دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه کانادا است. کتابخانه هایی با بالاترین درجه  علمی روز دنیا ، ارتباط با سایر دانشگاه ها و مراکز علمی- تحقیقاتی و ساخت محیط مناسب تحقیق در دوره های تحقیقاتی دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ، به عنوان یکی از قدرتمندترین مرکز پژوهشی و آموزشی در دنیاست.

این دانشگاه از ۷ دانشکده تشکیل شده که بیش از ۹۰۰ دوره تحصیلی در مقاطع کارشناسی و بالاتر در آن برگزار می شوند و همگی از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار هستند. دانشگاه تورنتودر سال ۱۸۲۷ میلادی در انتاریو شهر تورنتو کانادا تاسیس شده است.

دانشگاه تورنتو در تمامی رشته های تحصیلی دانشجو می پذیرد. اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو مستلزم معدل بالا و شرایط تحصیلی مناسب می باشد. بویژه در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری به دلیل کیفیت بالای تحصیلی رقابت شدیدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه وجود دارد.

دیدن مطلب
بورسیه تحصیلی هلند

دانشگاه تورنتو دارای بودجه تحقیقاتی بسیار بالایی نسبت به سایر دانشگاه ها در کاناداست به همین منظور میزان کمک هزینه های تحصیلی آن به مراتب بالاتر از سایر دانشگاه ها می باشد. به عنوان نمونه در بسیاری از رشته های دکتری  دانشجویان کمک هزینه های بین 30تا 40 هزار دلاری در سال دریافت می کنند.

شهر تورنتو

این شهر در منطقه جنوب انتاریو و شمال دریاچه انتاریو  قرار دارد. مرکز استان انتاریو است و به ماشین اقتصادی کانادا شهرت دارد.

پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهر کشور کانادا تورنتو می باشد. این شهر چند ملیتی علاوه بر جاذبه‌های شهری، از مراکز مهم اقتصادی و تجاری در جهان است. تورنتو با پیشرفت چشم‌گیر خود در سال‌های اخیر، به یکی از مقاصد گردشگری و حتی مهاجرتی تبدیل شده است.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بورسهای متفاوتی در مقطع ارشد و دکترا برای دانشجویان ممتاز ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از :

(Ontario Graduate Scholarship (OGS

این بورس سالانه به بیست دانشجو ممتاز بین المللی مقطع ارشد و دکترا با ارزش ترمی 5000 دلار کانادا ارائه می شود .

Vanier Canada Graduate Scholarship

دولت کانادا برای حمایت از بخش تحقیقاتی دانشگاه ها این بورس را به دانشجویان ممتاز مقطع دکترا اعطا می نمایید. پرداخت کمک هزینه به ارزش 50.000 دلار کانادا به مدت 3 سال می باشد.

(Ontario Trillium Scholarship (OTS

 این بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی افراد در دوره های ارشد و دکترا در دانشگاه های استان اونتاریو ارائه می شود. دانشگاه سالانه به 15 نفر از دانشجویان ممتاز دکترا به مدت چهار سال مشروط بر بالا بودن نمرات ، پیشرفت تحصیلی و تحقیقاتی این بورس را دریافت می کنند.

دیدن مطلب
تحصیل پزشکی در سنگاپور

میزان شهریه در دانشگاه تورنتو

  • میزان شهریه دانشجویان در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین الملل در سال تحصیلی 19-2018 حدود 45348 الی 5368 دلار می باشد.
  • میزان شهریه دانشجویان در مقاطع تحصیلی فوق و دکترا در سال تحصیلی 19-2018 حدود 28620 الی 6789 دلار می باشد.

موسسه نوباوران آماده پذیرفتن پرونده هموطنان در خصوص انجام پروسه پذیرش از دانشگاه تورنتو و نیز بورسیه دانشگاه تورنتو و سایر دانشگاه های کانادا و تحصیل در کانادا می‌باشد.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *