دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا، که به اسم اختصار “ساپینزا  ” معروف است. این دانشگاه مرکز آموزش و تحقیقات واقع در شهر رم ایتالیاست که در سال 1303 میلادی تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاههای دنیاست.

دانشگاه ساپینزا، از نظر پذیرش تعداد دانشجو، در رتبه 52 دنیا قرار دارد و یکی از معتبرترین دانشگاه های ایتالیاست که می توان گفت در ایتالیا و جنوب اروپا رتبه نخست را بدست آورده است. اکثر سیاستمداران معروف ایتالیا، در دانشگاه ساپینزا تحصیل کرده اند.

طبق آمار جهانی QS، دانشگاه ساپینزا از نظر میزان فارغ التحصیلان در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. ساپینزا، افراد مشهور زیادی از جمله برندگان جایزه نوبل، اعضای کمیسیون اروپا، روسای پارلمان اروپا، رهبران ملل مختلف، شخصیتهای مذهبی بنام، دانشمندان را در لیست افتخارات خود دارد.

دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا از 11 دانشکده، 63 بخش و مراکز تحقیقاتی مختلف تشکیل شده است که سطح بالایی از برتری در باستان شناسی، علوم انسانی و میراث فرهنگی، فیزیک و اخترفیزیک، مطالعات محیط زیست، فناوری نانو، سلول و ژن درمانی، طراحی و هوا فضا، هنر، طراحی و معماری را در اختیار دارد.

دیدن مطلب
پذیرش تحصیلی اوکراین

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

داوطلبان می بایست دارای مدرک 12 ساله تحصیلی دیپلم یا معادل آکادمیک آن از منابع معتبر بین‌المللی یا کنسولگری یا سفارت ایتالیا باشند.

همچنین، داوطلبان باید در آزمون زبان انگلیسی TOLC-I آنلاین شرکت نمایند.  لطفاً جهت آگاهی از تاریخ و جلسات آزمون آنلاین TOLC-I به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه نمایید.

تست آنلاین (CISIA (TOLC یک نوع آزمون تعیین سطح است که مهارت‌های  فرد را ارزیابی می‌کند که در پایگاه‌های آنلاین قابل‌ دسترسی است و توسط کنسورتیوم سیستم های دسترسی جامع بین دانشگاهی مدیریت می‌شود.

این آزمون بگونه ای طراحی شده است که برای هر دانشجو به صورت مستقل سوال مطرح می شود به‌طوری که سیستم به صورت خودکار و تصادفی از بانک ویژه داده انتخاب می نماید.

موسسه حقوقی نوباوران با چندین سال تجربه در زمینه اعزام دانشجو به منظور تحصیل در ایتالیا به فعالیت می پردازد که هرساله موفق به کسب پذیرش از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هموطنان عزیز در رده های مختلف تحصیلی گشته است.

سایت  دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا: https://www.uniroma1.it/it/

دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *