5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه بلونیا

دانشگاه بلونیا

دومین دانشگاه بعد از پلی تکنیک میلان، دانشگاه بلونیا در رتبه 180 ام جهان قرار دارد. بلونیا جزء دانشگاه قدیمی برای تحصیل در ایتالیا است که بین المللی می باشد. دانشگاه بلونیا با همکاری گروهی از محققین در رشته‌های زبان و منطق تشکیل شد و با افزوده شدن محققان دیگر رشته‌ها دامنهٔ آن در قرن سیزدهم به رشته‌های پزشکی، حقوق و دیگر علوم گسترش یافت.

تاریخچه

تاریخ بنای این دانشگاه براساس اسناد و نقل‌قول‌ها،  به سال 1088 میلادی بازمی‌گردد. این دانشگاه در سال 1158 از سوی فردریش بارباروسا امپراطور مقدس روم به رسمیت شناخته شد. از این رو این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه فعالی است که در جهان بر اساس ساختار و نظام دانشگاهی تاسیس شده‌است.

ساختار سازمانی دانشگاه بولونیا از ۳۳ گروه آموزشی و ۱۱ مدرسه تشکیل می­شود که این ترکیب مکمل حوزه های آموزشی است و ارائه دهنده خدمات آموزشی در حوزه های هنر، علوم انسانی، و میراث فرهنگی/ اقتصاد، مدیریت، و آمار/ مهندسی و معماری/ زبان و ادبیات خارجی، تفسیر و ترجمه/ حقوق/ داروسازی، بیوتکنولوژی، و علوم ورزشی/ علوم سیاسی/ روانشناسی و علوم تربیتی/ علوم تجربی کشاورزی و دامپزشکی می باشند.

کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی دانشگاه بولونیا

مقدار این بورسیه به مبلغ 20000 یورو می باشد که در اختیار دانشجویان با استعداد و باهوش قرار می گیرد.

ارائه خدمات شامل : تعطیلات، فعالیت­های فرهنگی، ورزشی و فراغت، اقدامات ترویجی توسط انجمن­های دانشجویی به همراه حمایت مالی دانشگاه می باشد.

لازم بذکر است دانشجویان ورودی ماه سپتامبر، می بایست هزینه ترم اول تحصیل خود را که شامل هزینه دانشگاه، خوابگاه، هزینه رفت و آمد و … است ( به مبلغ 3500 یورو) را آماده کرده و واریز کند. این هزینه پس از دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا در سال دوم به حساب دانشجو عودت داده خواهد شد.

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اتریش

زمان ثبت نام در دانشگاه بلونیا

  • از 26 ژوئیه تا 29 نوامبر 2018 برای دانشجویان لیسانس.
  • از 26 ژوئیه تا 27 سپتامبر 2018 برای دانشجویان جدیدالورود سال اولی در مقطع فوق لیسانس.

چنانچه قصد دارید از دانشگاه بلونیا و یا یکی از دانشگاه های ایتالیا بورسیه تحصیلی ایتالیا را دریافت کنید، با مشاورین موسسه نوباوران تماس حاصل نمایید تا شما را در این خصوص نمایند. سایت نوباوران در اطلاعات مربوط به تحصیل در ایتالیا، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، بورسیه تحصیلی ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های ایتالیا جامع ترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار میدهد.

 

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.