دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی مسکو در سال 1775 میلادی با ابتکار دانشمند سرشناس روس، ميخاييل لومونسف، در ساختمان بزرگ بسیار باشکوه در ميدان سرخ مسکو تاسيس شد .

از مهم‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌های روسیه است که دانشمندان زیادی را تربیت کرده . در حدود 7000 دانشجو در مقطع کارشناسی و  10.000 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در آموزش عالی توسط موسسهٔ تایمز در سال ۲۰۱۹، دانشگاه دولتی مسکو در رتبه ۱۱ دانشگاه های برتر جهان قرار دارد.

بخش های مختلف دانشگاه

در دانشگاه دولتی مسکو 180 رشته تحصیلی، 360 آزمایشگاه، 163 اتاق آموزش، یازده انستیتوی علمی – آموزشی، چهار انستیتوی علمی – پژوهشی، مرکز علمی – پژوهشی حساب داری، پارک گیاه شناسی با بخش های مختلف، چهار رصدخانه، موزه های زمین شناسی، جانورشناسی، کتاب خانه ی علمی، انتشارات و چاپ خانه، همچنین ورزشگاه بزرگی با دوازده سالن، استخر شنا، باشگاه قایق رانی و… وجود دارد.

انجمن علمی دانشجويان

يکی از بخش‌های اين دانشگاه، انجمن علمی دانش‌جويان است که رهبري آن را پروفسورها و استادان دانشگاه به عهده دارند و بر فعاليت‌هاي علمی دانش‌جويان نظارت ميکنند. موفقيت هر دانش‌جو در این دانشگاه به فعاليت فردی خود بستگی دارد. بدين معنا که دانش‌جو نبايد به مطالعه‌ ی سطحی متون ضروری اکتفا کند و بايستي در راستای فهم موضوع مورد تحقيق، تلا‌ش و همت خود را به‌کار ببندد. انجمن مذکور سالی دوبار در کنفرانس‌های علمي برگزارمی شود.

دیدن مطلب
تحصیل در دبیرستان های انگلستان

پذیرش در دانشگاه دولتی مسکو

مدارک لازم جهت درخواست پذیرش تحصیل در روسیه 19-2018، در دانشگاه دولتی مسکو :

—- ارائه فرم درخواست تکمیل شده برای دانشجویان خارجی

—-تائید و ترجمه اسناد آموزشی در کشور محل تحصیل

—- کپی صفحه اول پاسپورت خارجی با داشتن 6 ماه اعتبار

—- ترجمه روسی از صفحه اول پاسپورت خارجی

—- کپی از ویزای تحصیلی روسیه

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارید، توصیه های مشاورین ما در موسسه نوباوران را ه گشای مشکلات شما عزیزان در امر مهاجرت خواهد بود.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.