دانشگاه بمبئی هند

دانشگاه بمبئی هند

دانشگاه بمبئی یا به اختصار دانشگاه MU  خوانده می شود . دانشگاه بمبئی (مومبای) دوره‌های تحصیلی زیادی را در مقاطع مختلف (از دیپلم تا دکترا) در کالج‌های متعدد وابسته به خود ارائه می‌دهد. تعدداد پذیرش دانشجو این دانشگاه سالانه در حدود 557,840 دانشجومی باشد که یکی از بزرگترین دانشگاههای دنیا بحساب می‌آید.

بخش پزشکی این دانشگاه

در سال ۲۰۱۰ دانشگاه بمبئی ، رتبه ۶۵۱ را در میان ۵۰۰ دانشگاه جهان بدست آورد. این دانشگاه دارای بخش های مختلفی از قبیل علم، فن آوری، تجارت و علوم انسانی است. دانشکده فنی بمبئی وابسته به این دانشگاه است ولی با بخش خصوصی اداره می شود.

دانشگاه بمبئی خصوصی می باشند. بخش پزشکی این دانشگاه دارای مقاطع کارشناسی شامل کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی (MBBS) ، کارشناسی پروتزهای دندانی و Orthotocs) ، پزشکی عمومی (MID) و (DMI) ، بهداشت (DHy) و دوره های کارشناسی ارشد شامل جراحی ( M . S ) و کارشناسی ارشد Chirulrgiae ) و همچنین دوره های دیپلم شامل دیپلم بهداشت عمومی (DPH) ، دیپلم بیهوشی (D . A)، رادیولوژی، پزشکی روانشناسی (DPM) ، پزشکی رادیو تشخیص (DMRD)، پرتو درمانی پزشکی (DMR . T )، پوست و مو، بالینی ، زنان و زایمان، پزشکی قانونی (DFM)، پرتو پزشکی (DRM) می باشد.

دیدن مطلب
دانشگاه سماشکو روسیه

موسسه نوباوران با تجربه فعالیت در زمینه اعزام دانشجو راه رسیدن شما را به تحصیل در هند فراهم و تسهیل می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان و شرایط اعزام دانشجو پزشکی به هندوستان می توانید با مشاورین و وکلای موسسه تماس حاصل فرمایید .

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *