درک مفاهیم، توسعه و پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی بزرگ، پیچیده آموزش می بینند. مقاطع لیسانس و فوق لیسانس برای متقضیان مستعد که به دنبال تحصیلات علوم کامپیوتری بصورت خلاقانه، و تمرین و مهندسی در سطح دانشگاه هستند طرح ریزی شده است.

ویژگی های این مرکز شامل گرایش مهندسی، تدریس مهارت های نرم افزاری و ترکیب اولیه فشرده سازی پروژه های صنعتی در دوره های تحصیلی می باشد.

دانشگاه ULM

دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتری ULM مباحث خود را به این ترتیب بسط داده است:

در سال 2009 علاوه بر رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر، بخش روانشناسی را نیز اضافه نموده است.

در نگاه اول ممکن است ترکیب این سه رشته  عجیب به نظر رسد، اما این موضوعی است که دانشجو را دارای شخصیت قوی و منحصر به فرد میسازد.

خلاقیت در فناوری نوآورانه به راهکارهای نرم افزاری و سخت افزاری مدرن نیازمند می باشد که این امر به شخصی که این فناوری را مدیریت کند نیز نیازمند است.

از همین رو راهکار دیگری نیز اضافه شد: تربیت اندیشه و رفتار فرد می تواند به پرورش ایده نوآورانه و متد های خلاقانه منجر میگردد. پروژه های موفقی که این مرکز به ثمر رسانده  نشان دهنده این است که چگونه زمینه های جدید تحقیقاتی از زمانی که این سه موضوع با هم ترکیب شده اند،حاصل گشته.

RWTH

این مرکز با سابقه زیاد در آموزش عالی دارای نه دانشکده، از جمله دانشکده مهندسی، مطالعات مهندسی را ایده گسترش پتانسیل مهندسی برق پوشش میدهد.دانشجویان دوره های پایه ای فشرده را میگذرانند.

دیدن مطلب
هزینه زندگی در فنلاند

دانشجویان تحصیلات خود را با تمرکز بر روی علوم ریاضیات، علوم رایانه و مراحل پایه ای مهندسی برق آغاز می کنندکه 3 تا 4 ترم برای آن نیاز است.

دوره های تحصیلی ریاضیات را به صورت چالش برانگیز شامل میشود تا دانشجویان بتوانند مسیر خود را در جهت اهداف اصول فنی و مفاهیم ساختاری تسهیل کنند.

دانشگاه پاسو

این دانشگاه در یک پردیس سبز، در اطراف شهر قدیمی پاسو، جدیدترین دانشگاه بایرن واقع شده است.

این دانشگاه در سال 1978 تاسیس شده است و به عنوان یکی از برترین مراکز علمی در کشور آلمان به طور مرتب و هرساله شناخته شده است.

این دانشگاه در رتبه بندی رشته های زیر در بین دانشگاه های آلمان جزئ برترین ها می باشد:

 • در علوم کامپیوتر
 •  اقتصاد
 • حقوق و مطالعات بین المللی فرهنگی و تجاری

این مرکز در علوم کامپیوتری یدارای یک شخیصه خاص می باشد:

کارکنان این دانشگاه نظارت و آموزش عالی و فشرده در بالاترین سطح دانشگاهی را ارائه می کنند.همچنین مفاهیم آموزش خلاقانه یکی از اصول این مرکز می باشد.

TU Kaiserslautern

Kaiserslautern یکی از وسیعترین مراکز علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعات در کشور آلمان می باشد که گروه علوم کامپیوتری هسته اصلی آن میباشد.این مرکز در سال 1974 تاسیس شده است.

این مرکز دارای 24 استاد، تمامی بخش های حوزه علوم کامپیوتری را تحت پوشش قرار می دهد و اهمیت علوم کامپیوتری را به عنوان یک مهارت اصلی تقریبا برای تمام علوم در TU در نظر می گیرد.

 همچنین این مرکز در آینده می تواند نقش اصلی تحقیق و توسعه علوم کامپیوتری را در کایزرسلاوترن برعهده گیرد.

در حوزه تدریس،این دانشگاه مربیگری عالی بهاییی خاص میدهد، همچنین همکاری خوب با دانشجویان و ارائه سخنرانی ها و سمینارهای با کیفیت در برنامه کاریاینمرکز می باشد

همه شش دانشگاه ذکر شده بسیار مجهز می باشند، و دارای هدفگذاری های بین المللی، و رابطه مناسب بین عملکرد و عمل در این مراکز برقرار است. قدرت ویژه آنها در ارتباط بین رشته ای تحقیق و مطالعات نهفته است.

تحصیل در آلمان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در سوئد