دانشگاه معماری در ایتالیا

ایتالیا غنی ترین فرهنگ را در دنیا داراست. معماری و هنر در ایتالیا باهم آمیخته شده وتا جایی که مهد هنر و معماری در دنیاست.

ایتالیا قلب امپراطوری رم باستان بوده است. در دوره رنسانس مجسمه سازان، نقاشان و معماران ایتالیا در سراسر اروپا و حتی در دنیا مورد تحسین و الگوبرداری بوده اند و دانشجویان بسیاری از آن دوره تا کنون جذب دانشگاه های رم و فلورانس می شوند.  برای تحصیل در رشته های معماری، لیتالیا بهترین کشوربرای تحصیل است.

در سال 2013 ،بالغ بر 34 دانشگاه این کشور دررتبه زیر 900 دانشگاه های برترسطح جهان قرار گرفته اند. ازدانشگاه های معروف ایتالیا در رشته معماری می توان دانشگاه های زیر را معرفی کرد : زبان آموزشی در دانشگاه های ایتالیا، ایتالیایی و انگلیسی است. بیشتر دانشگاه ها دردوره های بین الملل، به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

کشور ایتالیا به سبب بالا بودن سطح و کیفیت آموزشی، جزء بهترین کشورها برای ادامه تحصیل است. با این وجود از دانشگاه های معروف ایتالیا در رشته معماری می توان به دانشگاه پلی تکنیک میلان/پلی تکنیک تورین/ساپیینزا رم/پادوا/فلورانس، اشاره کرد. زبان آموزشی در دانشگاه های ایتالیا، ایتالیایی و انگلیسی می باشد که بیشتر دوره ها به زبان انگلیسی تدریسمی شود.

دیدن مطلب
زندگی در کانادا به عنوان دانشجوی خارجی

مهلت ثبت نام دانشگاه معماری در ایتالیا

پذیرش در مقطع کارشناسی جهت تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های ایتالیا یک بار در سال انجام میگیرد که محدوده زمانی آن معمولا از سپتامبر تا ژوئن (اواسط مهر ماه تا اواخر خرداد ماه) است و شروع ترم در ماه سپتامبر (اوایل شهریور) می باشد .

در مقطع کارشناسی ارشدآغاز ثبت نام به نوع دانشگاه بستگی دارد که ممکن است یک یا دو بار در سال پذیرش انجام شود که مهلت پذیرش برای ترم پاییز سپتامبر تا ژوئن (اواسط مهر ماه تا اواخر خرداد ماه) است و برای ترم بهار از ژوئن تا نوامبر (تیرماه تا اواسط آذر ماه) می باشد. لازم به ذکر است که رشته های تحصیلی در ترم دوم بسیار محدودتر از ترم اول است.

در مقطع دکتری یکبار در سال و معمولا در محدوده زمانی ( مارس تا دسامبر اسفند ماه تا آذر ماه) است و شروع ترم بسته به نوع دانشگاه از نوامبر تا فوریه می باشد.

پذیرش معماری در دانشگاه های ایتالیا

پذیرش در مقطع لیسانس در دانشگاه های ایتالیا یک بار در سال انجام می گیرد. می بایست حداقل سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام نمایید تا با مشکل زمانی مواجه نشوید . دوره لیسانس در اکثر دانشگاه ها سه تا 5 سال است که بسته به عملکرد دانشجو متغیر است.

هر سال تحصیلی شامل دو ترم بوده و امکان سپری کردن واحدهای خاصی در ترم تابستان نیز وجود دارد . اکثر دانشگاه های کشور ایتالیا به جهت پذیرش دانشجویان آزمون ورودی برگزار می کنند .

شهریه دانشگاه معماری در ایتالیا

هزینه ی کلی شهریه دانشگاه برای دوره ی لیسانس طول مدت دوره ۲٫۵ تا ۵ سال – فوق لیسانس طول مدت از ۱ تا ۳ سال و دکتری طول مدت از ۲٫۵ تا ۵ سال بین ۲۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار در سال برآورد شده است که البته عوامل مختلفی در نرخ شهریه ها دریک مقطع تحصیلی مشابه، دخیل هستند که منجر به تفاوت شهریه ی دانشگاه ها می شود.

دیدن مطلب
گزینه های مختلف برای تحصیل در جمهوری چک

ایتالیا به عنوان مهد معماری دنیا شناخته می شود و زندگی و تحصیل در ایتالیا آرزوی بسیاری است . چنانچه خواهان به دست آوردن ویزای تحصیل رشته معماری در ایتالیا در کوتاهترین زمان به بهترین روش ممکن هستید به موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه نموده و تمامی اقدامات لازم را به کمک کارشناسان موسسه انجام دهید .

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *