دانشگاههای کانادا

کانادا در میان 1000 دانشگاه برتر جهان جایگاه 21  را داراست. همچنین میتوان گفت کانادا سالانه بیش از 300000 دانشجوی بین المللی را پذیرش کرده که موفق به دریافت ویزای تحصیلی شده اند.

دانشگاه های کانادا دارای بالاترین سطح علمی، برنامه های تحصیلی قوی، امکانات تحقیقاتی برجسته، موسسات آموزشی بی نظیر در سراسر دنیا است. تحصیل در مقطع متوسطه کانادا ملزم به داشتن مدرک زبان نیست. اما تحصیل در مقطع لیسانس و بالاتر می بایست دانش و مهارت زبان را دارا باشید.

اگر به دنبال بهترین دانشگاه کانادا هستید به شما پیشنهاد میکنیم دانشگاه های: دانشگاه واترلو – دانشگاه تورنتو – دانشگاه مک گیل، مونترال کبک –  دانشگاه سیمون فریزر – دانشگاه کارلتون، اتاوا، انتاریو – دانشگاه مونترال، کبک – دانشگاه کوئینز.

میتوان گفت سه دانشگاه برتر این کشور که در رنکینگ 50 دانشگاه برتر جهانی هستند عبارتند از: دانشگاه مک گیل-دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشد.

دانشگاه های کانادا دولتی

دانشگاهها و کالج‌های دولتی از استاندارد بالای علمی برخوردار هستند از اینرو تنها دانشجویانی را می‌پذیرند که دارای نمرات خوبی باشند. بطور کلی برای ورود به این دانشگاه ها می بایست مدرک زبان 6 تا 7 I ELTS را دارا باشید.

بعضی دانشگاه ها دانشجویان ممتاز را بدون داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل قبول می کنند به شرط آنکه قبل از شروع دوره تحصیلی دوره آموزشی زبان انگلیسی را طی کند. بیشتر مراکز تحصیلی قبل از شروع برنامه‌های تحصیلی به برگزاری کلاس‌های زبان انگلیسی و پیش دوره تحصیلی اقدام می‌کنند

دانشگاه کانادا خصوصی

دانشگاه ها و موسسات خصوصی کشور ایتالیا خارج از استان است که مجاز به ارائه مدرک تحصیلی می باشند. این موسسات قبل از ارائه برنامه های کاربردی خود را تحت فرایند ارزیابی کیفیت توسط مقامات دولتی تحت پوشش قرار می دهند.

کالج ها و موسسات

کالج ها و موسسات خصوصی به ندرت متغیر هستند، تحت نام های مختلفی مجوز می گیرند. گاهی اوقات دیده شده کالج ها برنامه های غیر ثبت نامی را ارائه می دهند. با این حال، کالج های خصوصی ارائه برنامه های آموزش زبان ، برنامه های کمتر از 40 ساعت یا برنامه های حرفه ای و برنامه های آموزش تک نفره، ممکن است در برخی از حوزه های قضایی ثبت نشود یا نظارت نشوند.

آموزش حرفه ای

این مؤسسات آموزش های محل کار و آموزش کلاس را ترتیب می کنند. قانون منطقه ای باید برای نظارت بر آموزش کارآموزی، وظیفه ارزیابی کیفی را به بخش دولتی خاص، نمایندگی اداره صنعت و / یا کمیته های مشورتی ویژه تجاری اختصاص دهد. همچنین این همان موسساتی است که پس از پایان دوره، گواهینامه ها و مدارک را به دست می آورند؛ یک سند تضمین برای کارفرمایانی که گواهینامه های کیفیت و صدور گواهینامه را برای استانداردهای شناخته شده کشور به رسمیت می شناسند.

مدارک مورد نیاز برای بعضی از رشته‌های دانشگاهی 

رشته مهندسی: نیاز به ریاضیات (حسابان، جبر و هندسه) فیزیک، شیمی و انگلیسی دارد.

دیدن مطلب
چطور در استرالیا کار پیدا کنیم ؟

رشته‌های علوم: (دوره‌های 4ساله) که نیاز به ریاضیات و گذراندن فیزیک، شیمی یا زیست‌شناسی

مدیریت بازرگانی یا رشته‌های تجاری : (دوره 4 ساله) که نیاز به ریاضیات (حسابان) و انگلیسی دارد. دانشجویانی که فاقد ریاضی هستند بایستی در دوره پیش‌دانشگاهی یک ساله شرکت نمایند.

رشته‌هائی که قبل از پذیرش نیاز به مطالعات دانشگاهی دارند:

رشته پزشکی: بعد از لیسانس 3 یا 4 سالهمی بایست یک دوره 4 ساله (دوره بالینی) گذرانده شود که در مجموع دوره 7 الی 8 سال می شود. دانشکده‌های پزشکی نیاز به امتحان MCAT و انجام مصاحبه حضوری دارند.

در کانادا پزشکی یک دوره رقابتی است و تنها دانشجویان خارجی که دارای صلاحیت‌های علمی بالایی باشند میتوانند وارد دانشکده های پزشکی شوند.

رشته دندانپزشکی: دوره 4 ساله است که  30 واحد دانشگاهی می بایست گذرانده شود (2 سال) در کل یک دوره 6 ساله میشود.

رشته حقوق: رشته حقوق نیاز به گذراندن امتحان LSAT دارد.

تحصیل در کانادا

شما می‌توانید با استفاده از مشاوره با کارشناسان با تجربه ما در موسسه نوباوران در امور اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانشگاه‌های کانادا، با در نظر گرفتن موارد مختلفی نظیر شرایط تحصیلی ، مالی ، سنی ، سطح زبان ، نسبت به ادامه تحصیل خود در یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا اقدام نمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
رشته های انگلیسی زبان در مقاطع مختلف دانشگاههای ایتالیا