دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاهی مشهور بین المللی واقع در قلب اروپایی ترین شهر آمریکای شمالی است .

دانشگاه مونترال یک موسسه دولتی است که ریشه های آن به سال 1878 باز می گردد. در ابتدا شعبه ای از Université Laval de Québec ، در سال 1919 به یک موسسه مستقل تبدیل شد در جزیره ای در رودخانه سنت لارنس قرار گرفته است و نام آن از کوه است. رویال ، تپه سه قله در قلب خود است.

HEC Montréal ، یک مدرسه تجاری. این دانشگاه و مدارس وابسته به آن در مونترال ، کبک واقع شده است – یکی از پرجمعیت ترین مناطق شهری کانادا. در حدود یک چهارم بدن دانشجویی در هر سه موسسه در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کند. این دانشگاه برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد.

کادر آموزشی دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال با 14 دانشکده و مدارس وابسته آن بیش از 66،500 دانشجو و 2400 استاد و محقق دارد.
یکی از هر چهار دانشجو در دانشگاه مونترال از سایر کشورهای دنیا هستند. مونترال از لحاظ کیفیت زندگی، امنیت و پایین بودن هزینه های زندگی نسبت به سایر شهرهای کانادا بسیار محبوب تر و مناسب تر است.

بورسیه در دانشگاه مونترال کانادا

این دانشگاه سالیانه به دانشجویان خود بورسهایی با ویژگیها و شرایط متفاوت اعطا می نماید.

دیدن مطلب
زندگی در مجارستان

علاوه بر این باید در نظر داشت که به دلیل بالا بودن بودجه تحقیقاتی این موسسه دانشگاهی، هر یک از اساتید نیز با توجه به اهمیت و موضوع پروژه تحقیقاتی تعریف شده برای آنان از امکان بالایی جهت اعطای بورس به دانشجویانی دارند که به عنوان همکار و دستیار تحقیقاتی با آنها همکاری می نمایند.

 • برای دانشجویان دکترا: 20000 دلار
 • برای دانشجویان کارشناسی ارشد تحقیقاتی: 17500 دلار

تحصیلات کارشناسی

برای پذیرش در یک برنامه کارشناسی ، باید یک مدرک دیپلم متوسطه داشته باشید که منجر به تحصیلات دانشگاهی شود. در برخی موارد ، پذیرش بستگی به موفقیت یک یا چند دوره مقدماتی اضافه شده به برنامه تحصیلی دارد. با لیست مطالعات کارشناسی مشورت کنید .

UdeM همچنین یک برنامه چهار ساله با نام “bac 120” ارائه می دهد. این برنامه که به لیسانس منتهی می شود ، شامل یک سال انتقالی است که به منظور آماده سازی دانشجویان برای مطالعات مورد نظر خود ساخته شده است. دوره های مقدماتی در سال اول با کمک یک مشاور آموزشی انتخاب می شوند.

برنامه های کارشناسی ارشد

برای پذیرش در برنامه های تحصیلات تکمیلی در UdeM ، باید شرایط مربوط به آنها را برآورده کنید. معیارهای آنها در دایرکتوری Faculté des études supérieures (دانشکده تحصیلات تکمیلی) و در اسناد خاص دانشکده یا دپارتمان ارائه شده است. به عنوان مثال ، یک دانشکده یا بخش می تواند به توصیه نامه نیاز داشته باشد. متقاضیان وظیفه دارند قبل از ارائه درخواست خود ، بررسی های لازم را با دانشکده یا بخش مربوطه انجام دهند. در همه موارد ، حداقل شرایط ذکر شده در زیر باید رعایت شود.

دیدن مطلب
تحصیل در دبیرستان های انگلستان

برای برنامه های تحصیلات تکمیلی ، دانشجویان باید:

 • دارای مدرک کارشناسی از UdeM یا سابقه تحصیلی معادل آن باشید؛
 • دارای مدرک کارشناسی با حداقل معدل معدل 3.0 بیش از 4.3 (یا معادل آن) باشید ، تجربه ای داشته باشید که به نظر کافی می رسد و یا مطالعاتی را دنبال کرده اند که نشان می دهد برتری های لازم برای شروع تحصیلات تکمیلی (هر کسی می تواند به شرط قبولی که قبلاً گذراند ، پذیرفته باشد) دوره های مقدماتی با معدل بالاتر از حد متوسط)
 • موافقت می شود که یک استاد برای برنامه های کارشناسی ارشد که نیاز به پایان نامه دارند هدایت شود (در تئوری ، دانشجویان مدیر تحقیق خود را قبل از پایان جلسه اول برنامه خود انتخاب می کنند).
 • دانش کافی از زبان فرانسوی داشته باشید (متقاضیانی که زبان مادری آنها فرانسوی نیستند یا تحصیلات قبلی آنها به زبان فرانسه انجام نشده است ، باید یک آزمون اجباری را برای ارزیابی دانش خود در مورد فرانسوی انجام دهند. نتایج آزمون از بین رفته و استثنائاتی نیست).
 • دانش کافی از زبان انگلیسی و زبان دیگر در صورت نیاز توسط برنامه خود داشته باشید (دانش آنها در مورد این زبان توسط یک آزمون قابل ارزیابی است)

برای برنامه های دکترا ، دانشجویان باید:

 • دارای یک مدرک دانشگاه از UdeM یا تحصیلات دریافت کرده اید که معادل آن تلقی می شود.
 • دارای مدرک تحصیلات تکمیلی با حداقل معدل 3،3 بیش از 4،3 (یا معادل آن)
 • یک طرح کلی برای یک پروژه تحقیقاتی ارائه دهید: دانشجویان خارجی باید پروژه های خود را دقیقاً ممکن توضیح دهند تا بررسی کنند که آیا مدیر تحقیق در اسرع وقت در دسترس است.
 • موافقت می شود که توسط یک عضو هیئت علمی هدایت شود ، که تحقیقات خود را راهنمایی کند و آنها را در انتخاب رشته ها و کارها راهنمایی کند (هر زمان که شرایط آن را توجیه کند).
 • دانش کافی از زبان فرانسوی داشته باشید (متقاضیانی که زبان مادری آنها فرانسوی نیستند یا تحصیلات قبلی آنها به زبان فرانسوی کامل نشده است باید یک آزمون اجباری را برای ارزیابی دانش آنها از زبان فرانسه بگذرانند.
 • در صورت لزوم برنامه ، دانش كافي از زبان انگليسي و زبان ديگري داشته باشيد (دانش آنها از زبان ممكن است توسط يك آزمون ارزيابي شود).
دیدن مطلب
شرایط مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.