دانشگاه سوربن فرانسه

شهر واقعی چراغها (صرف نظر از آنچه لاس وگاس یا ژوهانسبورگ در این باره می گویند) ،  پاریس  یکی از پر بازدیدترین شهرها در جهان است و معمولاً به عنوان یکی از زیباترین ها شناخته می شود. از شیرینی فروشی ها و کافه ها گرفته تا معماری حیرت انگیز و حس منحصر بفرد ، غنای فرهنگ و تاریخ پاریس در همه جا مشهود است.

دانشگاه سوربن (در زبان فرانسوی Sorbonne Université) یک دانشگاه عمومی تحقیقاتی در شهر پاریس کشور فرانسه است که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است.

مطالعات دانشگاه سوربن در مقطع لیسانس 3 ساله کارشناسی ، کارشناسی ارشد 2 ساله ، دکتری  3 ساله برگزار می شود و یک ترتیب جداگانه برای آموزش پزشکی و پیراپزشکی دارد. دوره ها به صورت خاص و چند رشته ای به ویژه با سیستم اصلی-جزئی است که دانش آموزان را از بین موضوعات موضوعی خرد رشته ای و رشته های مضاعف انتخاب می کند.

هر دانشکده دارای بخش روابط بین الملل خود برای پشتیبانی از دانشجویان بین المللی ، از جمله مراحل درخواست ، پیش بینی هزینه های زندگی ، مسکن و سایر جنبه های دیگر زندگی و تحصیل در پاریس است.

این دانشگاه جدید فرانسوی قرن ها در تحقیقات و آموزش به کار خود ادامه می دهد. با پیوستن به دو دانشگاه برجسته پاریس * ، یک مرکز دانش استثنایی با نام مشهور جهانی سوربن بازسازی شده است.

دیدن مطلب
تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری در کشور فرانسه

دانشگاه سوربن یک دانشگاه تحقیقاتی در سطح جهانی است که طیف وسیعی از رشته های انضباطی هنر ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، علوم طبیعی ، مهندسی و پزشکی را ارائه می دهد. رویکرد دانشگاه سوربن به آموزش و پژوهش برای چالش های فکری و علمی قرن بیست و یکم طراحی شده است.

این دانشگاه از طریق برنامه های تک رشته ای ، دو رشته ای و بین رشته ای بهترین 53 فرصت تحصیلی را برای موفقیت هر یک از پروژه های شخصی و حرفه ای خود ارائه می دهد. 10 هزار و 200 نفر از دانشجویان آن بین المللی و 4500 نفر در برنامه های دکترا هستند. با سه دانشکده اصلی خود ، فرصتهای متنوع و اصلی را در همه رشته ها ارائه می دهد.

تحقیقات دانشگاه سوربن بیش از 3400 استاد.

رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه شامل : 

  • حقوق
  • علوم سیاسی
  • اقتصاد
  • هنرهای تجسّمی
  • مدیریت بازرگانی
  • جهانگردی
  • ارتباطات
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.