دانشگاه دهلی هند

دانشگاه دهلی هند

دانشگاه دهلی هند یکی از بهترین دانشگاه های هندوستان است که در شهر دهلی نو، پایتخت کشور هندوستان می باشد. در سال ۱۹۲۲ میلادی تاسیس شده .

از بزرگترین نظام آموزشی دنیا بهره منداست. و طیف گسترده ای از رشته ها را ارائه می نماید. دانشگاه دهلی هند شامل 5کمپ میباشد که بهترین آنها کمپ جنوبی و شمالی است .

یکی از بهترین دانشگاه های هندوستان است که بودجه اش از طریق دولت تامین می شود و وابسته به دولت است تا جایی که  رئیس این دانشگاه، معاون ریاست جمهوری هند است.

دانشگاه دهلی هند در 2سال گذشته توانست، رتبه 371 را در بین دانشگاه های جهان براساس رنکینگ QS به دست آورد.

این دانشگاه از دو پردیس تشکیل شده است:- یکی پردیس جنوبی(در جنوب دهلی) است و دیگری پردیس شمالی (در شمال دهلی) . از لحاظ تهداد خوابگاه بیشترین خوابگاه را در بین دانشگاه های هند دارد که در مجموع به 15 خوابگاه می رسد. دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه ها به سرعت جذب بازار کار در هندوستان و سایر کشور های جهان می شوند.

دیدن مطلب
بورسيه تحصيلي مقطع دكترا در استراليا

رشته های ارائه شده در دانشگاه دهلی هند

(دانشکده فنی (مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع و…). دانشکده علوم پایه (انسان شناسی، شیمی، زمین شناسی، پرستاری، فیزیک، گیاه شناسی، محیط زیست، جانورشناسی). دانشکده های علوم اجتماعی، هنر، داروسازی، مطالعات تجاری و بازرگانی، تربیت معلم، علوم کاربردی بیوفیزیک، بیوشیمی، الکترونیک، ژنتیک، میکروبیولوژی و…) حقوق، مدیریت، موسیقی  و…  جزو مهم ترین و پرآوازه ترین دانشکده های دانشگاه دهلی هستند.

باید اشاره کرد که افراد معروفی همچون –  آمیتا پاچان (هنر پیشه) –  آمیتاگش (نویسنده) – آجای ماکن (نماینده سرشناس پارلمان هندوستان) – آلوک بارگاوا (اقتصاددان معروف هندی) – فخرالدین علی احمد (رئیس جمهور سابق هندوستان) از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

هزینه های دانشگاه دهلی هند

هزینه اجاره خوابگاه : بین ۵۰ تا ۷۰ دلار در ماه متغیر است

دوره کارشناسی برای دانشجویان بین الملل: ۳۰۰ دلار

دوره کارشناسی ارشد: ۴۰۰ دلار و برای دوره دکترا ۵۰۰ دلار است. همچنین دانشجویان دانشگاه دهلی هند باید سالانه مبلغ ۱۰۰ دلار را به عنوان هزینه های متفرقه اداری و آموزشی پرداخت نمایند.

موسسه حقوقی نوباوران با تجربه فعالیت در زمینه اعزام دانشجو به هند، راه رسیدن شما را به بهترین دانشگاه های هندوستان فراهم و تسهیل می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در هند، پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان و شرایط اعزام دانشجو  به هندوستان می توانید با مشاورین و وکلای موسسه تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
شهرهای بزرگ دانشجویی کانادا